آغاز عملیات احداث پارک معدنی در مس سرچشمه

رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه خبر داد: آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست‌محیطی در هفته منابع طبیعی

تهران – اقتصاد برتر – 15 اسفند 97

«محمدحسین معصومی» از آغاز عملیات احداث پارک معدنی در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضایعات صنعتی ایجاد خواهد شد که توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه را به وسعت 15 هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی مجتمع #مس سرچشمه، مهندس «محمدحسین معصومی» با اشاره به فرارسیدن پانزدهم اسفندماه که در تقویم به نام «روز درختکاری» نامگذاری شده است، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم انجام‌شده در زمینه افزایش خود پالائی کیفیت هوا در مجتمع مس سرچشمه، گسترش فضای سبز و ایجاد کمربند سبز در سطح مجتمع مس سرچشمه بوده است.

وی تأکید کرد: مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده از گونه‌های مناسب درختان با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی مجتمع مس سرچشمه، انتخابی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی افزود: این درختان بومی علاوه بر کنترل شرایط اقلیمی ثابت منطقه موردنظر، از روند رو به رشد نابودی محیط‌زیست جلوگیری می‌کنند.
رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه 15 تا 22 اسفندماه به‌عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده است، یادآور شد: پانزدهم اسفندماه نخستین روز هفته منابع طبیعی که به‌عنوان روز درختکاری نام‌گذاری شده است، فرصتی را مهیا می‌کند تا با کاشت درختان به‌نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدتی برای آیندگان ایجاد کرده و راهکاری مناسب برای کاهش تأثیرات منفی و سوئی باشد که توسط خودمان، به زمین و سرزمینمان وارد شده است.

معصومی بیان داشت: به‌منظور بزرگداشت روز درختکاری و در راستای حرکت به‌سوی توسعه پایدار و محیط زیستی پاک و سالم، اقداماتی با همکاری و مشارکت امورهای نظارت بر پیمانکاران، معدن مجتمع مس سرچشمه، معدن مس دره زار و روابط عمومی و خدمات اجتماعی در هفته درختکاری و منابع طبیعی در مجتمع مس سرچشمه انجام می‌شود.

رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با تشریح برنامه‌های روز درختکاری، گفت: در هفته منابع طبیعی کاشت نهال پسته وحشی (بنه) از گیاهان بومی منطقه در معدن مس دره زار به وسعت بیش از 30 هزار مترمربع آغاز می‌شود.
معصومی از آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست‌محیطی در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضایعات صنعتی ایجاد خواهد شد که توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه را به وسعت 15 هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.

وی توزیع بیش از 5 هزار پاکت حاوی بذرهای اصلاح‌شده بادام کوهی و پسته وحشی (بنه) در بین کارکنان مجتمع مس سرچشمه با هدف جلب و توسعه مشارکت همگانی در ایجاد و گسترش فضاهای سبز را از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اعلام کرد.

رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات در حال انجام در راستای توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی موجود در مجتمع مس سرچشمه، خاطرنشان کرد: اجرای فاز اول توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه (کاشت بذر بادام‌کوهی) به وسعت نزدیک به 500 هکتار از ابتدای دی‌ماه 97 آغازشده و در حال انجام است.

معصومی اضافه کرد: اجرای فاز اول مبارزه با آفت گیاهی لورانتوس در درختان ارژن منطقه به وسعت 1000 هکتار نیز از اواسط آذرماه 97 آغاز شده و در راستای توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی موجود در مجتمع مس سرچشمه، در حال انجام است.

پاسخ دادن