آمادگی خودکفایی در تامین مواد اولیه کارخانجات لوازم خانگی

آمادگی خودکفایی در تامین مواد اولیه کارخانجات لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی(آشپزخانه): آمادگی خودکفایی در تامین مواد اولیه کارخانجات لوازم خانگی را داریم/برگزاری نمایشگاه‌ها عاملی قوی برای رقابت بین تولید کنندگان لوازم خانگی است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ شهریور

به گزارش #اقتصادبرتر فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه با اشاره به آخرین وضعیت خرید و فروش لوازم خانگی در بازار اظهار کرد: رصدها و بازرسی های بر خط از بازار لوازم خانگی نشان می دهد که خوشبختانه در بازار هیچ کمبودی وجود ندارد و لوازم خانگی با هر برند در دسترس عموم قرار دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه اظهار کرد: متاسفانه یکی از معضلات جدی صنعت لوازم خانگی و ملزومات آشپزخانه واردات بی رویه و بعضا برندهای بی کیفیت به کشور است که البته با اعمال تحریم ها، میزان این واردات کاهش پیدا کرده است.

نصیری از آمادگی صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات تولید لوازم خانگی خبر داد و افزود: در صورت خودکفایی در صنعت لوازم خانگی، درهای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای همسایه گشوده خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی در این صنعت می‌تواند به نفع تولیدکنندگان باشد، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها عاملی قوی برای رقابت بین تولید کنندگان لوازم خانگی است.

او با تاکید بر اینکه اصناف نقش بسزایی در قوام اقتصاد کشور ایفاء می‌کنند، افزود: به طور قطع، بخش قابل توجهی از اشتغالزایی و توسعه فرصت‌های شغلی به مدد فعالیت صنوف انجام می‌پذیرد و حفظ منافع اصناف و فعالان صنفی نیز، ضرورتی است که نباید نادیده انگاشته شود.

نصیری با اشاره به اینکه نوسان نرخ ارز می‌تواند بر بازار لوازم خانگی فلزی تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: بیشتر قطعات مواد اولیه در این صنعت، داخلی است، اما در بعضی قطعات، مجبوریم از کشور‌های دیگر این قطعات را وارد کنیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه ابراز امیدواری کرد که همکاری مسئولان ذی‌ربط می‌تواند در جهت بهبود شرایط این صنعت تاثیرگذار باشد.

نصیری در پایان به یکی از ستون های مهم در تحقق شعار رونق تولید در بازار اشاره کرد و گفت: صنف لوازم خانگی برنامه ریزی‌های مناسبی جهت تحقق این شعار تا پایان سال انجام خواهد داد تا بتواند در عملیاتی شدن این چراغ راه موفق باشد.

پاسخ دادن