اثرات تضعیف یوآن بر روی بازار آسیا

اثرات تضعیف یوآن بر روی تجارت آسیا
اقتصادبرتر

سی ان بی سی نوشت: معاملات سهام در آسیا صبح روز پنج شنبه بالاتر معامله شد زیرا داده های گمرک چینی با وجود یک #جنگ_تجاری طولانی با ایالات متحده ، میزان جهشی غافلگیرانه در صادرات ماه ژوئیه در این کشور نشان داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، داده های گمرک چینی نشان می دهد که صادرات ژوئیه به طور غیر منتظره افزایش یافته و ۳٫۳ درصد در سال رشد داشته است. رویترز گزارش داد که واردات این ماه در سال ۵٫۶ درصد کاهش یافته است ، که در ماه ژوئیه بیش از ۴۵٫۹ میلیارد دلار در چین در مقایسه با ۵۰٫۹۸ میلیارد دلار مازاد در ماه ژوئن ، چین را با مازاد تجاری از آن خارج کرد.

سرمایه گذاران ، روز پنجشنبه به CNBC گفت: “بسیاری از تولید کنندگان در حال بارگیری هستند.” او توضیح داد که دشوار است که بلافاصله کارخانه های خود را به خارج از چین منتقل کنند.

در نتیجه ، تجارت بین چین و سایر کشورها به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. وی افزود که تضعیف یوان همچنین به دومین اقتصاد بزرگ جهان در صادرات کالاهای خود فراتر از ایالات متحده کمک می کند.

صادرات چین به طور غیر منتظره در ماه ژوئیه افزایش می یابد 

چین می گوید صادرات به ارزش #دلار آمریکا در ماه ژوئیه ۳٫۳٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته در حالی که واردات در مدت مشابه ۵٫۶٪ کاهش یافته است.
اقتصاددانان با نظرسنجی رویترز انتظار دارند که میزان صادرات ماه جولای نسبت به سال گذشته ۲٪ کاهش یابد و واردات در مدت مشابه ۸٫۳٪ کاهش یابد.
جولیان ایوانز-پریچارد ، اقتصاددان ارشد چین در مشاوره اقتصاد سرمایه می گوید ، ممکن است اعداد تجاری بهتر از حد انتظار ادامه نیابد.

این غول اقتصادی آسیا اعلام کرد که صادرات به ارزش دلار آمریکا در ماه جولای ۳٫۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است در حالی که واردات در همین مدت ۵٫۶ درصد کاهش یافته است. براساس داده های گمرک ، مازاد تجارت کل کشور در ماه گذشته ۴۵٫۰۶ میلیارد دلار بود.

داده ها نشان می دهد مازاد تجارت چین با ایالات متحده در ماه ژوئیه ۲۷٫۹۷ میلیارد دلار بوده است ، که پایین تر از ۲۹٫۹۲ میلیارد دلار در ماه گذشته است. از ژانویه تا ژوئیه ، مازاد تجاری چین با ایالات متحده بالغ بر ۱۶۸٫۵ میلیارد دلار بوده است.

#جنگ_ارزی

لو یو ، مدیر نمونه کارها در شرکت سرمایه گذاران جهانی آلیانز ، گفت که #یوان ضعیف تر چین در مقابل دلار آمریکا و سایر ارزها به تولید کنندگان چینی کمک کرده تا کالاهای خود را در خارج از کشور بفروشند. این درحالی است که ایالات متحده در ماه مه پس از پایان مذاکرات تجاری ، ۲۵ درصد تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را اعمال کرد.

وی اظهار داشت: یک ارزش کاهش ارزش “به صادرکنندگان در چین کمک می کند که نه تنها به ایالات متحده صادر کنند زیرا تأثیر تعرفه را کاهش می دهد ، بلکه به آنها برای صادرات به کشورهای دیگر نیز کمک می کند.”

پکن درگیر جنگ تجاری مداوم با واشنگتن است که در آن هر دو کشور تعرفه های میلیارد دلاری کالاهای یکدیگر را در نظر گرفته اند.

این تحولات بیش از یک سال است که بازارها را متلاشی می کند ، و نشانه هایی از تعرفه های اضافی از طرفین بر روی اقتصادهای جهان دیده می شود.

اقتصادبرتر

در اقدام بازار یک شبه در وال استریت ، میانگین صنعتی داو جونز با ۲۲٫۴۵ امتیاز پایین تر در ۲۶،۰۰۷٫۰۷ بسته شد در حالی که کامپوزیت Nasdaq با ۰٫۴٪ افزایش به روز معاملات خود در ۷،۸۶۲٫۸۳ رسید. S&P 500 در ۲،۸۸۳٫۹۸ با ۰٫۱٪ بالاتر بسته شد.

حاشیه سهام بیشتر از نوسان قبلی است که Dow با افت بیش از ۵۰۰ امتیاز در یک نقطه بهبود می یابد ، زیرا عملکرد ۱۰ ساله خزانه داری که به طور خلاصه مشاهده شده بود به طور خلاصه در ۲۰۱۶ پایین آمد زیرا پایین تر از ۱٫۶ درصد افت کرد. آخرین بار در ۱٫۷۳۴۴٪ بود.

قیمت طلا نیز برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ چهارشنبه بالاتر از ۱۵۰۰ دلار معامله شد. صبح روز پنجشنبه ، طلا با افت جزئی در معاملات ۱٫۴۹۹٫۳۵ دلار معامله شد.

ارز و نفت

شاخص دلار آمریکا که روند صعودی در برابر سبد همسالان خود را نشان می دهد ، پس از مشاهده دیروز پایین ترین نرخ زیر ۹۷٫۵ ، در سطح ۹۷٫۵۲۷ قرار داشت.

ین ژاپن پس از دست زدن به سطح زیر ۱۰۶ در جلسه قبلی ، ۱۰۶٫۲۶ در برابر دلار معامله شد. دلار استرالیا پس از صعود از پایین ترین نرخ روز گذشته ۰٫۶۷۲۰ دلار ، ۰٫۶۷۷۰ دلار بود.

قیمت نفت در صبح ساعت معاملات آسیا روز پنج شنبه پس از کاهش شدید روز قبل ، صعود کرد. معاملات بین المللی معاملات آتی نفت خام Brent با ۲٫۶۷٪ افزایش به ۵۷٫۷۳ دلار در هر بشکه رسید در حالی که معاملات آتی نفت خام ایالات متحده ۲٫۸۸٪ به ۵۲٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن