اختصاص ٣٠ میلیارد تومان برای حل فوری مشكلات سیل زدگان

وزیر اقتصاد پس ازبازدید از مناطق سیل زده گنبد کاووس گفت: دولت به هر یک از استان های سیل زده مبلغ پنج ميليارد تومان تنخواه تخصیص داده است كه اين مبلغ با توجه به حجم خسارات برای استان گلستان بالغ بر ٣٠ ميليارد تومان می باشد.

تهران – اقتصادبرتر – 4 فروردین 98

وزير امور اقتصادی دارایی
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از (شادا)، فرهاد دژپسند در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان گنبد كاووس كه با هدف بررسی وضعیت امداد رسانی و کمک به آسيب ديدگان سيل استان گلستان برگزار شد، گفت: دولت به هر یک از استان های سیل زده مبلغ پنج ميليارد تومان تنخواه تخصیص داده است كه اين مبلغ با توجه به حجم خسارات برای استان گلستان بالغ بر ٣٠ ميليارد تومان می باشد.

در این نشست ضمن دست مريزاد به اعضاي ستاد مديريت بحران و مديران مرتبط با اين ستاد، گفت: با وجود اينكه سيل اخير چندين برابر سيل سال ١٣٧١ و ١٣٨٠ بود، اما خوشبختانه تا كنون خسارت جاني در گنبد کاووس گزارش نشده است.

وي در ادامه ضمن تقدير از ورود به موقع مدیران مرتبط به مسئله ، اظهار داشت: طبيعي بود كه اين حجم از سيل، آثار تخريبي زيادي داشته باشد كه خوشبختانه با تدبير و دلسوزی مديران محلي و ملي و هدایت های انجام شده ، استان به آرامش نسبي رسیده است.

دژپسند عدم سرويس دهي در حد مطلوب را در ابعاد چنين حادثه ای ، امري اجتناب ناپذير دانست و افزود: اينكه امروز در گنبد كاووس هيچ گزارش مصدوميت و خسارت جاني نداشتيم، نشان از مديريت مسئولانه و انجام تدابير صورت گرفته در اين راستا بوده است.

وزير اقتصاد با بيان اينكه زندگي در شرايط اضطرار در گل و لاي بسيار بغرنج است، تاكيد كرد: مديران تا عصر روز سه شنبه تمامي برآوردهاي خسارات وارده را به مركز اعلام كنند تا هرچه سريع تر رسيدگي و اقدامات مقتضي عبور از شرايط به وجود آمده، اتخاذ شود.

وي همچنين ضمن تشکر از رسانه هاي گروهي که در طول وقوع سیل اخیر تا کنون در کنار سایر نیروهای امدادی و مدیریت بحران به خوبی ایفای نقش کرده اند از ایشان خواست با انعکاس مناسب حجم فعاليت ها، عمليات و دلسوزي هاي مديران منطقه اي به مردم روحیه داده و آنها را دلگرم کنند تا اندکی از آلامشان کاسته شود.

در پايان جلسه، اعضاي ستاد مديريت بحران به بيان نقطه نظرات خود در اين خصوص پرداختند.

در ادامه سفر وزیر اقتصاد به استان گلستان، وی از محل اسکان موقت سیل زدگان در مسجد و نیز سالن ورزشی محمد آباد بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهوری با همراهی وزیر امور اقتصادی و دارایی شب گذشته (شنبه شب) برای بازدید از مناطق سیل زده مازندران وارد این استان شدند.
هدف از سفر معاون اول رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد به این استان، بازدید از مناطق سیل زده و دلجویی از سیل زدگان این استان اعلام شد و علاوه بر بازدید از مناطق سیل زده، امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران هم برای بررسی آخرین وضعیت خدمات رسانی به سیلزدگان و ارایه دستور لازم برای کمک به خسارت دیدگان این حادثه طبیعی شرکت می کنند.

گفتنی است، بر اثر بارش شدید باران و برف اواخر اسفند ماه 97 در مازندران به 6 هزار و 200 واحد مسکونی در 200 روستای این استان خسارت وارد شد.

همچنین بارش برف و باران که طبق گزارش هواشناسی استان در سه دهه گذشته بی سابقه بود، به مزارع کشاورزی این استان نیز حدود پنج هزار میلیارد ریال خسارت زد.

پاسخ دادن