اروپا با توافق جدید برگزیت؛ موافقت کرد

اروپا با توافق جدید برگزیت؛ موافقت کرد
اقتصادبرتر

پیش از دیدار رهبران اروپایی در بروکسل ، توافق نامه برگزیت بین تیم های مذاکره کننده انگلیس و اتحادیه اروپا مورد موافقت قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – 25 مهر 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از یورونیوز، بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا از رسیدن به به توافق بر سر برکسیت خبر دادند.

ژان کلود یونکر این توافق را «عادلانه و متوازن» خوانده و از سران اروپا خواسته است در نشست جاری این توافق را تایید کنند.

این در حالی است که نشست دو روزه سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل در حالی در روز پنجشنبه (۱۷ اکتبر/۲۵ مهر) آغاز می‌شود که همه چیز تحت تاثیر مذاکرات بر سر طرح پیشنهادی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا قرار دارد.

با نزدیک شدن مهلت نهایی برکسیت در ۳۱ اکتبر/۹ مهر، دیپلمات‌ها در تلاشند تا در آخرین روزها به توافقی در این زمینه دست یابند. همزمان با نشست بروکسل، جدیدترین موضوعات مورد بحث در این نشست و نیز موضوع برکسیت را در اینجا لحظه به لحظه پوشش می‌دهیم.

آنگلا مرکل: توافق ممکن است

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در آستانه نشست سران در بروکسل گفت بریتانیا و اتحادیه اروپا هنوز می‌توانند به توافق دست یابند.

خانم مرکل که در پارلمان آلمان حضور یافته بود اظهار داشت: «ما در مسیر بهتری نسبت به گذشته هستیم هرچند هنوز به هدف نرسیده‌ایم. توافق هنوز ممکن است و به همین دلیل ما نیاز داریم همه کار بکنیم تا مذاکرات را با موفقیت به انتها برسانیم.»

پاسخ دادن