استراماچونی رسما سرمربی استقلال شد

استراماچونی رسما سرمربی استقلال شد
اقتصادبرتر

قرارداد سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در حاشیه مراسم معارفه او به صورت رسمی به امضا رسید.

تهران – اقتصادبرتر – 30 خرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از طرفداری،  نشست خبری آندره‌آ استراماچونی, سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در سالن اجتماعات مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد.

* در این نشست که حکم مراسم معارفه سرمربی جدید آبی‌ها را نیز داشت, مجید نامجومطلق, بهتاش فریبا, جواد قراب, علی جباری, نصرالله عبداللهی, دکتر امین نوروزی, اکبر کارگرجم, اصفر حاجیلو, محمد نوری, میرشاد ماجدی, کامران منزوی, امید روانخواه و اسماعیل خلیل‌زاده از مسئولین و پیشکسوتان باشگاه حضور داشتند.

*‌ سفیر ایتالیا نیز در مراسم امروز حضور پیدا کرده بود.

* مراسم معارفه سرمربی استقلال با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی ایران آغاز شد. در ادامه حامد حاجیلو، مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال به اجرای مراسم پرداخت.

* پس از خوش‌آمد‌گویی حاجیلو به استراماچونی, پیشکسوتان, سفیر ایتالیا و خبرنگاران کلیپی از بازیکنان و مربیان قدیمی استقلال با معرفی آنها به زبان فارسی و انگلیسی به نمایش درآمد. نکته قابل توجه در پخش این کلیپ به تصویر درآمدن چهره مربیان استقلال از ابتدا تاکنون، از جمله رایکوف, پورحیدری, حجازی, مظلومی، قلعه‌نویی, منصوریان, شفر و مجیدی بود.

*تعداد زیادی از پیشکسوتان از جمله اصغر حاجیلو، علی جباری، بهتاش فریبا، نصرالله عبداللهی، اکبر کارگر جم، مهدی کشاورز، محمد نوری و … در این مراسم حضور دارند

در ابتدای مراسم تصاویری از مربیان استقلال در سال های اخیر برای حاضرین پخش شد تا شروع مراسم با پخش یک ویدئو کلیپ همراه باشد

* به دلیل ازدحام خبرنگاران, عکاسان و پیشکسوتان صندلی برای همه وجود نداشت و در سالن هرج و مرج به وجود آمده بود.

* مراسم معارفه با به روی سن آمدن فتحی و استراماچونی برای امضای قرارداد رسماً آغاز شد.

* بعد از بیان اظهارات فتحی و استراماچونی قرارداد این مربی ایتالیایی به مدت دو سال به صورت رسمی امضا شد.

فوتبال ایران-باشگاه استقلال-مدیرعامل استقلال

 

فتحی در معارفه استراماچونی: فوتبال ایران و ایتالیا نزدیک به هم است و ما با ایتالیا احساس نزدیکی می کنیم و حضور استراماچونی در استقلال این رابطه را نزدیک تر می کند

امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال در ابتدای صحبت های خود گفت: از رسانه‌ها و پیشکسوتانی که به این مراسم آمدند تشکر می‌کنم. برای من لحظه خوبی است که در خدمت شما هستم و در این لحظه می‌خواهم سرمربی تیم‌مان برای دو فصل آینده را معرفی کنم. مراسم، مراسم معارفه است و شاید دوستان مطبوعات سوال و جوابی داشته باشند و وقت را در اختیار آن‌ها می‌گذارم. ابتدا چند نکته را می‌گویم. برای انتخاب آقای استراماچونی روزهای زیادی مطالعه و بررسی کردیم. از بین گزینه‌های مختلف که بدون اغراق 30-40 گزینه بود به استراماچونی که یک مربی جوان با رزومه خوب است رسیدیم. او در بهترین و معتبرترین تیم‌های اروپایی حضور داشته و با روحیه جوانی و توانایی جوان‌سازی به استقلال آمد. فوتبال ایران همانند فرهنگ ما به ایتالیا نزدیک است و همیشه روابط خوبی با هم داشتیم. سفیر ایتالیا هم در این جلسه حضور دارد.

او افزود: این ارتباط ورزشی و فوتبالی باعث افزایش ارتباطات بین دو کشور می‌شود و امیدواریم این ارتباط فوتبالی استحکام بیشتری به روابط دو کشور قدیمی با دو فرهنگ طولانی بدهد. فوتبال ایران و ایتالیا به هم نزدیک است و استقلال با توجه به لباس لاجوردی که می‌پوشد از نظر هواداران به ایتالیا تشبیه می‌شد. در دهه 80-90 استقلال را به آث میلان تشبیه می‌کردند و همیشه این قیاس وجود داشت. امیدوارم روزهای خوبی را در استقلال داشته باشیم. علاوه بر این که در عرصه قهرمانی موفق باشیم در برقراری نظم که تاکید هیات مدیره است موفق باشیم.

مدیرعامل استقلال در ادامه گفت: مجددا به اصحاب رسانه و پیشکسوتان خیر مقدم می‌گویم. خواهشا اصحاب رسانه فقط درباره مسائل مربوط به سرمربی از استراماچونی سوال کنند و در جلسه اول سوالات حاشیه‌ای نپرسند. بعد از جلسه در بیرون از مراسم پاسخگوی خبرنگاران هستم.

در ادامه نشست خبری، جوزپه کورنه، سفیر ایران در ایتالیا هم صحبت کرد و گفت: ابتدا از ریاست باشگاه و هواداران استقلال تشکر می‌کنم و خوشحالم که کنار آقای استراماچونی هستم.

او افزود: میخواهم به روابط خوب ایران و ایتالیا اشاره کنم برای همین یکی از بهترین مربیان ما در ایران حضور دارند. مطمئن هستم که در ایران موفق خواهند بود و فرهنگ فوتبالی را منتقل خواهند کرد. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و می‌دانم که او در لیگ برتر ایران موفق خواهد بود. در پایان می‌خواهم آرزو بکنم که این یک قدم دیگری برای پیشرفت روابط فرهنگی و هنری بین ایران و ایتالیا باشد. همانطور که آقای استراماچونی گفتند، برخورد خوبی امروز دریافت کردم.

ایران-ایتالیا-استقلال

استراماچونی در شروع نشست خبری و در پاسخ به این سوال که آیا در جریان است که هواداران از او توقع قهرمانی دارند، بیان کرد: من می‌دانم که استقلال 6 سال است که موفقیتی در لیگ نداشته و کار ما هم سخت است. ما می‌دانیم تیم‌های بهتری از ما وجود دارند. ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. یکسری از بازیکنان خارجی ما رفتند و یکسری بازیکن جدید به استقلال آمدند. من دوست ندارم که قولی بدهم که نتوانم انجام دهم اما قول می‌دهم که سطح کیفی باشگاه را بهتر کنم تا استقلال روز به روز بهتر شود.

سرمربی استقلال درباره شناختش از فوتبال ایران پیش از حضور در ایران و دستیاران احتمالی‌اش که نام رحمان رضایی هم بین آن‌ها دیده شده، توضیح داد: صادقانه بگویم که وقتی خطیر با من تماس گرفت، شناختی از فوتبال ایران نداشتم اما پس از آن تلاش کردم که درباره فوتبال ایران یاد بگیرم و با کمک مسئولان باشگاه این شناخت را بیشتر کنم. من همراه خودم سه مربی حرفه‌ای آوردم که دو نفر آن‌ها تکنیکال و یک نفر بدنساز است. از باشگاه خواستم که یک مربی تکنیکال، یک مربی دروازه‌بان و یک آنالیزور به من معرفی کنند. درباره رحمان باید بگویم که ایجنتش با ما یکی است و تجربه بازی در ایتالیا ایران را دارد. با رحمان صحبت کردیم و تجربه بازی در دو کشور را منتقل کرد ولی در حال حاضر به طور رسمی در کادرفنی ما حضور ندارد ولی از او تشکر می‌کنم.

استراماچونی: می‌دانم که کار دشواری داریم و وارد چالش شده‌ام/ قول می‌دهم اما فقط برای ارتقای سطح کیفی استقلال

#استراماچونی درباره اهداف بزرگش در #استقلال اظهار کرد: در هر تورنمنت همه می‌خواهند پیروز شوند و ما هم می‌خواهیم قدم به قدم جلو برویم و بهتر شویم تا به اهدافمان برسیم.

او افزود: باید به این نکته توجه داشت که همانطور که حمله مهم است، دفاع هم مهم است. در تیم‌های دیگری که بودم تهاجمی بازی می‌کردم ولی ما باید شناخت پیدا کنیم از بازیکنان و سپس سبک بازی تیم را برگزینیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با شفر مشورت کرده است، بیان کرد: او مربی با تجربه ای است اما من مشورتی با او نداشتم.
استراماچونی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد سمت مدیر ورزشی را در استقلال ایجاد کند، گفت: من مربی هستم و توجهم به مسائل داخل زمین است به همین دلیل نظری ندارم. این سوالی است که باشگاه باید پاسخ دهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا شناختی از بازیکنان استقلال دارد، گفت: درباره بازیکنان داخلی یکسری ویدئو دیدم و گفتم که مهم این است که در تمرین چطور عمل می‌کنند. ما بازیکن خارجی خواهیم آورد ولی معلوم نیست که ایتالیایی هستند یا نه.

ایران-ایتالیا-استقلال

قرارداد سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در حاشیه مراسم معارفه او به صورت رسمی به امضا رسید.

 استراماچونی رسما سرمربی استقلال شد
اقتصادبرتر

پاسخ دادن