استقلال، الریان را درهم‌کوبید و صعود کرد

استقلال، الریان را درهم‌کوبید و صعود کرد

دیدار تیم‌های فوتبال الریان قطر و استقلال ایران در چارچوب دیدار پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با برتری پر گل آبی پوشان به پایان رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر تیم های فوتبال الریان قطر و استقلال ایران امروز در چارچوب مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ به مصاف هم رفتند.

ترکیب الریان: اواد احمد، باکر، یاسیان براهیمی، احمد السید، عبدالعزیز حاتم، جوما، کوم، لی جایی ایک، گابریل مرکادو، تاباتا و دامی ترائوره

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، هرویه میلیچ، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، وریا غفوری، فرشید باقری، علی کریمی، مسعود ریگی، شیخ دیاباته و مهدی قائدی

دقایق حساس بازی:

دقیقه ۷: موفاک، بازیکن الریان در پشت محوطه جریمه تیمش روی فرشید باقری خطا کرد تا استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شود.

دقیقه ۸: ضربه ایستگاهی وریا غفوری به تیر دروازه الریان برخورد کرد و در ادامه شیخ دیاباته توپ برگشتی را به گل تبدیل کرد تا استقلال با یک گل از حریفش پیش بیفتد.

دقیقه ۱۳: ضربه سر خطرناک حمید علوی در ۲ مرحله توسط سید حسین حسینی مهار شد.

دقیقه ۳۸ ضربه پای چپ مسعود ریگی که از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه الریان نواخته شد، از کنار درواز تیم قطری به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: مهدی قائدی در میانه‌های میدان توپ را از بازیکن الریان گرفت و به دیاباته پاس داد. در ادامه سانتر زیبای دیاباته با ضربه سر قائدی همراه شد و توپ برای بار دوم درون دروازه میزبان قرار گرفت تا حساب کار ۲ بر صفر به سود استقلال شود.

دقیقه ۲ +۴۵: شوت بازیکن الریان با واکنش حسینی به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

این بازی در نیمه اول با نتیجه ۲ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

دقیقه ۴۷: سانتر میلیچ روی دروازه الریان با دفع ناقص مدافع الریان همراه شد و در ادامه مهدی قائدی دروازه را باز کرد تا استقلال در نخستین حمله در نیمه دوم به گل برسد و نتیجه ۰-۳ به سود آبی پوشان شود.

دقیقه ۴۹: مهدی قائدی در محوطه جریمه الریان با لی برخورد داشت و در حالی که به نظر می‌رسید با خطای مدافع حریف تعادلش را از دست داده، داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۵۴: شوت جائیک لی مدافع کره‌ای الریان به شکلی خطرناک از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳: در حالی که دروازه بان الریان جلو آمده بود، قائدی از فاصله‌ای زیاد برای شوت زدن اقدام کرد که از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳: قائدی از بازی بیرون آمد و ارسلان مطهری به جای او وارد زمین شد.

دقیقه ۸۰: مسعود ریگی از بازی بیرون رفت و آرش رضاوند وارد زمین شد.

دقیقه ۸۰: آرش رضاوند برای زدن ضربه سر بلند شد که همین باعث برخورد او با دروازه بان الریان شد. در ادامه دروازه بان الریان به سمت رضاوند هجوم برد و دانشگر برای حمایت از هم تیمی خود وارد کار شد که همین باعث ایجاد درگیری میان او و بازیکنان الریان شد.

دقیقه ۸۱: داور دانشگر را به سمت دروازه بان الریان برد و برای چند ثانیه با هر ۲ بازیکن به گفتگو پرداخت. پس از آن دانشگر با دریافت کارت زرد جریمه شد و بازی از سر گرفته شد.

دقیقه ۸۳: ارسلان مطهری روی پاس وریا غفوری صاحب توپ شد و با یک کنترل توپ را به سمت دروازه حریف شوت کرد که با واکنش نصفه و نیمه فهد یونس همراه شد و به گل رفت تا نتیجه چهار بر صفر به سود استقلال شود. (مطهری نخستین گلش برای استقلال را در یک میدان آسیایی به ثمر رساند.)

دقیقه ۸۸: مرتضی تبریزی به جای شیخ دیاباته که در این بازی نمایش درخشانی داشت، وارد زمین شد. به این ترتیب پس از دیاباته و قائدی، زوج تبریزی و مطهری در خط حمله آبی پوشان حضور دارد.

دقیقه ۱+۹۰: ارسلان مطهری با پاس مناسب، در موقعیت تک به تک با دروازه حریف قرار گرفت و برای بار پنجم دروازه حریف را باز کرد تا خودش هم در این دیدار دبل کرده باشد.

پس از پایان بازی یکی از بازیکنان الریان قصد درگیری با بازیکنان استقلال را داشت که در نهایت با دخالت بازیکنان ۲ تیم ماجرا ختم به خیر شد. استقلال با پیروزی پنج بر صفر برابر حریف قطری، به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد تا پس از پرسپولیس و سپاهان سومین نماینده ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها باشد.

خلاصه بازی الریان قطر ۰-۵ استقلال (لیگ قهرمانان آسیا – ۲۰۲۰)

نشست خبری فرهاد مجیدی پس از برد مقابل الریان: حقیقتا فکر نمی‌کردیم چنین نتیجه‌ای کسب کنیم/ ما مهدی نداریم، او (قائدی) نیمار است

?در چند وقت گذشته مشکلات زیادی داشتیم که فقط من و بازیکنانم از آن خبر داریم.
?تنها جمله‌ای که می‌توانم بگویم این است که می‌توانم به احترام بازیکنانم بایستم و از آن‌ها به خاطر این بازی زیبا تشکر کنم.
?اگر بخواهم یک بازیکن را به عنوان بهترین بازیکن انتخاب کنم، نمی‌توانم.
?یکی از برنامه‌های ما مهار براهیمی بود. ما به او اجازه دادیم در منطقه‌ای صاحب توپ شود که خطری برای ما نداشته باشد.

برنامه بازی‌های استقلال در گروه A لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

 • الشرطه – استقلال/ ۲۱ بهمن ۹۸
 • برنده دیدار الاهلی عربستان و استقلال تاجیکستان – استقلال/ ۲۸ بهمن ۹۸
 • الوحده – استقلال/ ۱۲ اسفند ۹۸
 • استقلال – الوحده/ ۱۹ فروردین ۹۹
 • استقلال – الشرطه/ ۲ اردیبهشت ۹۹
 • استقلال – برنده دیدار الاهلی عربستان و استقلال تاجیکستان/ ۱۶ اردیبهشت ۹۹

صعود سخت شهرخودرو به مرحله گروهی

تیم های فوتبال السیلیه قطر و شهرخودرو ایران در چارچوب مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۸:۴۰ به مصاف یکدیگر رفتند.

ترکیب السیلیه: خلیفه ابوبکر، احمد منحالی، مصطفی محمد، مجدی عبدالله، مبارک بوصوفا، کریم انصاری فرد، مابوجی، ماهر یوسف، عادل بدر، محمد مدثر، ندیر بالحاج

ترکیب شهرخودرو: مهدی رحمتی، علی نعمتی، محمد حسین مرادمند، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، محمد فرامرزی، حسن جعفری، میلاد سرلک، سعید صادقی، حسین مهربان و محمدرضا خلعتبری

دقایق حساس بازی:

دقیقه ۴: اولین حمله بازی را شهرخودرویی‌ها انجام دادند، اما شوت خلعتبری از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه ۹: حمله قطری‌ها در محوطه جریمه نماینده ایران خطرناک بود، اما در نهایت یک کرنر نصیب حریف شد.

دقیقه ۱۰: ضربه بازیکن السیلیه با اختلاف کمی از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: شوت محکم کریم انصاری فرد از زاویه بسته به تور کنار دروازه شهرخودرو برخورد کرد.

این بازی در نیمه اول با نتیجه بدون گل به پایان رسید.
دو تیم در نیمه دوم هم موفق به گلزنی نشدند تا این دیدار تا پایان وقت قانونی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

دیدار دو تیم تا پایان وقت های اضافه نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید تا ضیافت پنالتی ها برنده این بازی را مشخص کند.

شهر خودرو در ضربات پنالتی توانست با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز میدان باشد و با شکست السیلیه قطر به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

برنامه‌ بازی‌های شهر خودرو در گروه B لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

 • الهلال – شهر خودرو/ ۲۱ بهمن ۹۸
 • پاختاکور- شهر خودرو/ ۲۸ بهمن ۹۸
 • شباب الاهلی – شهر خودرو/ ۱۳ اسفند ۹۸
 • شهر خودرو – شباب الاهلی/ ۱۸ فروردین ۹۹
 • شهر خودرو – الهلال/ ۲ اردیبهشت ۹۹
 • شهر خودرو – پاختاکور/ ۱۶ اردیبهشت ۹۹

پاسخ دادن