افتتاح نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر

نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۸میلیارد تومان افتتاح شد

با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار بوشهر و مسئولان بندری کشور نیروگاه گازی تولید برق و آب بندر بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۸میلیارد تومان افتتاح شد.

تهران – اقتصادبرتر – 17 مهر 98

به گزارش  #اقتصادبرتر به نقل ازتسنیم ، نیروگاه گازی بندربوشهر صبح امروز با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر افتتاح شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در این مراسم با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های بندری در اولویت برنامه این سازمان است اظهار داشت: افتتاح نیروگاه گازی تولید برق و آب در بندر بوشهر در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری با همکاری بخش خصوصی انجام شده است.

محمد راستاد با بیان اینکه این نیروگاه قادر است همزمان آب و برق تولید کند افزود: 4.5 مگاوات برق از این نیروگاه تولید می‌شود که ضمن تأمین برق بندر بوشهر، مازاد آن به شبکه برقرسانی استان بوشهر منتقل می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هم با توجه به افتتاح نیروگاه گازی بندر بوشهر بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های بندری از جمله پایانه کانتینری و یخچالی در بندر بوشهر نیاز به امکانات و تأسیسات برق جدید است که نیروگاه گازی این بندر با همکاری بخش خصوصی اجراء شد.

سیاوش ارجمندزاده ظرفیت تولید برق در نیروگاه گازی بوشهر را 4.5 مگاوات دانست و خاطرنشان کرد: این نیروگاه دارای 3 دستگاه مولد تولید برق است که سوخت مصرفی آن از طریق گاز شهری تأمین می‌شود.

وی تولید آب از این نیروگاه را از دیگر ظرفیت‌های این پروژه دانست و تصریح کرد: این پروژه قادر است روزانه 100 مترمکعب آب مقطر با 3 بویلر تولید کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر میزان سرمایه‌گذاری اجرای پروژه یادشده را افزون بر 28 میلیارد تومان دانست و گفت: میزان سرمایه‌گذاری در اجرای نیروگاه گازی بندر بوشهر 1.5 میلیون یورو و 50 میلیارد ریال است.

پاسخ دادن