افزایش سقف وام مسکن

افزایش سقف وام مسکن
اقتصادبرتر

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرایی ساختن این امر افزایش سقف وام مسکن از40 به 45 میلیون و از 45 به 50 میلیون مصوب شد.

تهران – اقتصادبرتر – 14 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تعهد بر این است که تا پایان سال‌جاری پروژه‌های مسکن مهر را به اتمام و تحویل مردم داد.

نبیان پیش‌از ظهر امروز در سومین جلسه شورای مسکن استان که در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های مسکن مهر یکی از دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: اهتمام ویژه‌ای از سوی ریاست جمهوری نسبت به انجام این طرح تکلیف شده است.

وی افزود: امید است بتوان مسکن مهرهایی را که بدون مشکل حقوقی هستند، به اتمام رسانده و در سال 98 تحویل متقاضیان داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه تلاش ستاد جهت برنامه‌ریزی نیل به این مهم است، گفت: در بازدید از مساکن مهر سنندج مشخص شد که مساکن مهر خوبی در استان احداث شده است.

وی با تأکید بر اینکه تعهد بر این است که بتوان پروژه‌های مسکن مهر را به اتمام رساند و در اختیار مردم قرار داد، تصریح کرد: سرعت اجرای پروژه‌ها در استان باید به نحوی مدیریت شود که تا پایان سال این مساکن را تحویل داد.

نبیان اذعان کرد: در شهرستان بانه 580 واحد مسکن مهر وجود دارد که نیمی از آن پیشرفت بالای 50 درصد داشته و مابقی نیز پس از رفع مشکل، حمایت لازم جهت اتمام این پروژه‌ها با امکانات و تأمین زیرساخت‌ها لحاظ می‌شود.

وی با ذکر اینکه افزایش قیمت بر‌اساس مصوبات وزارت و راه و شهرسازی به استان‌ها اعلام شده و مقادیر ریالی آن مشخص شده است، خاطرنشان کرد: این اعتبارات در سرعت بخشی به اتمام پروژه‌ها مفید خواهد بود.

افزایش سقف وام مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرایی ساختن این امر افزایش سقف وام مسکن از40 به 45 میلیون و از 45 به 50 میلیون مصوب شد، ادامه داد: این مصوبه به استان‌ها ابلاغ شده تا بتوان با این افزایش ریالی و تأمین منابع مورد نیاز، سرعت اجرای پروژه‌ها را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این منابع مورد نیاز برای شرکت‌های خدمات‌رسان از سوی دولت ارائه نشده بود، گفت: منابع ریالی از سوی دولت جهت اتمام پروژه‌ها در نظر گرفته شد و در حال حاضر منابع برای استان در بودجه اداره کل راه و شهرسازی تعبیه و لحاظ گردید.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با درخواست اینکه شرکت‌های توزیع برق و آب و فاضلاب اتمام این پروژه‌ها را با سرعت بخشی پیگری کنند، افزود: منابع مورد نیاز شرکت‌های آب و فاضلاب و شرکت توزیع نیروی برق استان در این خصوص تأمین می‌شود.

وی با ذکر اینکه در پروژه‌های مسکن مهر محوطه‌سازی نیازمند اقدامات مهم و اساسی است، تصریح کرد: آماده‌سازی این محوطه‌ها در منابع مالی 98 در نظر گرفته شده است.

تخصیص 12 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر کردستان

نبیان با ذکر اینکه در گذشته مصوبه‌ای در خصوص پروژه‌های با پیشرفت بالای 85 درصد می‌بایست از سوی شهرداری‌ها پایان کار را دریافت کنند، خطاب به شهردار سنندج درخواست کرد: تأمین و ساخت مجموعه افراد نیازمند بایستی با توجه خاص دنبال شود چراکه 10 درصد پایان کار قابل عمل نیست و شامل مساکن مهر نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این تبصره برای مساکن مهر لازم الاجراست، تصریح کرد: مبلغی تا سقف 12 میلیارد تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی جهت تخصیص به پروژه‌های مسکن مهر استان در نظر گرفته می‌شود تا بتواند جریان مالی را در این پروژه‌ها به راه انداخته و سرعت اتمام پروژه‌ها افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه مسکن مهر 108 واحدی اصحاب رسانه استان نیز در راستای اتمام، حمایت خواهد شد، خاطرنشان کرد: در بودجه بحث قیر مساکن مهر با توجه به تأمین منابع ریالی مورد توجه قرار گرفته و در سطح ملی پیگیری‌های لحاظ می‌شود.

4900 واحد مسکن مهر کردستان بلاتکلیف مانده است

وی با اشاره بر اینکه 4900 واحد مسکن مهر در استان کردستان باقی مانده است، خاطرنشان کرد: اقدام ملی دیگر گامی است که از سوی رئیس‌جمهور تکلیف شده که استان‌ها اقداماتی را در راستای سرعت‌بخشی به ساخت 400 هزار واحد مسکونی لحاظ کنند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تلاش و کوشش بایستی با محوریت استاندارها پیگیری شود تا بتوان تسهیلگری لازم را در اجرای این موضوع لحاظ کرد، ادامه داد: زمین‌های اراضی دولت شناسایی شود و در راستای عملیاتی کردن این امر مهم و خطیر مورد استفاده قرار داد.

وی به بحث مشارکت‌ها اشاره کرد و گفت: طرح‌ها و فراخوان‌هایی که در این راستا اعلام شده در استان کردستان نیز در قالب پروژه سروش اجرایی می‌شود.

نبیان با ابراز امیدواری از اینکه خروجی حمایت از پروژه‌ها شامل حال مردم شود، یادآور شد: این تلاش به عنوان برگ زرینی در نظام جمهوری اسلامی یاد می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با ذکر اینکه باید سرمایه‌گذاران پروژه‌های شهرستان بانه و سنندج با جمع‌بندی درست به وزارت اعلام شود تا بتوان این سرمایه‌گذاری را به استان جذب کرد، گفت: امید است با همت جمعی مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی را برطرف ساخت و بخشی از بدهی خدماتیمان را به مردم ادا کرد.

پاسخ دادن