افزایش صادرات ایران به اقلیم کردستان عراق

افزایش صادرات ایران به اقلیم کردستان عراق
اقتصادبرتر

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه مسائل و مشکلات ناشی از ناامنی‌های اخیر در عراق بر وضعیت صادرات ایران به عراق، موقت است، گفت: علیرغم کاهش صادرات به جنوب عراق، صادرات به اقلیم کردستان عراق افزایش یافته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر یحیی آل اسحاق در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد وضعیت تجارت با عراق، گفت: مسائل و مشکلات ناشی از ناامنی‌های اخیر در عراق بر وضعیت تجارت دو کشور موقتی و گذرا است.

وی با بیان اینکه امنیت یک شاخه اصلی از توسعه اقتصادی است، گفت: اگرچه وضعیت اخیر تاثیراتی بر تجارت دو کشور داشته و صادرات ما به جنوب عراق کاهش یافته اما در مقابل صادرات ایران به اقلیم کردستان افزایش یافته است و از این طریق کاهش صادرات جبران شده است.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه چهارشنبه گذشته (دوم بهمن ۹۸) ۲ هزار کامیون کالا به عراق صادر شد، گفت: در ۹ ماهه ابتدای امسال ۹ میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات به عراق داشته‌ایم و تا پایان سال قطعا این رقم افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به صادرات ۱۳ میلیارد دلاری ایران به عراق در سال ۹۷ اظهار داشت: اما باید به این نکته توجه کرد، بازار عراق یک مسیر اتوبانی نیست بلکه مسیر سنگلاخی است و برای عبور از این مسیر بایددارای شرایط خاص بود.

آل اسحاق بیان داشت: بازرگانان در مسیر صادرات به عراق باید دارای عزم و اراده جدی باشد و دارای قدرت ریسک پذیری باشند زیرا صادرات به این کشور به صورت اتوماتیک وار انجام نمی‌شود و قطعا باید جوانب مختلف کار را در نظر گرفت و برای استمرار تجارت با این کشور باید اقتضائات آن را در نظر گرفت.

پاسخ دادن