امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی

امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی
اقتصادبرتر

تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی به ارزش ۶۰ میلیون یورو امروز با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت امضا شد.

تهران – اقتصادبرتر – 30 مهر 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شاتا، رحمانی، وزیر صمت در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل گفت:  نوع نگاهمان به رونق تولید و ساخت داخل باید تغییر یابد و همه باید به این باور برسیم که راه حل مشکلات کشور همین توحه به ساخت داخل و رونق تولید است.

هر کالا و محصولی را که به کیفیت و کمیت در داخل تولید می شود یا ورودش را ممنوع کردیم یا با تعرفه مدیریت کردیم.

به شرکت های بزرگ برای جذب نیروهای نخبه تکلیف کردیم، برای صنعت سهمیه جذب سرباز نخبه گرفتیم.

در صنایع غذایی شش ماهه اول امسال ۱۵ درصد افزایش تولید داشته ایم و کارهای مشترکی با وزارت جهاد در این حوزه داریم.

امضای تفاهم نامه ۶۰ میلیون یورویی داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی با #فاراک و #فاذر

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل گفت: توسعه صنایع در حوزه پتروشیمی و نفت و گاز یکی از اولویت های توسعه ساخت داخل و تحقق خودکفایی در این بخش است و این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف توسعه و تعمیق ساخت داخل است.

مهدی صادقی نیارکی افزود: زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و صنایع تبدیلی یکی از اولویتهای کشور در جهت ساخت داخل محسوب می شود.

وی ادامه داد: ماشین سازی و تجهیزات، موتور محرکه صنعت و دارای ارزش افزوده بالایی است و این شاخه معیاری برای توسعه صنعتی یک کشور محسوب می شود و در همین زمینه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولید صنایع و تجهیزات در کشور وجود دارد.

صادقی نیارکی گفت :تا کنون دو میز تخصصی در حوزه خودرو سازی با امکان کاهش ارزبری ۱۰۷ میلیون یورو برگزار شده و همچنین با پیگیری های انجام شده در صنایع مختلف کشور بیش از ۲ هزار نیاز صنعتی شناسایی شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: تفاهم‌نامه امروز میان شرکت های آذرآب اراک و ماشین سازی اراک با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت به ارزش ۶۰ میلیون یورو منعقد می شود.

صادقی نیارکی خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه برای ساخت تجهیزات ثابت پتروشیمی کیان و دهلران به امضای طرفین می رسد.

وی افزود: توسعه داخلی سازی در این پروژه مشترک برای تجهیزات پتروشیمی دهلران بیش از ۶۲ درصد و برای پتروشیمی کیان ۵۵ درصد هدف گذاری شده است.‌

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: ۱۸ طرح با بیش از ۹ میلیارد یورو در صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی هم اکنون در حال اجراست که به صورت متوسط ۶۰ درصد ماشین آلات و تجهیزات آنها توسط سازندگان ایرانی تامین می شود.

صادقی نیارکی گفت: ارزش محصولات پتروشیمی صنایع تکمیلی و تبدیلی یکی از مزیت های اصلی کشور در مسیر توسعه صنعتی محسوب می‌شود و با توجه به تعمیر و ساخت داخل و افزایش ضریب خود اتکایی در این صنعت، تحقق استقلال صنعتی امری ضروری است.

مدیرعامل اویک در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی:
داخلی سازی یک‌ میلیارد دلار تجهیزات را در دست سفارش داریم/ شرکت های استارت آپ می توانند در ساخت داخل شتاب دهنده باشند

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت oiec گفت: یک‌میلیارد دلار تجهیزات ساخت داخل را در دست سفارش داریم.

به گزارش شاتا، غلامرضا منوچهری در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل بیان کرد: این شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی وزارت نفت است و تمامی کارشناسان شرکت مسیر اتکال به صنعت داخلی را به صورت مفهومی و اصولی طی می کنند.

او ادامه داد: از مهندسی جزییات تا اجرا در این شرکت انجام می شود و قادر به واگذاری حداکثر کار به بخش خصوصی هستیم.

مدیرعامل اویک گفت: پلنت های پتروشیمی و نفت و گاز بیشترین سفارش کالا را می تواند به کارخانجات ماشین سازی کشور بدهد و زنجیره فعالیتهای آن می تواند توسعه یابد.

منوچهری با تأکید بر اینکه وقتی به ساخت یک پلنت فکر می کنیم بن بستی نمی بینیم،افزود: تعهدات ساخت داخل برای ما مهم است و شرکت های استارت آپها می توانند شتاب دهنده باشند.

مدیرعامل ماشین سازی اراک: ظرفیت عملیاتی ۱۱۰ هزارتن در سال را داریم/ با تمام توان در زمینه ساخت داخل مشارکت می‌کنیم

مدیرعامل ماشین سازی اراک گفت: با تمام توان در زمینه ساخت داخل در سالی که به رونق تولید نامگذاری شده است، مشارکت خواهیم کرد.

 جعفر صفری در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل که امروز سه شنبه در محل وزارت صمت برگزار شد، افزود: ماشین سازی اراک بیش از نیم قرن فعالیت دارد و بزرگترین ماشین سازی تجهیزات در خاورمیانه است که از پنج گروه تشکیل شده است‌.

او با اعلام اینکه واحد متالورژی این شرکت جزو سه چهار واحد مطرح کشور است, تصریح کرد: ۶۰ درصد از نیاز صنایع داخلی را از این واحد می توانیم تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک با بیان اینکه این ماشین سازی ظرفیت عملیاتی ۱۱۰ هزارتن در سال را دارد، گفت: ماشین سازی اراک در بیش از ۶۰ درصد پتروشیمی ها، ۱۰۰ درصد پالایشگاه ها و ۱۹ فاز عسلویه مشارکت داشته است.

صفری ادامه داد: ماشین سازی برای کار خود در این تفاهم نامه ۱۰۰ درصد گارانتی می دهد و با تمام توان در زمینه ساخت داخل در سالی که به رونق تولید نامگذاری شده است، مشارکت خواهیم کرد.

پاسخ دادن