اندر مصائب «نگار و رامبد جوان» در کانادا !

اندر مصائب «نگار و رامبد جوان» در کانادا !
اقتصادبرتر

رامبد جوان بعد از اینکه برای به دنیا اوردن فرزند خود به کانادا رفت به شدت مورد نقد قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – 23 خرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر ، خراسان نوشت: احتمالاً در شبکه‌های اجتماعی عکس یا خبری از رامبد جوان و نگار جواهریان درباره سفرشان به کانادا خوانده‌اید. سفری که در ابتدا گفته شد برای اکران فیلم «قانون مورفی» در تورنتو بوده و در روزهای گذشته هم عکس‌هایی از این اکران منتشر شده اما به گمان غالب کاربران شبکه‌های اجتماعی، تنها برای یک مراسم اکران سینمایی نیست.

ظاهراً هدف اصلی، تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان در کاناداست تا بتواند شهروند این کشور باشد. به این کار رامبد جواد انتقادات فراوانی وارد شده که در باکس مقابل نوشته‌ایم اما جالب است بدانیم این سفر برای رامبد جوان چقدر هزینه داشته است.

برای فهمیدن این موضوع، با یکی از مؤسسات مهاجرتی مشهور تماس گرفتیم و درباره هزینه‌های معمول تولد فرزند در شهر «تورنتو» (شهر محل سکونت رامبد) پرسیدیم. اولین هزینه، حق مشاوره مؤسسه است که به دلار دریافت می‌شود؛ پنج هزار دلار کانادا، چیزی حدود 50 میلیون تومان. هر بلیت اکونومی پرواز تهران – تورنتو و برعکس، بین 12 تا 60 میلیون تومان است که ما میانگین آن را 25 میلیون تومان در نظر گرفتیم. بلیت‌های بیزنس و فرست کلاس هم هست که طبعاً گران‌ترند. بنابراین چهار بلیت پرواز برای رفت و برگشت دو نفر، به طور میانگین 100 میلیون تومان آب می‌خورد.

طبق اعلام این مؤسسه مهاجرتی، هزینه تولد فرزند در تورنتو بین 12 تا 15 هزار دلار کاناداست که حدود 120 تا 150 میلیون تومان می‌شود. ناگفته نماند طبق قوانین کانادا، گردشگرانی که در زمان بارداری به این کشور وارد می‌شوند، مشمول دریافت خدمات بیمه نمی‌شوند.

با توجه به زمان ضبط «خندوانه» و برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین مدت زمان اقامت لازم رامبد و نگار پس از تولد فرزندشان در کانادا، می‌توان نتیجه گرفت آن‌ها حداقل سه ماه در تورنتو اقامت دارند. هزینه سه ماه اقامت در یک آپارتمان معمولی مبله در این شهر، به طور میانگین ماهی سه هزار دلار کاناداست که در مجموع 9 هزار دلار یعنی 90 میلیون تومان می‌شود. هزینه خوردوخوراک و حمل‌ونقل یک خانواده دونفره با فرزند در این شهر، ماهی چهار هزار دلار کاناداست؛ با احتساب یک زندگی عادی، نه ولخرج و نه صرفه‌جویانه. بنابراین سه ماه اقامت در این شهر برای رامبد 120 میلیون تومان هزینه دارد.

خلاصه آن که تولد فرزند این سینماگر در کانادا، برای رامبد در مجموع بین 480 تا 510 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. البته ذکر این نکته ضروری است که هزینه‌های بیمارستانی بدون بیمه در این شهر بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد، طبعاً به طور چشمگیری هزینه‌ها بیشتر می‌شود.

سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا جنجالی شد؛ باز سفر سلبریتی‌ها به خارج برای زایمان

شبکه‌های اجتماعی علیه سفر رامبد سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا، موج واکنش‌های منفی را در شبکه‌های اجتماعی به سوی مجری «خندوانه» روانه کرده است. از عموم واکنش‌ها این‌طور برمی‌آید که تصمیم رامبد برای تولد فرزندش در کشوری غیر از ایران، تصویری را که او از خود به عنوان یک شخصیت دوستدار ایران در ذهن مردم به وجود آورده، مخدوش کرده است.

بیشتر بخوانید: امیرمهدی ژوله بابت پست توهین آمیزش عذرخواهی کرد

کاربری درباره این موضوع نوشته: «طرف از صبح تا شب آواز ایران ایرانش گوش ملت رو کر کرده بود، حالا رفته کانادا بچه‌اش رو به دنیا بیاره!» کاربری با کنایه به تبلیغات جوان برای اپلیکیشن روبیکا نوشت: «به احترام مردم خوب ایران، ما رفتیم کانادا تا بچه‌مون ایران به دنیا نیاد و شهروند کانادا بشه. تا روبیکا رو نصب کنید ما برگشتیم.» کاربر دیگری نوشته است: «آقای رامبد جوان تو که همیشه میگی به احترام ایران دست بزنیم، خیلی هم رگ ایرانیت می‌زنه بیرون، چرا می‌خوای بچه‌ات کانادا به دنیا بیاد؟!» کاربری هم در انتقاد به این موضوع نوشت: «جالبه همون آقایی که هرشب با 100 نفر داد می‌زد مردم عزیز ایران ما شما رو خیلی دوست داریم، حاضر نشده بچه‌اش همون گذرنامه ای رو داشته باشه که مردم عزیزش دارن.»

مردم ایران ما شما رو خیلی دوست داریم ولی رفتیم کانادا بچه‌امون رو به دنیا بیاریم
خدا شما رو خیلی حفظ کنه
#رامبد_جوان

حالا هم اینبار خبریک عکس بی‌حجاب از «نگار جواهریان» و «رامبد جوان» در کانادا خبرساز شد

در ادامه جنجال برانگیز شدن سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا برای به دنیا آوردن فرزندشان، این بار یک عکس منتسب به آنها که در آن خانم جواهریان بی حجاب است، خبرساز شد.

در عکسی که روز چهارشنبه ۲۲ خرداد در شبکه های اجتماعی منتشر شده است،‌ بازیگر نگار جواهریان را بدون حجاب در کنار همسرش رامبد جوان در حال گذشتن از یک خیابان نشان می دهد.

رامبد جوان تهیه کننده و مجری برنامه خندوانه در تلویزیون جمهوری اسلامی است که براساس قوانین آن، زنان باید با «حجاب کامل» و مورد تایید صدا و سیما در آن حضور پیدا می‌کردند.

این اولین بار نیست که انتشار عکس بی حجاب هنرمندان زن در خارج از ایران بحث برانگیز شده است. پیش از این نیز تصاویر آزاده نامداری، مجری سرشناس تلویزیون جمهوری اسلامی ایران که از مدافعان صریح پایبندی زنان به حجاب اسلامی بوده است، در حالی که در کشور سوییس بدون حجاب مشغول نوشیدن آبجو بود، به رسانه ها درز کرد و او به ریاکاری متهم شد.

برخی از کاربران رسانه های اجتماعی عکس اخیر منتسب به نگار جواهریان را نیز با ماجرای بی حجاب شدن آزاده نامداری مقایسه کرده اند.

چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند، غافل از اینکه قدرت دوربین ها و شبکه های اجتماعی را دست کم می‌گیرند.
#رامبد_جوان #نگار_جواهریان #آزاده_نامداری

اما عده‌ای دیگر از کاربران مقایسه نگار جواهریان با آزاده نامداری را درست نمی دانند و معتقدند که خانم جواهریان هیچگاه عنوان نکرده که طرفدار حجاب است.

این زوج در روزهای گذشته نیز به ریاکاری متهم شده بودند و کاربران شبکه اجتماعی با انتقاد از سفر آنها به کانادا برای به دنیا آوردن فرزندشان، گفته بودند کسی که ادعا می کند ایران و مردمش را دوست دارد چرا می خواهد فرزندش در کشور دیگری به دنیا بیاید؟

1 پیام

پاسخ دادن