اینفوگراف/رقابتی‌ترین سیستم‌های مالیاتی جهان

اینفوگراف/رقابتی‌ترین سیستم‌های مالیاتی جهان
اقتصادبرتر

فوربز نوشت: #شاخص رقابت بین المللی #مالیات در تلاش است تا چه اندازه سیستم مالیاتی یک کشور به دو جنبه مهم سیاست مالیاتی – رقابت و بی طرفی – بیش از 40 متغیر سیاست مالیاتی پایبند باشد.

تهران – اقتصادبرتر – 16 مهر 98

مشاغل به طور کلی در کشورهایی سرمایه گذاری می کنند که انتظار دارند بالاترین نرخ بازده باشد. بنابراین ، رقابتی ترین کشورها در این شاخص ، کشورهایی بودند که پایین ترین نرخ مالیات شرکت ها را در کنار ساده ترین و ساده ترین مراحل برای شرکت ها برای رعایت قوانین مالیات محلی در نظر گرفتند. استونی برای ششمین سال اجرا بالاترین امتیاز را در این شاخص کسب کرده است ، عمدتا به لطف مالیات 20 درصدی درآمدهای شرکت ها که فقط برای سودهای توزیع شده اعمال می شود ، مالیات 20٪ درامد فردی که برای درآمد سود سهام شخصی اعمال نمی شود و فقط مالیات بر دارایی اعمال می شود. به ارزش زمین همچنین 100٪ سود خارجی حاصل از شرکتهای داخلی از مالیات داخلی معاف می باشد.

مقایسه ، فرانسه به دلیل بالا بودن نرخ مالیات بر درآمد شرکتها به میزان 34.4 درصد ، در کنار مالیات بالای دارایی ، مالیات خالص بر دارایی در املاک و مستغلات ، مالیات معاملات مالی و مالیات بر املاک ، کمترین رقابتی در این فهرست بود. در جاهای دیگر اروپا ، ایرلند در شاخص امسال از رتبه چهاردهم به هفدهم رسید. معمولاً ایرلند به عنوان یكی از پناهگاههای مهم مالیاتی برتر جهان و محل استقرار ستادهای اروپایی غول های بیشمار فناوری در نظر گرفته می شود ، ایرلند رژیم جدید كنترل شده خارجی را اعمال كرد و اعمال مالیات بر درآمد منفعل به دست آمده یا نسبت به شركت های فرعی خارجی را در پی داشت و در نتیجه نمره كمتری به دست آورد.

ایالات متحده در جایگاه بیست و یکم قرار داشت و 63.7 از 100 را برای سیستم مالیاتی خود بدست آورد. همچنین به دلیل رقابت مالیاتی شرکت پرزیدنت ترامپ در سال 2017 ، این وضعیت در رتبه بیست و یکم قرار داشت ، اگرچه اوضاع در پی اصلاحات مالیاتی رئیس جمهور ترامپ در سال 2017 در حال بهبود است. سیستم فقط سود داخلی را مالیات می دید. در جای دیگر ، نیوزیلند و لتونی با استونی در صدر لیگ رقابتها پیوستند در حالی که سوئیس ، استرالیا ، سوئد و هلند همگی در جمع 10 نفر برتر بودند.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن