بازار داغ قطعات دست دوم

اقتصاد برتر

هر چه خودرویی از خط تولید خارج می شود، بازار قطعات دست دوم آن در بازار داغ تر می شود. گفته می شود بدلایل تحریم و کسری قطعه حدود هشت خودرو از خط تولید خودرو سازان بزرگ خط خورده اند و فعلا تولید نمی شوند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، وقتی به نمایندگی های مجاز و تعمیر گاه های خودرو سازان مراجعه می کنی فهرستی از قطعات مورد نیاز خودرو شما که در انبارهای آن ها موجود نیست را به شما می دهند که مجبورید از خارج نمایندگی تامین کنید. تهیه قطعات کسری از فروشندگان مجاز سخت شده و این یعنی رفتن به سراغ اوراقچی هایی که کارشان خرید و فروش قطعات دست دوم خودرو است. این مساله باعث شده بازار خرید و فروش قطعات دست دوم خودرو های از خط خارج شده رونق گرفته و داغ شود.

اینجا است که سود جویان همان هایی که تا دیروز در حاشیه بازار خرید و فروش خودرو دلالی و کاسبی می کردند، امروز به سراغ بازار فروش قطعات دست دوم آمده اند و از گرفتاری مردم نیازمند قطعه برای سودجویی خود استفاده می کنند و قیمت یک قطعه مورد نیاز مشتری را به چند برابر قیمت نمایندگی مجاز می فروشند و نکته مهم این که دستگاه های دولتی و نظارتی هم هنوز متوجه این مهم نشده اند و هیچ نظارت و قیمتی در این بازار وجود ندارد . در این بازار مکاره فروشنده قطعه  حاکم است و اوست که همه چیز را تعیین می کند.

  • خودرو های متوقف شده ؟

وزارت صنعت اعلام کرد، تولید خودرو های سراتو، آریو، سوزوکی گرندویتارا، تندر۹۰ ایران‌خودرو، تندر۹۰ پارس‌خودرو، ساندرو و دانگ‌فنگ فعلا متوقف شده و تولید برخی دیگر از انواع خودرو در شش ماه ابتدای امسال تقریبا به صفر میل می کند. به گزارش کارشناسان خودرو کسری قطعه بخاطر تحریم دلیل اصلی توقف تولید این خودرو ها است. با خارج شدن دوشرکت رنو و پژو از بازار خودرو ایران در کنار تحریم‌هایی که حتی چینی‌ها و ژاپنی‌ها را هم وادار به تمکین وعدم ارسال قطعه به ایران کرده بود تولیدات این خودروها را در کشور متوقف شد. تولید خودرو در شش ماه ابتدای امسال  ۳۰‌درصد نسبت به‌ سال گذشته کاهش داشت. اگر آمارهای سال ۹۷ را با میزان تولید خودرو در ‌سال ۹۶ مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که تولید خودرو در دو سال گذشته چیزی بیشتر از ۵۰‌درصد کاهش داشته است.

این موضوع باعث شده تقاضای خودروهای صفر این دسته از مدل‌ها به سمت بازارهای دست دوم برود و رشد قیمت این خودروها را از رشد عمومی قیمت در بازار خودرو بیشتر کند. فعالان بازار خودرو می‌گویند اگر میانگین رشد قیمت در بازار خودرو ظرف یک سال گذشته چیزی حدود ۷۰‌درصد بوده، رشد قیمت خودروهایی که تولیدشان به صفر یا نزدیک به صفر رسیده است، در بازار دست‌دوم‌ ها به حدود ۱۲۰‌درصد هم می‌رسد. البته کمبود قطعه و رشد شدید قیمت قطعات این خودروها از چالش‌های دیگر مشتریان این بازار است.

در شش ماه اول امسال تولید سمند به منفی ۷۴درصد، تیبا به منفی ۱٫۳درصد، دنا به منفی ۳۸درصد، ویتارا به منفی ۹۴درصد،‌ هایما به منفی ۸۲٫۶درصد، سراتو به منفی ۶۱درصد، آریو به منفی ۹۷‌درصد و چانگان به منفی ۵۵ درصد رسیده است.

پاسخ دادن