بازار نورزوی طلا کساد است

اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اظهار داشت: با توجه به نوسانات ارز و قیمت طلا، بویژه در ۱۰ روز گذشته، بازار امسال به نسبت سال های گذشته نمی تواند از رونق خوبی برخوردار باشد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۸

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: این بی رونقی را می توان در کف بازار بخوبی احساس کرد، گران شده طلا منجر به این می شود تا توان و قدرت خرید مردم برای این فلز گران‎بها کاهش پیدا کند و در نتیجه بازار کساد خواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طلا و جواهر تهران در ادامه افزود: قیمت امروز هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ، پانصدو و چهل و دو هزار و پانصد تومان است، البته طلای ساخته شده بستگی به کار و اجرت هر دست سازه ای دارد که سازنده می سازد و گاهی قیمت ها به گرمی ۶۰۰ هزار تومان با احتساب اجرت برای خریدار تمام می شود. که شرایط برای بسیاری از افراد سخت و گاهی غیر ممکن می شود، اینجاست که صنف و سازنده و هنرمند این رشته بسیار بیشتر زیان می کند که ممر در آمد زندگی و معاش خانواده اش از این امور حاصل می شود.

محمدولی گفت: افزایش قیمت انس طلای جهانی افزایش یافته است که افزایش طلا در کشور نیز مضاف بر این قیمت گشته و در حال حاضر شرایط برای خرید سخت شده است.

وی با اشاره به واردات سنگ های قیمتی اضافه کرد: در ایران به جز سنگ فیروزه ، سنگ های برلیان- یاقوت- زمرد- الماس و مروارید وارد می شود، به طبع با افزایش دلار ، برای خرید سنگ های قیمتی باید با دلار معامله کرد که این سنگ ها نیز در جای خود بسیار گران می شود.

پاسخ دادن