باهنر: برق می‌تواند مجانی شود

محمدرضا باهنر
اقتصاد برتر

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما می‌توانیم بعضی از فرمایشات امام همچون مجانی کردن برق و … را عملی کنیم. امروز مجانی کردن برق عملی است و حتی به نفع دولت است.


تهران- اقتصاد برتر- 05 بهمن 97
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا،محمدرضا باهنر در جلسه سخنرانی ماهانه انجمن اسلامی مهندسین با موضوع اقتصاد ایران، دیروز، امروز، فردا که شب گذشته برگزار شد، اظهار کرد: ماه بهمن مصادف با سالگشت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. امسال، سال ویژه‌ای است و اینکه نظام به سن چهل سالگی خود می‌رسد. چهل سالگی در معارف دینی معنای خاصی دارد و به معنی بلوغ و کمال کامل است.

وی افزود: علاقه‌مند هستم که در جلسات دهه فجر، تلاشمان بر این باشد که کارنامه‌ای از کارهای مثبت و خارق العاده که در نظام مقدس اسلامی رخ داده را ارائه دهیم. همچنین به خود متذکر شدم که چه خوب است در پایان چهل سال، یک تحلیل عالمانه و عادلانه از عملکرد نظام داشته باشیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: امروز 70 درصد از شهروندان کشور ما کسانی هستند که بعد از انقلاب متولد شده‌اند و سن آنها 40 و زیر 40 سال است. اگر قدرت تمیز و تشخیص را در حد کم، سن ۱۰سال در نظر بگیریم آن موقع می‌توان گفت که حدود 80 درصد شهروندان امروز ایران اسلامی، قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند و به عقل و شعور خود در نظام جمهوری اسلامی رسیده‌اند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان کرد: طبیعی است که این 80 درصد از شهروندان از ما سوال کنند که شما و نظام اسلامی برای ما چه کاری انجام داده‌اید؟ حرف دوم این است که اگر انقلاب نبود چه اتفاقی رخ می‌داد؟

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: برای کنترل مصرفی نیاز به کارهای مدیریتی و قیمتی داریم. بنده یک پیشنهاد به مجلس دادم که هر فرد اگر در سال 30 درصد کمتر مصرف کند، هیچ پولی بابت پول آب، برق و … از وی گرفته نشود زیرا اگر 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود سه برابر مبلغی که دولت از اشخاص بابت مصرف برق دریافت می‌کند، دولت سود خواهد کرد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان کرد: ما می‌توانیم بعضی از فرمایشات امام همچون مجانی کردن برق و … را عملی کنیم. امروز مجانی کردن برق عملی است و حتی به نفع دولت است. 1000 تومانی که بابت فروش بنزین گرفته می‌شود از قیمت حمل آن در داخل کشور کمتر است.

پاسخ دادن