با یک بخشنامه قیمت مسکن ریزش می‌کند!

ثبات قیمت مسکن در ماههای آتی قطعی است
اقتصاد برتر

رییس هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک: اگر قانون، تعیین قیمت املاک را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار کند، بازار مسکن می تواند کاهش قیمت را تجربه کند.

تهران – اقتصادبرتر- 7 اردیبهشت 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس نیوز، مصطفی قلی خسروی رییس هیئت مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک در این خصوص بیان کرد: اگر قانون، تعیین قیمت املاک را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار کند، بازار مسکن می تواند کاهش قیمت را تجربه کند. اما نکته اینجاست که مالکیت در همه ادیان محترم شمرده می شود و در اسلام محترم تر. بنابراین به نظر می رسد بهتر بود به جای تعیین قیمت املاک، مشکلات ریشه یابی و بررسی شود.

وی افزود: افزایش قیمت های بازار مسکن را بیشتر ناشی از توهم بازار می دانم. جهش قیمت مسکن در سال ۱۳۹۱ به دنبال رشد چند برابری نرخ ارز، تجربه شد و در آن دوران هم بازار مسکن بعد از یک پرش قیمتی، در فاز رکودی قرار گرفت و افزایش قیمت مسکن در سال ۱۳۹۲ کمتر از شاخص تورم بود. در حال حاضر هم حجم معاملات افت ۵۱ درصدی نشان می دهد و این شرایط نشان می دهد بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد.

گفته می‌شود بر اساس بخشنامه جدید بنیاد مسکن از اواسط خرداد ماه سال جاری قیمت مسکن با افت ۳۵ تا ۴۰ درصدی مواجه می شود. طبق این بخشنامه هرگونه خرید و فروش ملک از سوی کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری می شود و امکان انتقال سند بدون نامه کارشناسی قیمت وجود ندارد.

12 نظر از مردم

 1. الهی که اینجور بشه بیچاره شدیم با این قیمت های بی منطق اخه جیحون متری١٠ تومن !!!!!!!!!ولی من امروز با وزارت راه و تعاونی مسکن تماس گرفتم و بی اطلاع بودند ما الان از ترس بالاتر رفتن قیمت دربدر دنبال خریدیم حتی بدترین جاها الان با خبر شما دچار تردید شدیم خدا نکنه فقط بخاطر جذب مخاطب این خبرو نوشته باشین و ما رو از. اینی که شدیم بدبختتر کنید

  • سلام دوست عزیز، ما فقط خبر رو نقل قول کردیم و خوشحال میشیم ی خبر خوب به دید خوانندگان عزیز برسه و واقعی باشه؛ ولی با توجه به شرایط کشور بهتره شما تردید نکنید و خرید خود را انجام دهید؛ به قول قدیمیا کار امروز را به فردا نیفکن!!

 2. خدا کنه این خبر صحت داشته باشه و همینجوری بشه
  منم خودم دنبال خونه میگردم با ۸۰۰ میلیون پول نه پایین شهر نه وسط شهر نه بالای شهر خونه نمیتونم پیدا کنم از پایین شهر تا بالای شهر هر کجای کرج رفتم همه جا یه قیمت بوده اخه مگه میشه ؟؟
  سال های پیش حداقل قیمت محله ها مشخص رود
  قیمت میش خریدها خیلی کمتر بود الان پیش خرید و اماده و غیر اماده نداره تمام قیمتها مثل همنن

 3. کارشناسی های غیر واقعی املاک دولتی تمام شد؟!!!! که می خواهند مردم را دچار بروکراسی سراپا تقلب دیگری بکنند؟!!! چگونه بر این کلاف سردرگم نظارت خواهند نمود؟ بهتر نیست بجای نسخه پیچیدن برای املاک مردم جلوی رانت خواریها و اختلاس ها و آقازاده ها رو بگیرید؟
  برای کاهش قیمت مسکن قیمت ارز را پایین بیاورید و سپس قانون مالیات بر املاک مضاعف را که دو دهه معطل مانده تصویب و ابلاغ بفرمایید!!!

  • دمت گرم ‍نظرتان خوب و تخصصی ولی فقط این دلال بازی و پدرسوخته بازی های یه سری افراد سوسک صفت باید ازبین برود به امیدروزی که هر خانواده ایرانی یک خانه به نام خودش.م..م

 4. بسیار عالی امیدواریم اجرایی بشه بشرطی که اینبار یک بستری برای پول به جیب زدن کارشناس ها نباشه و نظارت در کار باشه
  من خودم سازنده هستم این افزایش قیمت ها رو بنگاهی ها و دلال ها دامن میزنن که با یک سرقفلی اجاره ای و یک خط تلفن بدون زحمت میخوان راحت‌‌ پولدار بشن
  قیمت رو که به اقایون اعلام میکنیم بیست درصد میکشن روش و به خریدار اعلام‌میکنن
  به کمیسیون هم راضی نیستن
  این همه سازنده هستن که فروشنده هستن ولی اینا به خریدار میگن ملک رو به بالا هست و کسی نمیفروشه
  باید با این بنگاه هی ها و دلال ها برخورد بشه

پاسخ دادن