بهره وری قربانی ساعات اضافه کار می شود!

ساعت کاری زیاد ضد بهره وری
اقتصادبرتر

بررسی ها نشان می دهد اگر افراد بیش از ساعات کار درج شده در قرارداد، مدام برای دریافت اضافه کاری در محل کار بمانند، نه تنها به مرور دچار بیماری های روحی می شوند بلکه بهره وری را نیز کاهش می دهند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۱ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، کشورهایی هستند که کارکنان اداری آنان تا دیروقت مشغول کار هستند تا بتوانند وظایفی را که به آنان محول شده است در اسرع وقت به پایان برسانند، البته اگردر پاره ای موارد مجبور باشند تا برای انجام یک پروژه و تحویل آن در موعد مقرر تا دیروقت بمانند موارد استثنا است اما اگر همیشه به همین منوال فعالیت داشته باشند بیشتر از آنکه مفید باشند آسیب می رسانند. در برخی سازمان ها، هر کس موظف است در همان بازه زمانی که در قرار داد درج شده است کار کند.

اگر افرادی بیش از ساعات مجاز کاری در اداره کارکنند باعث ایجاد فرهنگی می شوند که بموجب آن کسانی که راس ساعت اداره را ترک می کنند دچار عذاب وجدان خواهند شد، حتی اگر مدیر ارشد آنان چنین تفکری نداشته باشند، از سوی دیگر حضور کارکنان بیش از ساعات مقرر می تواند به سلامت، بهره وری و تندرستی آنان آسیب بزند.

پروژه تحقیقاتی جهانی که توسط گروه خدماتی بیمه “ماکسیس جی بی ان” انجام شده ، نشان می دهد کارکنان ادارات در امارات متحده عربی کارکنان ادارات بیش از سایر کشورهای جهان و بیش از ساعت مقرری که در قراردادشان ثبت شده در اداره می مانند . در امارات در هر ماه یک کارگر معمولی گاهی ۲۴ ساعت بعنوان اضافه کار در محل کار بیشتر می ماند، تحقیقات نشان می دهد،  ۷۱ درصد کارکنان در ادارات به این دلیل بیشتر در اداره می مانند که به مدیران خود نشان دهند افراد سخت کوش و فعالی هستند.

 در تحقیقات انجام شده آمریکا و هنگ کنگ نیز با ۲۳٫۲ ساعت کار در ماه ، از نظر ساعات کار طولانی که کارکنان ترجیح می دهند در محل کار باشند در رتبه دوم قرار دارند. کارکنان فرانسوی، علیرغم آنکه در برخورداری از معافیت های مناسب محیط کاری و حقوق مناسب ، بلند آوازه اند نیز ، با ۲۲٫۴ ساعت کار اضافه در ماه در رده کشورهایی است که کارکنانشان بیشتر از سقف کاری مجاز در اداره می مانند.

۸۲ درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گفتند دیده شدن فعالیت هایشان توسط رئیس اداره برایشان مهم است و  ۵۸ درصد معتقدند  فرهنگ اضافه کاری در حضور رئیس برایشان اهمیت دارد.

تحقیقات موسسه چارتر مدیریت پرسنل  نشان می دهد ۵۵ درصد پاسخ دهندگان معتقدند بخاطر طولانی شدن ساعت کارشان در اداره دچار اضطراب، افسردگی و زندگی کسالت بار شده اند و این آمار نسبت به آمار ۴۱ درصد سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. بر اساس این آمار  عدم سلامت روانی کارکنان ادارات باعث شده ، اقتصاد جهانی، سالانه یک تریلیون دلار که می توانست با بهره وری حاصل کند را از دست داده است .

وضعیت اضافه کار در کشورهای مختلف جهان
ردیفنام کشورمیانگین اضافه کار ماهانه
 امارات ۲۴
 آمریکا ۲/۲۳
 هنگ کنگ ۲/۲۳
 فرانسه ۴/۲۲
 هند ۲/۲۱
 روسیه ۲/۲۱
 برزیل ۱۸
 انگلیس ۲/۱۷
 مکزیک ۱۶
 افریقای جنوبی ۸/۱۴
منبع : شبکه جهانی خدمات رفاهی ماکسیس ( MAXIS )

سازمان های خدماتی این روزها با چالش رفاه کارکنان دست خصوصا مشکلات کسانی که بیش از حد مجاز در اداره می مانند دست و پنجه نرم می کنند، بطوری که گزارش شده در ژاپن بدلیل فراگیر شدن کار اضافه توسط کارکنان ادارات، کمبود خواب و مخاطرات ناشی از آن و در مواردی بیماری های منجر به مرگ اپیدمی شده است .

تحقیقات نشان می دهد یک ساعت کار  اضافه یا بیشتر در روز مضر است و به احتمال زیاد باعث ابتلا به بیماری های منجر به مرگ خواهد شد. در حالیکه ساعت کار متعادل می تواند منجر به آرامش و ایجاد تعادل در کار و زندگی سالم شود تا افراد زندگی سالمتری داشته باشتد و بتوانند در برابر مشکلات جاری زندگی مقاومت کنند. بر اساس نتایج این تحقیق افرادی که از ساعت کار عادی و مجاز برخوردارند کمتر در معرض استرس ناشی از کار هستند اما کسانی که بین کار و زندگی تعادل برقرار نمی کنند بزودی به مشکلات جدی روحی روانی مانند افسردگی و اضطراب دچار می شوند . بهره وری نیز تحت الشعاع  فرهنگ کاری در محیط کار کاهش می یابد. بررسی ها نشان می دهد ساعت کار طولانی باعث خستگی و نارضایتی کارکنان شده و در دراز مدت باعث افسردگی می شود و در نهایت کارکنان میل به ترک کار پیدا می کنند . به این ترتیب نه تنها بهره وری کاهش می یابد بلکه کارفرمایان برای سرو سامان دادن به اوضاع مجبورند نیروی جدید استخدام و دوباره آموزش جدید داشته باشند که این موضوع هزینه های آنان را افزایش می دهد.

کره جنوبی برای افزایش بهره وری ادارات ساعات کار هفتگی را ۵۲ ساعت اعلام کرده و از انجام اضافه کار جلوگیری کرده است ، زیرا تحقیقات نشان داده است کشورهایی که ساعت کار اداری آنان کوتاه تر است ، کارکنانشان اغلب بهره وری بیشتری دارند .در نشست سالانه مجمع اقتصادی جهانی در داووس نیز اقتصاددانان و روانشناسان سازمانی عنوان کردند، کاهش ساعات کاری می تواند مزایای زیادی برای کارگران و کارفرمایان داشته باشد.

*اکرم صدیقی- سردبیرسایت

پاسخ دادن