تاسیس تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه

اقتصاد برتر

تفاهم نامه ای بین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) و سازمان فرابورس امضا شد که به واسطه آن مردم می‌توانند در حوزه تامین مالی محتوا مشارکت کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، رئیس فرابورس در این نشست از راه اندازی تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه خبر داد. تولید محتوای داخلی برای ما گران تمام می‌شود و به دلیل اینکه استفاده از محتوای خارجی هزینه بر نیست رسانه‌ها راحت‌تر هستند تا از آن استفاده کنند.

تفاهم نامه ای که به امضای رئیس سازمان تنظیم مقررات صورت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) و مدیرعامل فرابورس ایران به امضا رسید به این دلیل است تا بستری فراهم شود تا محصولات فرهنگی در حوزه صوت و تصویر وارد بازار مالی شوند و تامین مالی آن به شکل تامین مالی جمعی و با مشارکت مردم انجام شود.

«امیر هامونی» مدیرعامل فرابورس به عنوان یکی از سمت‌های این تفاهم نامه ابتدا در خصوص شرایطی که در فرابورس حاکم است صحبت کرد و گفت: اکنون بالغ بر ۶۰۰ هزار میلیارد تومان ثروت مردم در فرا بورس وجود دارد که در قالب ۱۰ بازار شکل گرفته است.

در بازار فرابورس ۵۰۰ نماد معاملاتی معامله می‌شود و بیش از ۴۰ صنعت از طریق ۱۰۶ کارگزاری که عضو فرابورس هستند، مخاطبانی با جمعیت ۱۱ میلیون نفر دارد.

هامونی اضافه کرد:‌ قبل از تاسیس فرابورس حضور ما در بازار سهام صرفا به شکل سنتی بود اما پس از شکلگیری این سازمان با اقلیم متنوعی از سرمایه گذاری مواجه هستیم و ابزارهای دیگری در کنار سهام اضافه شدند تا به تامین مالی بخش‌های مختلف کمک کنند.

اکنون از این طریق ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده است. از تامین برخی مسائل مربوط به دولت و بنگاه‌های اقتصادی گرفته تا کسب و کار اشخاص و افراد.

وی با اشاره به اینکه امضای تفاهمنامه در حوزه تامین مالی جمعی در صنعت صوت و تصویر،‌ به تامین مالی پروژه‌های فرهنگی در قالب‌های مختلف کمک می‌کند افزود: در حال بررسی ایده راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی ویژه بازار سرمایه هستیم تا از این طریق محتوای خاص برای بازار سرمایه درست کنیم.

پاسخ دادن