تجسم آخرالزمان در چین + فیلم

شایعات در مورد قرنطینه مبتلایان به کرونا در چین زیاد است، از اعدام دسته‌جمعی و سوزاندن و دفن کردن تا تزریق هر چیزی به آنها که شاید بتواند به روند درمان بیماری کمک کند!

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ بهمن ۹۸

چرا اینها در برابر انتقال به قرنطینه مقاومت می کنند؟ (در فیلم)
یکی می گوید در کشوری با بیش از یک میلیارد جمعیت، آدم ها یاد می گیرند خودشان باید مراقب خودشان باشند. زنی که می خواست از دست ماموران قرنطینه فرار کند با شلیک گلوله از پا در آمد. شایعات در مورد قرنطینه ها زیاد است از اعدام دسته جمعی و سوزاندن و دفن کردن تا تزریق هر چیزی به مبتلایان که فکر کنند می تواند در درمان بیماری مفید باشد، انگار که آدم ها موش آزمایشگاهی باشند!

صحت این شایعات مورد تردید است، ولی عجیب نیست حاکمانی که بلای پرش بزرگ رو به جلو را بر سر مردمشان آوردند، اینجا هم چنین کنند.‌ حالا هم که بحران است و هر کاری مجاز! اخیرا هم طبق گزارش سایت‌هایی مثل رویترز، خبر رسیده است که آمار مبتلایان در چین رو به کاهش است. این مسئله باعث می‌شود به این فکر کنیم که شاید این شایعات واقعیت دارند.

می گویند پنهانکاری دولت در ابتدای شیوع ویروس، به بهانه جلوگیری از تشویش اذهان، در بدتر شدن اوضاع موثر بود. دستگاه پروپاگاندا اما فعال است و با مانور روی مواردی مثل ساخت بیمارستان در ۱۰ روز برای حزب آبرو می خرد.

پاسخ دادن