تحلیل و پیش بینی آینده قیمت طلا جهانی

طلای جهانی
#اقتصادبرتر

روز گذشته بازار طلا جهانی پس از برخورد سطح ۱۴۶۰ به سمت بالا حرکت کرد که این را میتوان نشانی از وجود حمایت قدرتمند پایین تر از این سطح و در محدوده ۱۴۶۰ تا ۱۴۵۰ دانست.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، در مبادلات روز سه شنبه- ۱۰ دسامبر طلا در میانگین قیمت مبادلاتی بسیار محدودی در حال نوسان است زیرا بازارها در انتظار اعلام دیدگاه نرخ بهره ای فدرال رزرو در نشست دو روزه این بانک هستند و پیگیر این مورد هستند که آیا این هفته تعرفه های جدید بر کالاهای چینی وضع خواهد شد یا نه .

سطح ۱۴۵۰ پیشتر به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کرده است. این بازار نوسانات زیادی خواهد داشت و اخبار و داده های خبری در خصوص مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا میتواند تاثیر زیادی بر روی این بازار داشته باشد. در صورتی که اخبار و داده های خبری مثبتی در این خصوص داشته باشیم، شاهد نزول در قیمت طلا خواهیم بود.

اخبار و داده های خبری ریسکی بازار موجب حرکت بازار خواهد شد. دقت داشته باشید که فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره فاصله گرفته است.
این بدین معنی است که محرک اصلی در این بازار اخبار و داده های خبری در خصوص آمریکا و دلار می باشد و توجه به این داده ها مهمترین کاری است که در زمان معامله طلا باید به آن توجه داشته باشید.
در صورت قرار گرفتن قیمت پایین تر از سطح ۱۴۶۰ انتظار نزول تا سطح حمایت بعدی در ۱۴۵۰ را خواهیم داشت.

 قیمت طلا در بازار نقدی آسیا با ۰٫۱ درصد کاهش در رقم ۱۴۶۱٫۱۰ دلار در هر اونی قرار داشت ( بیش از یکساعت پیش – در حال حاضر یک دلار بالاتر است .)…طلای بازار مبادلات آتی امریکا ۰٫۱ درصد رشد داشت و به ۱۴۶۵٫۶۰ دلار در هر اونس رسید .

خانم مارگارت یانگ ، تحلیلگر در سی ام سی مارکتز گفت :” هر دو رویدادی مهمی که در بازار طلا تاثیر گذار هستند پتانسیل تغییر قیمت های مشخصی برای فلز زرد را دارند…اگر فدرال رزرو دیدگاهی تهاجمی تر در مورد روند اقتصادی داشته باشد ( سیاست های خود را مطلوب ارزیابی کند) قیمت ها می توانند کاهش بیشتری داشته باشند ..با اینحال اگر چین و امریکا به توافقی نرسند و تعرفه های جدید وضع شود آنزمان شاهد افزایش تقاضا برای مکان های امن سرمایه خواهیم بود .”

دونالد ترامپ ، رییس جمهوری امریکا به همراه چینی ها در تلاش برای رسیدن به توافقی تجاری تا قبل از روز ۱۵ دسامبر یعنی زمانیکه برای وضع تعرفه های جدید مشخص شده است .همچنین چین نیز روز دوشنبه اعلام کرده است که امیدوار است هر چه سریعتر با آمریکا به توافق تجاری دست یابد. این در شرایطی است که واشنگتن هشدار داده است که تعرفه های تجاری جدیدی را علیه ۱۵۶ میلیارد دلار کالاهای چینی اعمال خواهد کرد.

ادوار میر ،تحلیلگر ارشد بازار گفت :” با توجه به اظهارات ترامپ احتمالا ما به سمت نوعیی از توافق در حال حرکت هستیم و اعتقاد دارم هر دو فلز طلا و نقره در حالیکه به انتهای سال نزدیک می شویم، طی چند هفته آینده در تقلا برای حفظ جایگاه های خود ، میانگین مبادلاتی پایین تری خواهند داشت .

تاثر جنگ تجاری امریکا و چین و رشد اقتصادی،  فدرال رزرو را مجبور کرد طی سال جاری ۳ بار نرخ بهره را کاهش دهد و این افتقا موجب افزایش تقاضا برای طلای فیزکی شد .طلا در حال حاضر در مسیر ثبت بهرتین عملکرد سالانه در نزدیک به یک دهه است .

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا از اواخر امروز سه شنبه آغاز خواهد شد. پیش بینی می شود نرخ بهره آمریکا در این نشست بدون تغییر بماند.اغلب سیاستگذاران فدرال رزرو اعتقاد دارند که نرخ بهره باید در رقم های فعلی ۱٫۵۰ تا ۱٫۷۵ درصد حفظ شود مگر اینکه شرایط اقتصادی رو خرابی بگذارد .

وانگ تائو ، تحلیلگر فنی در رویترز اعتقاد دارد از دید تکنیکال طلای بازار نقدی ممکن است دوباره به سطح حمایتی ۱۴۵۵ دلار در هر اونس سقوط کند و سقوطی به زیر این سطح می تواند منجر به افت قیمت طلا به سطح ۱۴۴۰ دلار در هر اونس شود .

برگزاری انتخابات انگلیس و نشست های بانکهای مرکزی آمریکا و اروپا نیز می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا در بازارهای جهانی داشته باشد.

نخستین نشست بانک مرکزی اروپا به ریاست کریستین لاگارد نیز روز پنجشنبه برگزار می شود. سرمایه گذاران منتظر اعلام سیاست های جدید پولی اروپا هستند با توجه به این دیدگاه که انتظار بالایی برای تغییر این سیاست های ، حداقل در شرایط فعلی وجود ندارد .

پالادیوم رشدی ۰٫۲ درصدی را در مبادلات امروز ( ۲ ساعت پیش ) تجربه کرد و به ۱۸۸۵٫۳۱ دلار در هر اونس رسید ..فلز کاتالیزور سوخت خوردور ها روز دوشنبه به رکورد تمام دوران های جدیدی دستیافت و ۱۸۹۸٫۵۰ دلاردر هر اونس شد …این فلز در سال جاری تحت تاثیر سخت تر شدن قوانین آلایندگی و اختلالات عرضه بیش از ۴۹ درصد رشد قیمت داشته است .

میر گفت :” ما اعتقاد داریم که پالادیوم فضای رشید بیشتری نیز در مسیر پیش روی خود دارد و سطح ۲۰۰۰ دلاری ، سطح مقاومت بعدی در برابر این فلز است .”

اونس نقره در سطح ۱۶٫۶۰ دلاری بدون تغییر چندانی قرار داشت و پلاتین با ۰٫۵ درصد صعود در رقم ۸۹۹٫۰۹ دلار در هر اونس مبادله می شد .

اخبار مهم پیرامون قیمت طلا:

خزانه داری آمریکا: با پاول (رئیس بانک مرکزی آمریکا) صحبت کردیم و هر دو موافق بودیم که در پنج سال آینده نیازی برای صدور ارز دیجیتالی نداریم

وزیر امورخارجه کره جنوبی از توافق همکاری بر سر اعمال تحریم هایی علیه کره شمالی خبر داد.
شش روز مانده به دور جدید تعرفه هاى امریکا علیه چین: دونالد ترامپ بار دیگر تکرار می کند که ایالات متحده در مذاکرات تجاری با چین خوب عمل می کند. چیزی که برای بازار اکنون اهمیت دارد این است که سرنوشت تعرفه های ۱۵ دسامبر چه می شود

وزارت امورخارجه چین از ایالات متحده خواستار پایان دادن به ذهنیت جنگ سرد برای ثبات در روابط بین دو کشور شد.

پاسخ دادن