تخریب ۵۰۴ واحد مسکونی در زلزله ترکیه

زمین لرزه ترکیه

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین استان الازیغ در شرق ترکیه را لرزاند.

تهران – اقتصادبرتر – ۵ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، شبکه «تی. آر. تی.» ترکیه به نقل از مسئولان محلی گزارش داد که تا کنون جان باختن ۱۱نفر تایید شده است.

کالدیریم، استاندار الازیغ نیز اعلام کرد که تا کنون ۲۲۵ مصدوم به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که وضعیت ۲ تن از آنان وخیم گزارش شده است.

گفتنی است ساعتی پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۸ ریشتر شهرستان سیویرجه استان الازیغ در شرق ترکیه را تکان داد. این زلزله در عمق ۶٫۷۵ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

نیروهای امداد و نجات از شهرهای مختلف ترکیه به محل حادثه اعزام شده‌اند. همچنین هزار و ۶۸۹ چادر، هزار و ۶۵۶ تشک و ۹ هزار و ۲۰۰ تخته پتو از شهرهای مختلف به منطقه زلزله زده ارسال شد.

مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه «آفاد» اعلام کرد که به دنبال زلزله ۶٫۸ ریشتری در الازیغ ۳۵ پس‌لرزه به بزرگی ۲٫۷ تا ۵٫۴ ریشتر رخ داده است.

این زمین‌لرزه در شمال غرب ایران و برخی مناطق سوریه، لبنان، عراق، گرجستان و ارمنستان نیز احساس شده است. زمین‌لرزه همچنین در بسیاری از استان‌های دیگر ترکیه از جمله آدانا، عثمانیه، تونج‌ایلی و هاتای احساس شد.

مرکز وقوع زمین‌لرزه در شرق ترکیه

در پی وقوع این زمین‌لرزه، خلوصی آکار – وزیر دفاع ملی ترکیه – اعلام کرد: احتمال بروز خسارات در شهرستان سیویرجه استان الازیغ وجود دارد و فعالیت‌های امداد و نجات در این مناطق در حال انجام است.

ساعتی بعد از این زلزله، مرکز حوادث اضطراری ترکیه اعلام کرد دو پس‌لرزه به بزرگی ۵.۴ ریشتر در ساعت ۲۱:۰۸ و ۵.۱ ریشتر در ساعت ۲۱:۱۷ نیز در الازیغ به وقوع پیوسته است.

این مرکز همچنین با اعلام این‌که ۲۸ تیم امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده فعالیت می‌کنند، به شهروندان هشدار داده که به هیچ وجه وارد خانه‌های آسیب‌دیده نشوند.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۰ نیز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶ ریشتر در استان الازیغ رخ داده بود که بر اثر آن ۵۱ نفر جان باختند.

پاسخ دادن