تداوم رکود در بازار کفش

تداوم رکود در بازار کفش
اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز با اشاره به تداوم رکود در بازار کفش گفت: افزایش چشمگیر قیمت مواد اولیه توان تولید را از تولید‌کنندگان بازار با توجه به وضعیت رکودی حاکم بر بازار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس، رسول شجری رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز گفت: رکود شدیدی بر صنعت کفش دست‌دوز حاکم است و کمبود مواد اولیه این صنعت، تولید‌کنندگان بخصوص تولید‌کنندگان کوچک را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه ارزی به درخواست‌های ثبت سفارش مواد اولیه مورد نیاز این صنعت تخصیص نمی‌یابد، گفت: شرایط سخت تولید موجب تعطیلی تعدادی از واحدها شده است. ضمن اینکه اگر همین وضعیت تداوم یابد معلوم نیست چه تعداد واحد کوچک دیگر تعطیل شود.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با بیان اینکه وضعیت واحدهای تولیدی بزرگتر که نقدینگی بیشتری در اختیار دارند بهتر است، گفت: هزینه تامین مواد اولیه مثل چرم و چسب افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته بطوری که قیمت تمام شده بسیار افزایش یافته است.

شجری گفت: قیمت چرم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به سال ۹۶، صد درصد (۱۰۰ درصد) افزایش یافته است و همین موضوع موجب افزایش قیمت تمام شده کالا شده است.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز تهران با تاکید بر اینکه باید بحث‌های صادراتی جدی گرفته شود گفت: صنف کفش صنفی اشتغال‌زا است بنابراین باید مورد حمایت قرار گیرد تا حداقل شاغلین این بخش بیکار نشوند.

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی باید مطالباتشان بر اساس وضعیت بازار باشد، گفت: دولت باید وضعیت کنونی اقتصاد را مدنظر قرار دهد و از تولید‌کنندگان کوچک حمایت کند.

شجری بیان داشت: قدرت خرید مردم پایین آمده در حالی که قیمت تمام شده کالا افزایش یافته است و همین موضوع رکود شدیدی را به بازار حاکم کرده است.

پاسخ دادن