تذکر ستاد اقامه نماز به کار فرمای چسب هل

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به اقدام «نسنجیده» مدیریت کارخانه چسب هل در امر اقامه نماز واکنش نشان داد و گفت؛ در تماسی که با مدیریت کارخانه داشته وی بر کج سلیقیگی خود در این خصوص اذعان داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – 6 شهریور 96

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به اقدام «نسنجیده» مدیریت کارخانه چسب هل در امر اقامه نماز واکنش نشان داد و گفت؛ در تماسی که با مدیریت کارخانه داشته وی بر کج سلیقیگی خود در این خصوص اذان داشته است.
«محمود مظفر» قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفته است که اقدام مدیر کارخانه چسب هل در خصوص نحوه اقامه نماز در آن نسنجیده بوده است.
مظفر در عین حال اعلام کرده است؛ در تماسی که با «خلیل نظری» مدیر این کارخانه داشته است، وی اذعان کرده که در این خصوص کج سلیقیگی داشته است.
وی افزود: لازم به ذکر است که آنچه در ترویج و توسعه نماز موثر و مفید است؛ اجرای برنامه های تبلیغی است نه ابلاغی و تشویقی است نه توبیخی، نماز اختیاری است و نه اجباری.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: این یعنی با آموزش و تلنگر به ضمیر ناخود آگاه افراد و فهم و درک آثار و برکات نماز و تشویق نمونه های مثبت ترغیب به نماز بهتر صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه موثرترین و کم هزینه ترین راه توسعه و ترویج فرهنگ نماز حضور مدیران ارشد در نماز جماعت در کنار کارکنان است، افزود: چنانچه مدیری که خداوند به او مکنت و امکانات داده است با حضور خود در نماز اول وقت و بروز اخلاق و رفتار اسلامی در عملکرد او بدون نیاز به امر و نهی عامل موثری برای تشویق دیگران به نماز است.

 خلیل نظری ،مدیرعامل کارخانه چسب هل تبریز

شاید آگهی که در یک روزنامه منتشر شد توجه ما را برای اولین بار جلب کرد یا شاید هم همزمان خبری در اینستاگرام شرکت چسب سازی هل. این خبر از یک اختراع جهانی خبر می داد و ما هم پیگیرش شدیم تا رسیدیم به خلیل نظری. او متولد ۱۳۶۰ در شهر تبریز و مالک صنایع شیمیایی و چسب سازی هِل است که از سال ۷۵ به همراه پدر که شغل دوم وی فعالیت در فروشگاه رنگ و ابزار و چسب بوده، همزمان با تحصیل در رشته فیزیک کار را شروع کرده است.

ماجرای قوانین کارخانه چسب هل ماجرا از انتشار یک عکس شروع شد

در عکس، جمعی از کارگران پشت ‌سر امام جماعت مسجد ایستاده‌اند. تا اینجا مسئله‌ای نیست. دیوارهای سمت چپ نمازگزاران اما به پارچه‌های زرد و سبزی مزین شده‌اند، با قوانین و دستورهای کارفرما بر آنها: اجباری‌بودن اقامه نماز ، ممنوعیت ورود کارگران به دفتر مدیریت که مصداق «جابه‌جایی بی‌مورد» است ، اخراج کارگران در صورت نزاع فیزیکی و اخراج کارگر کمتر بهره‌ور در صورت نزاع لفظی و کدهای اخلاقی‌ای از این قبیل.

بیش از ٢٠ دقیقه در دستشویی ماندن ممنوع است؛ نباید وسایل مربوط به یک ماشین را در نقطه‌ای دورتر از آن قرار داد، چون مصداق «جابه‌جایی بی‌مورد» است. صحبت‌کردن و نظردادن در کار دیگران ممنوع است؛ پوشیدن لباس گرم در زمستان الزامی است و تقاضای بخاری تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که شخص لباس مناسب پوشیده باشد؛ کارگران در صورت «فرار بی‌موقع» هنگام آتش‌سوزی اخراج خواهند شد؛ هنگام ورزش سر کارکنان باید پایین باشد و فقط حق دارند به کسی که تمرین می‌دهند، نگاه کنند. مکالمات تلفنی کارگران ضبط می‌شود و هر سه ماه یک‌ بار به صورت تصادفی در سالن پخش می‌شود (پس کارگران باید مراقب مکالمات خود باشند)؛ موقع کار سر کارکنان باید پایین باشد، چون نگاه‌کردن به کارفرما یا سرگروه‌ها مصداق سعی در کم‌کاری و تنبلی است. این مقررات بخشی از دفتر قوانین کارخانه هستند که دور تا دور کارگران، در سالن کارخانه حک شده‌اند.

 

پاسخ دادن