تعویق تعرفه‌ای چین؛ طلا را سکته داد

#دونالد_ترامپ رئیس جمهور آمریکا برخی تعرفه های چین برای واردات به تأخیر می اندازد.
اقتصادبرتر

#دونالد_ترامپ رئیس جمهور آمریکا برخی تعرفه های چین برای واردات به تأخیر می اندازد.

تهران – اقتصادبرتر – 22 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بی بی سی، ایالات متحده به دلیل “بهداشت ، ایمنی ، امنیت ملی و سایر عوامل” اعمال تعرفه برخی واردات از چین تا 15 دسامبر را به تعویق انداخته است.

این محصولات شامل تلفن های همراه ، لپ تاپ ها ، کنسول های بازی های ویدئویی ، برخی اسباب بازی ها ، مانیتور کامپیوتر و برخی از کفش ها و لباس های خاص هستند.

خبرهای غافلگیرانه از دفتر نمایندگی تجارت ایالات متحده باعث افزایش 5 درصدی سهام اپل شد.

طلا ی جهانی که در اوج پرواز می کرد با این خبر در حال سقوط می باشد . طلا که به قیمت 1530 دلاری رسیده بود هم اینک به قیمت 1512 دلار رسیده است.

سایر موارد با تعرفه 10٪ پیش بینی می شوند همانطور که در تاریخ 1 سپتامبر برنامه ریزی شده است.

معاون نخست وزیر چین: افزایش تعرفه راه حل جنگ تجاری نیست

اعلامیه USTR دقایقی پس از آن منتشر شد که وزارت بازرگانی چین گفت معاون نخست وزیر ‘لیو هه’   با مقامات تجاری ایالات متحده تماس تلفنی برقرار کرده است.

آمریکا اعمال تعرفه علیه چین را به تعویق انداخت

تلویزیون دولتی چین به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد به دنبال گفت و گوی تلفنی مقامات تجاری چین و آمریکا، واشنگتن با تعویق اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی از ۱۰ شهریور به ۲۴ آذر سال جاری موافقت کرده است.

سرمایه گذاران فناوری با استقبال از معافیت از معافیت ها و افزایش 2.8٪ شاخص سهام تراشه استقبال کردند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ در تاریخ 1 اوت گفت که تعرفه 10 درصدی 300 میلیارد دلار کالای چینی را تحمیل می کند ، و چین را مقصر می داند که به قول خرید  بیشتر از محصولات کشاورزی آمریکایی عمل نکرده است.

وی همچنین شخصاً رئیس جمهور چین را به دلیل عدم تلاش بیشتر در جلوگیری از فروش مواد افیونی مصنوعی فنتانیل در میان بحران مصرف بیش از حد مواد افیونی در ایالات متحده ، از رئیس جمهور چین انتقاد كرد.

USTR در نظر دارد جزئیات و لیست های اضافی مربوط به انواع خاص محصولات تحت تأثیر اعلام را منتشر کند.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن