ثبت ۴ هزار شکایت مردمی در حوزه ثبت نام

اقتصاد برتر

۴ هزار شکایات مردمی در حوزه ثبت نام داشته ایم که با ۱۶ مدیر برخورد شده و ۱۵ مدیر هم عزل شده اند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش با بیان این مطلب در خصوص پروژه مهر اظهار داشت: اولین کاری که بنده به محض ورودم به آموزش و پرورش مطرح کردم این بود که سند تحول بنیادین را عملی کنیم و از ستاد تا صف در آموزش و پرورش باید دنبال اجرای آن باشند که در خود ۵ آموزه دارد.

سرپرست آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش ما این است که تک ساحتی و متوجه آموزش است و دیگر اینکه دنبال راهکارهای موقتی است برای همین چرخش های تحول آفرین و آموزش و پرورش چند ساحتی در سند تحول مورد تاکید قرار گرفته است. در این زمینه ۳۷ چرخش تحول آفرین پیش بینی شده است.

حسینی  در ادامه خاطر نشان کرد: سند تحول بنیادین لایه عملیاتی دارد که از اول مهر باید وارد مدارس شود و در مرحله بعد یعنی لایه نهادی باید وارد لایه ای شویم که همه ارکان جامعه نقش خود را ایفا کنند. به هیچ عنوان آموزه های سند تحول را منحرف و تضعیف و کوچک نکنیم. برای ارزیابی و بهبود عملکرد این سند داشبورد این سند تحول ایجاد شده تا نقاط کور و موانع را به صورت مداوم رصد کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش یاد آور شد: در پروژه مهر ثبت نام درست دانش آموزان است که باید قانونی و عادلانه باشد و تا کنون ۸۵ درصد دانش آموزان ثبت نام کردند. ۴ هزار شکایت مردمی داشتیم که شامل شکایت از درخواست دریافت وجه در مدارس دولتی، مدارس غیردولتی و نحوه ثبت نام در محدوده بوده است و با ۱۶ مدیر برخورد کردیم که ۱۵ مدیر عزل شده اند.

حسینی اظهار داشت: ۱۴۲ میلیون جلد کتاب چاپ و به استان ها منتقل شده است. آماده سازی مدیران جدید را در دستور کار داشتیم و در حال حاضر آماده شده اند. کاغذها با ارز دولتی تهیه شده است و کمترین افزایش قیمت را داریم. ۸۰ درصد معلمانی که باید آموزش های ضمن خدمت ببینند آموزش های لازم را دیده اند و آماده ورود به مدارس هستند.

وی از افتتاح ۲۰۰۰ پروژه در قالب ۱۰ هزار کلاس درس برای سال تحصیلی جدید خبر داد و یاد آور شد: ۱۴۰۰ مدرسه در سیل آسیب دیدند که ۲۷۰ مورد تخریب کامل شدند. ساخت مدارس سه تا پنج کلاسه تا اول مهر و مابقی تا آخر سال تکمیل خواهند شد. مدارس نیازمند تعمیر هم تا اول مهر ماه کامل می‌شوند.

سرپرست آموزش و پرورش بیان کرد: همانطور که گفتم اول مهر را بدون‌ مدارس خشت و گلی در کشور بدون استان سیستان و بلوچستان آغاز خواهیم کرد. البته به استان سیستان و بلوچستان سفر می کنم و امیدوارم ۱۶۷ مدرسه خشت و گلی در این استان نیز تا اول مهر ماه جمع شود.

حسینی خاطر نشان کرد: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد و هیچ مدرسه نفتی نداشته باشیم. بدون مشکل نیستیم اما باید به مشکلات هجوم بیاوریم و آن را حل کنیم. اول مهر ۶۰ هزار معلم بازنشسته می شوند در حالی که ورودی ما کلا ۲۰ هزار نفر خواهد بود. مشکلات بسیاری داریم. ۲۵۵ هزار معلم طی چند سال آتی بازنشسته می‌شوند. ۶۰ هزار معلم اول مهر بازنشسته می‌شوند در حالی که ورودی ما ۲۰ هزار نفر خواهد بود. تلاش می‌کنیم ۱۰ الی ۱۳ هزار حق التدریسی، نهضتی، پیش دبستانی و… را تبدیل وضعیت دهیم. ۵ هزار نیروی خدماتی هم تا اول مهر ماه جذب بخش خدمات خواهند شد. ۱۵ هزار معلم در آستانه بازنشستگی نیز استمرار خدمت خواهند داشت. ۲۴۰ هزار ساعت از طریق معاون ومدیر معلم پر خواهد شد. ۳۶۰۰ سرباز معلم نیز جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

پاسخ دادن