دریافت وام کلان توسط اعضای هیات مدیره بانک حکمت!

اقتصادبرتر

فردی که در گزارش بازرس قانونی بانک به عنوان “وابسته عضو هیات مدیره” معرفی شده، در 24 اسفندماه سال 1396 مجوز دریافت وام 496 میلیون تومانی را اخذ کرده که اقساط ان نیز 60 ماهه و سود آن 18 درصد است.

تهران – اقتصادبرتر – 7 بهمن 97

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اتاق خبر، یکی از موضوعاتی که همواره مد نظر رسانه ها و افکار عمومی بوده، تفاوت اعطای وام و تسهیلات خرد به آحاد مردم با وام های میلیاردی است که در اختیار تعدادی از مدیران یا برخی افراد نزدیک به موسسات مالی و پولی قرار می گیرد و همین موضوع باعث شده تا نحوه رفتار بانک های خصوصی و دولتی در این بخش، مورد توجه اهالی رسانه قرار بگیرد. بویژه آنکه در هفته های اخیر، چندین مورد مربوط به وام های نجومی بانک ها منتشر و با انعکاس گسترده همراه شده است.

بر این اساس، صورت های مالی بانک حکمت ایرانیان مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت. این بانک از جمله جدیدترین بانک های خصوصی کشورمان است که در اواخر سال 1389 تاسیس شده و عمده خدمات خود را به قشر خاص و مهمی از جامعه ارائه می کند.

جدیدترین گزارشات مالی بانک مذکور که مربوط به 6 ماهه اول سال 1397 است، موضوع اعطای تسهیلات به برخی مدیران یا اعضای وابسته به آنها را توضیح داده که طبق آن، مشخص می شود یکی از معاونین بانک موفق شده یک تسهیلات 400 میلیون تومانی از نوع مشارکت مدنی را در سال 95 دریافت کند که اقساط آن 60 ماهه و سود ان نیز 12 درصد تعیین شده است.

اما در تفاوتی جالب، فردی که در گزارش بازرس قانونی بانک به عنوان “وابسته عضو هیات مدیره” معرفی شده، در 24 اسفندماه سال 1396 مجوز دریافت وام 496 میلیون تومانی را اخذ کرده که اقساط ان نیز 60 ماهه و سود آن 18 درصد است. این فرد که عدم درج نام وی نیز بر خلاف رویه اکثر بانک های دیگر است، 4 نوع وام دیگر را نیز در سالهای قبل و امسال دریافت کرده که جمع تسهیلات دریافتی وی از بانک مذکور، 586 میلیون تومان است.

بانک حکمت ایرانیان

ممکن است همچون نمونه قبلی که صبحانه اقدام به درج اسناد آن کرده بود، برخی افراد نزدیک به بانک حکمت ایرانیان بیان کنند که فرد مذکور، جزء کارکنان بانک بوده و دریافت مبالغ فوق، عمل غیرقانونی محسوب نمی شود که با احترام و تایید نظر قبلی، این سوال مطرح می شود که چند درصد کارکنان بانک می توانند چنین تسهیلاتی دریافت کنند و میزان دریافتی این فرد ناشناس چقدر است که اقساط ان را بازپرداخت می کند؟

البته این گزارش بازرس قانونی بانک موارد دیگری را نیز در خصوص پرداخت تسهیلات بیان کرده که از جمله آن، تصویب اعطای 2 نوع تسهیلات به معاون بانک در همان تاریخ 24 اسفندماه سال 96 است.

 

پاسخ دادن