دیوار کوتاه خودرو سازان

دیوار کوتاه خودرو سازان

حمیدرضا صدیقی- سردبیر- این روزها که صنعت خودرو با انواع مشکلات از نقدینگی و تحریم گرفته تا تولید، کسری قطعه، فساد زدایی و… دست و پنجه نرم می‌کند، برخلاف انتظار، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی نیز هجمه سنگینی را روی این صنعت گذاشته اند و صنعت خودرو را به یک مجموعه بی پناه به گوشه رینگ رانده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ آبان ۹۸

هر روز صبح که روزنامه‌ها را باز می‌کنی و یا اخبار را از رسانه‌های همگانی و وسایل ارتباط جمعی دنبال می‌کنی با اظهار نظر‌های عجیب و غریبی مواجه می‌شوی که گویی ناقلان این حرف‌ها در این کشور زندگی نمی‎کنند و از مشکلات اقتصادی بی ‏اطلاع هستند. به‌عنوان مثال همتی رئیس کل بانک مرکزی به جای تزریق نقدینگی و همراه ساختن سیستم مالی و پولی با تولید، شمشیر را از رو برای خودرو سازان کشیده و از الفاظی علیه صنعت خودرو استفاده می‌کند که نه در شان سمت وی است و نه از نظر سیاسی عقلانی است. همتی بدون ارائه سند و مدرکی می‌گوید صنعت خودرو فشل است! معنی سخن وی این است که سیستم بانکی از صنعت خودرو حمایتی نخواهد کرد و این سخن نوعی پیام غیر مستقیم به سیستم بانکی است که از تولید در صنعت خودرو حمایت نکنند. نیره پیروز نوبخت رئیس سازمان ملی استاندارد که هر چند روز یک بار با مطرح کردن استاندارد‌های ۸۵ گانه شاخ و شانه علیه خودرو سازان می‌کشد، تهدید می‌کند اگر خودرو سازان استاندارد‌های مورد نظر این سازمان را رعایت نکنند جلوی تولید آنان را خواهد گرفت! عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز اخیرا در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشت: تمام خودروهای تولید داخل که در حال حاضر استاندارد آلایندگی آنها یورو۴ است باید از ابتدای سال ۹۹ مطابق با استاندارد آلایندگی یورو۵ تولید شوند و خودرو سازان باید از این سازمان مجوز‌های لازم تولید را اخذ کنند. کلانتری تهدید کرد اگر دستورالعمل‌های این سازمان به خودروسازان رعایت نشود، سازمان حفاظت محیط زیست از ابتدای سال ۹۹ از تولید و شماره گذاری محصولات یورو۴ جلوگیری خواهد کرد! وزارت صمت هم که باید متولی حمایت از صنعت خودرو باشد به جای اینکه جلوی تاخت و تاز‌ها علیه این صنعت را بگیرد، خودش یک پای تضعیف خودرو سازان شده است. در حالی که خودروسازان در بی پولی و فقدان نقدینگی محض به سر می‌برند دستورات ریز و درشت وزیر و مدیران وزارت صمت اجازه تعیین قیمت به خودروسازان نمی دهد و آنها را در کوه مشکلات رها کرده است. نهاد‌های نظارتی هم گاه و بیگاه سری به خودروسازان می‌زنند و برخی اوقات به خودرو‌های ناقص دپو شده در پارکینگ‌ها گیر می‌دهند و برخی اوقات هم یک یا چند مدیر را جهت پرسش و پاسخ فراخوان کرده و یا با خود می‌برند.

تحریم‌ها و فشار خارجی هم که در جای خود کوهی از مشکلات را بر خودرو سازان تحمیل کرده است که البته انتظاری غیر از این از تحریم کنندگان خارجی نبوده و نیست اما تعجب از نوع رفتار‌های داخلی با خودروسازان است. به طور طبیعی وقتی دشمن خارجی صنعت خودرو را نشانه گرفته و همه تلاشش را به کار بسته تا تولید در خودروسازی را متوقف کند، در داخل همه توان کشور باید بسیج شود که تولید خودرو نخوابد و بلکه توسعه پیدا کند اما همه گویی در داخل بسیج شده اند که تولید خودرو زمین بخورد! در چنین شرایطی معنی ندارد که از معاون رئیس جمهوری گرفته تا مدیران میانی در وزارت صمت همه خودروسازان را تهدید کنند که اگر چه و چه نکنند جلوی تولید آنان را خواهند گرفت! گویی همه چیز در داخل کشور دست به دست تهدیدات خارجی داده تا جلوی تولید خودرو و قطعه گرفته شود! بیگانه‌ها از جمله آمریکا جا دارد صنعت خودرو را تهدید کنند و تولید را متوقف سازند. اما در این اوضاع و احوال داخلی‌ها چه می‌کنند، آن هم در سطوح بالای کشور، متاسفانه برغم تهدیدات دولتی هیچکس هم در سیستم نیست که به تهدید کنندگان دولتی بگوید در شرایط تحریم و مشکلات تولید، شما دیگر ضربه به تولید نزنید و بگذارید صنعت مشکلاتش را حل کند و لنگان لنگان جلو برود.

متاسفانه وزارت صمت هم در مقابل هجمه‌های داخلی سکوت کرده و اقدامی در حمایت از صنعت خودرو انجام نمی دهد. انتظار این است وقتی رئیس کل بانک مرکزی صحبت از فشل بودن صنعت خودرو می‌کند اولین کسی که مقابل آن بایستد وزیر صمت باشد که متاسفانه کسی واکنشی از سوی ایشان و یا مدیران زیر مجموعه اش ندید. خلاصه اینکه صنعت خودرو در شرایط نا بسامان اقتصادی به صنعتی بی پناه که از هر سو مورد هجمه قرار می‌گیرد تبدیل شده و در داخل این صنعت مدیران هر روز بی‎انگیزه تر می‌شوند و تصمیمات شجاعانه و بزرگ از آنان سلب می‌شود و مدیران این صنعت بیشتر تماشاچی تحولات شده اند. در این اوضاع و احوال مقام‌های ارشد کشور بایستی ابتدا جلوی هجمه‌های بخش دولتی به صنعت خودرو را بگیرند، سپس فکری اساسی برای رونق تولید بکنند که کشتی صنعت به گل ننشیند. در غیر اینصورت از صنعت خودرو نباید انتظار تحول و رونق داشت.

پاسخ دادن