رشد ۷ درصدی صادرات بخش معدن

کاهش تورم در بخش معدن
اقتصاد برتر

صادرات مواد و تولیدات معدنی در مدت هفت ماهه امسال از نظر وزنی و ارزشی نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۷.۲ و ۶.۱ درصد رشد داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – 26 آذر 98

به گزارش #اقتصادبرتر، رییس گروه معدن وصنایع معدنی اعلام کرد: بر اساس آمار منتشر شده از سوی گمرک ایران، اقلام معدنی فلزی اعم از مواد و محصولات معدنی فلزی به ارزش چهار میلیارد و ۶۳۱ میلیون دلار و به وزن تقریبی ۲.۱۸ میلیون تن در هفت ماه ابتدایی امسال صادر شد، در حالی که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ از نظر ارزشی ۶.۱۶ درصد و از جهت وزنی ۷.۲۰ درصد رشد داشت.

الهه مکری افزود: در دوره یاد شده، متوسط قیمت صادراتی اقلام منتخب مانند سنگ و کنسانتره آهن، محصولات تخت نورد شده فولادی، کاتد مس، شمش آلومینیوم و شمش سرب روند صعودی داشته و از سوی دیگر متوسط قیمت صادراتی سنگ و کنسانتره مس، شمش فولاد، فرو آلیاژها، محصولات طویل فولادی، لوله و پروفیل فولادی، شیر آلات بهداشتی و شمش روی در مقایسه با هفت ماهه سال ۹۷ روند کاهشی داشته است.

رییس گروه معدن و صنایع معدنی گفت: هفت محصول صادراتی مزبور در مجموع ۷.۸۲ درصد صادرات کل محصولات معدنی فلزی هفت ماهه ۹۸ را به خود اختصاص داده اند.

پاسخ دادن