ساخت بیمارستان در مدت ۴ روز برای مبتلایان کرونا در چین

مقامات شهر ووهان چین با بسیج کردن ماشین آلات و نیروی انسانی به سرعت در حال ساخت یک بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونای جدید هستند و این بیمارستان قرار است تا اوایل هفته آینده آماده شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۴ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روزنامه دولتی چانگ جیانگ دیلی ،ویروس کرونای جدید تاکنون ۲۶ نفر را در چین کشته و بیش از ۸۰۰ نفر را آلوده کرده است. اکثر موارد ابتلا به این بیماری در شهر مرکزی ووهان قرار دارند که گفته می شود ویروس مرموز اولین بار در اواخر سال گذشته از این شهر گسترش یافت.

 بیمارستان جدید در حاشیه شهر و در اطراف یک مجموعه تعطیلات که قبلا برای کارگران محلی مورد استفاده قرار می گرفت در حال ساخت است. در ساخت این بیمارستان از دیوارهای پیش ساخته استفاده می شود.

ماشین آلات ساختمانی شامل ۳۵ بیل مکانیکی و ۱۰ بولدوزر پنجشنبه شب به محل ساخت این بیمارستان اعزام شده اند و قرار است بیمارستان تا روز دوشنبه آماده شود.

هدف از این پروژه مرتفع کردن مشکل کمبود منابع درمانی در شهرو ووهان عنوان شده است… به دلیل استفاده از دیوارهای پیش ساخته نه تنها این بیمارستان سریع ساخته خواهد شد بلکه هزینه چندان زیادی نیز نخواهد داشت.»

شرکت دولتی مهندسی عمران چین که در زمینه ساخت بیمارستان فعالیت دارد روز جمعه اعلام کرد: «تمام امکانات خود را برای فائق آمدن بر مشکلات به کار می گیرد» تا نقش خود را در این بحران ایفا نماید.

هم اکنون بیش از ۱۰۰ کارگر به صورت شبانه روزی مشغول ساخت این بیمارستان هستند. پیشتر در سال ۲۰۰۳ میلادی و در جریان شیوع ویروس سارس نیز چنین بیمارستانی در شهر پکن احداث شده بود.

بیمارستان شیائوتانگشان در شمال پکن تنها در طی شش روز ساخته شده بود. به نوشته این روزنامه چینی: «آن بیمارستان معجزه ای در تاریخ علم پزشکی به وجود آورده بود.

پاسخ دادن