سرداران اقتصادی به پیش

احمد خادم ‏المله-مدیر مسئول-با همت مقاومت اسلامی در منطقه، توان «داعش» در سرزمین‏ های اسلامی عراق و سوریه در هم شکست و منطقه از لوث وجود داعشیون پاکسازی شد.

تهران- اقتصاد برتر- ۸ آذر ۹۶

طراحان داعش که در این پدیده نیز شکست خوردند اکنون به فکر بازگشت به عراق و سوریه به روش دیگری هستند.

نیروهای سوریه و عراق در طرح دفاع از کشورشان سربلند بیرون آمدند و توطئه‏های خارجی را نیز خنثی کردند، عراق موضوع اقلیم را به نفع دولت مرکزی فیصله داد و سوریه بساط گروهک‏های تروریستی هم پیمان با داعش و وابستگان به بیگانگان را در این کشور جمع کرد.

توطئه عربستان در استعفای «حریری» و ایجاد بی‏ثباتی در لبنان نیز ناکام مانده است و آمریکا و اسرائیل به دنبال سناریو جدید برای بازگشت مجدد به کشورهای منطقه هستند.

عربستان به نیابت از آمریکا موضوع طرح آشتی فلسطین و اسرائیل را پیگیری می‏کند و تلاش دارد اسرائیل را متقاعد کند که طرح صلح عربی را بپذیرد تا شاید بتواند حمایت ایران از فلسطین را کم رنگ کند و «ترامپ» که در هر بحرانی به دنبال تجارت و منافع شخصی است موضوع بازسازی عراق و سوریه را مطرح کرده تا زمینه بازگشت نیروهای آمریکا به سرزمین‏های اسلامی را به بهانه بازسازی و فعالیت تجاری در عراق فراهم کند.

آمریکا و عربستان برای فراهم ساختن زمینه اجرای طرح‏های جدید خود بین روسیه و عراق در رفت و آمد هستند تا شاید بتوانند در اتحاد جبهه مقاومت که امروز روسیه نیز جزئی از آن شده اختلاف ایجاد کنند.

عراق که از سال ۲۰۰۳ زمان حمله آمریکا به این کشور طی ۱۴ سال گذشته همواره در جنگ و خونریزی بوده اکنون به مدد پایداری جبهه مقاومت، دولت مرکزی مقتدری دارد که توانسته یکی پس از دیگری توطئه‏های آمریکا و عربستان را خنثی کند و ضمن حفظ روند دمکراسی در این کشور بر اداره امور کشور مسلط شود.

پس از سال‏ها جنگ و خونریزی امروز عراق و سوریه در سایه آرامش نسبی که از آن برخوردارند به دنبال بازسازی ویرانه‏های کشورشان هستند که تقریبا همه زیر ساخت‏های این دو کشور از بین رفته است .

آمریکا و عربستان که عامل بی ثباتی و خونریزی در منطقه بوده و هستند نباید دوباره به بهانه بازسازی فرصت حضور در این کشورها را پیدا کنند و بتوانند تروریست منهدم شده منطقه‏ای را دوباره احیا کنند.

جبهه مقاومت که طی سال‏های اخیر همواره در دفاع و مبارزه خوش درخشیده در صحنه اقتصادی و بازسازی دو کشور نیز باید در قالب جبهه متحد اقتصادی عمل کند و فرصت را از بیگانگان بگیرد.

به عبارتی منطقه امروز نیاز به سرداران اقتصادی از جبهه مقاومت دارد تا مسئولیت بازسازی دو کشور را به دست گرفته و طعم شیرین مقاومت را به مردم منطقه بچشانند.

نباید اجازه داد یارگیری‏های آمریکا و عربستان در منطقه، فرصت جدیدی به آنان بدهد که دوباره به این کشورها بازگردند.

عصر بازسازی منطقه متعلق به کسانی است که برای تامین امنیت آن ایثار کرده و جان داده‏اند.

نیروهای ائتلاف مقاومت باید با تدبیر و برنامه همه امکانات خود خصوصا بخش خصوصی کشورها را بسیج کنند و لشگر سازندگی را شکل دهند و روی دستاوردهای ارزشمند خود سرمایه گذاری کنند.

رها کردن عراق و سوریه در شرایط کنونی بدون برنامه اقتصادی و بازسازی شرایط را برای حضور مجدد بیگانگان فراهم می‏کند به گونه‏ای که دستاوردهای ارزشمند حاصله را بر باد خواهد داد. امروز اقدام کنیم که فردا دیر است .

پاسخ دادن