شرکت مس پیشتاز در تحقق برنامه‌های تولید

«درآلو» کلیدی‌ترین طرح توسعه شرکت مس است

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مجموع فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸، به ۲۰ هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۴۵ درصدی فروش داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۶ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت #مس با اعلام این خبر و با بیان این که فروش بهمن ماه شرکت مس حدود ۱۸۷۱ میلیارد تومان بوده است درباره تحقق برنامه‌های تولیدی شرکت مس در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن ۱۳۹۸ گفت: شرکت مس طی این بازه زمانی، ۲۲۴هزار و ۳۳۳تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود هزار تن بیشتر تولید کرده است.

وی افزود: همچنین طی این بازه زمانی شرکت مس ۲۷۴هزار و ۲۵۰تن آند تولید کرده است که با این میزان تولید برنامه ۱۱ ماهه امسال را با رشد ۲ درصدی محقق کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، تولید کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه ۲۱۸ هزار و ۶۳۴ تن بوده است که نسبت به برنامه ۱۹۷ هزار و ۴۳۴ تنی رشد ۱۱ درصدی و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۹ درصدی داشته است.

سعدمحمدی با اشاره به اینکه تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۸، تولید کاتد پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه ۱۴۸ هزار و ۴۹۸ تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷ درصدی داشته است.

به گفته مدیرعامل شرکت مس، طی ۱۱ماهۀ ابتدایی سال جاری درمجموع ۴۹میلیون و ۴۲۴هزار تن سنگ سولفور برداشت شده است که ۳درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.

سعدمحمدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس ۱میلیون و ۹۳ هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ ۱ میلیون و ۵۷ هزار تنی، رشد ۳درصدی نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در ۱۱ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت درمجموع ۲۷۳هزار و ۷۱۹ تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه ۲۶۵ هزار و ۴۴۲ تنی، رشد ۳ درصدی داشته است.

پاسخ دادن