صادرات کیوی از سر گرفته شد

صادرات کیوی از سر گرفته شد
#اقتصادبرتر

مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از آغاز صادرات محصول کیوی خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود بازاری، مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با عنایت به تصمیمات جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۶٫۲۲ میز ملی صادرات مرکبات و کیوی در استان مازندران با حضور ریاست کل وقت سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط، تشکل‌ها و اتحادیه‌های صادراتی و جمعی از صادرکنندگان کیوی، با هدف جلوگیری از عرضه محصول غیر استاندارد به لحاظ کیفی به ویژه دستیابی به حد مطلوب قند کیوی (حداقل بریکس ۶.۲) در بازارهای هدف، صادرات ارقام مختلف کیوی از تاریخ ۱۵ تیر تا ۱۵ مهرهر سال طی ابلاغیه شماره ۳۰۴۷۵٫۱۰۰٫۹۷ مورخ ۹۷٫۶٫۲۶ از تمامی گمرکات خروجی کشور ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: این تصمیم به واسطه رعایت شاخص های کیفی محصول کیوی و صیانت از برند این محصول ایرانی از لحاظ کیفیت در بازارهای هدف اتخاذ گردیده است.

بازاری تاکید کرد: البته با توجه به ظرفیت تقاضای بازارهای پیرامونی کشورمان، امکان صادرات بیش از ارقام فعلی وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی هدفمند صادرکنندگان برای حضور پایدار در بازارها در قالب قراردادهای بلند مدت و ارسال مستمر محصول است.

مدیر‌کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصول کیوی از فردا سه شنبه ۱۶ مهرماه ۹۸، مجدد امکان‌پذیر خواهد بود.

گفتنی است، طی سال ۱۳۹۷، محصول کیوی به ارزش ۹۶ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شده است و مهمترین بازارهای صادراتی این محصول هم اکنون به ترتیب روسیه، عراق، هندوستان، امارات متحده عربی و افغانستان است.

پاسخ دادن