طلای جهانی رشد می‌کند

طلای جهانی رشد می‌کند
اقتصادبرتر

خرس های طلایی شانس خود را برای به دست گرفتن کنترل بازار داشتند اما شکست خوردند ، و اکنون گاوها کنترل کامل دارند زیرا وال استریت و ماین استریت انتظار دارند که در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت های بالاتر باشند زیرا عدم قطعیت بر بازارهای مالی حاکم است.

تهران – اقتصادبرتر- 12 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کیتکونیوز، طرفداران بازارهای کاهشی فرصت در دست گرفتن کنترل بازار طلا را داشتند ، اما در این راه شکست خوردند ،و نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریتی و سرمایه گذاران مین استریتی انتظار دارند طلا تحت تاثیر عدم قطعیت هایی که بازارهای مالی را فرا گرفته ، در کوتاه مدت ( هفته آینده ) به روند صعودی ادامه دهد.

چارلی نودس، تحلیلگر ارشد بازار در لاساله فیوچرز گفت که فروشندگان این شانس را داشتند تا کنترل بازار طلا را به دست بگیرند اما موفق نشدند و اکنون این خریداران هستند که کنترل بازار را به دست گرفته‌اند.

پس از اقدام هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا در کاهش نرخ‌های بهره، تحلیلگران می‌گویند ابهامات جهانی و تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریکا، طلا را به سوی قیمت بالاتری هدایت خواهد کرد. ترامپ روز پنج شنبه در توییتی نوشت: 10 درصد تعرفه روی واردات 300میلیارد دلار کالای چینی وضع خواهد کرد که علاوه بر تعرفه 25 درصدی روی 250میلیارد دلار کالای چینی خواهد بود. این اقدام که درست پس از از سرگیری مذاکرات تجاری آمریکا و چین روی داد جنگ تجاری میان دو کشور را تشدید خواهد کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، 14 نفر شرکت کردند که از میان آنها، 13 نفر ، معادل 93 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و تنها یک نفر یا معادل 7 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند .. در این نظرسنجی هیچ کس اعتقاد به بازاری خنثی نداشت .

در این بین، 870 نفر از سرمایه گذاران مین استریتی در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، 540 نفر ، معادل 62 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند، 229 نفر یا 25درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و 117 نفر یا 13 درصد بازار هفته آینده را خنثی می دیدند.

Kitco Gold Survey

wallllllllllllllllllllllllllllllllllllll

در نظرسنجی هفته گذشته، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به افزایش #قیمت_طلا خوش بین بودند. در معاملات آتی روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا 25 دلار و 10 سنت یا 1.8 درصد افزایش یافت و در 1457.50 دلار بسته شد که بالاترین قیمت از نهم مه سال 2013 بود و برای کل هفته تا زمان انتشار خبر رشدی 2.7 ( در انتهای مبادلات رشد 2 درصدی شد ) درصد رشد داشت.

قیمت طلا پس از این که بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد شتابی برای ادامه کاهش نرخ‌های بهره ندارد، کاهش پیدا کرده بود اما پس از تهدید ترامپ برای وضع تعرفه جدید علیه واردات کالاهای چینی، به بالاترین حد در شش سال گذشته رسید.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

تحولات جدید در جنگ تجاری میان آمریکا و چین، یکی از بزرگترین دلایل خوش بینی تحلیلگران به رشد قیمت طلا در کوتاه مدت است.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت “ام کی اس” اظهار کرد: ترامپ هر کاری بخواهد انجام می‌دهد و به کسی گوش نمی‌کند. برای همین تصور نمی کنم ابهامات به این زودی خاتمه پیدا کند. نوابی افزود: پیش از توییت روز پنج شنبه ترامپ، طلا مقاومت نشان داده و بالای سطح حمایتی 1400 دلار را حفظ کرده بود…. .”…” من فکر می کنم سطح 1400 دلاری سطحی بسیار قدرتمند و مهم برای حمایت از طلا در مسیر پیش رو است .”

30 day Gold chart

چارلی نودس اضافه کرد که روز پنجشنبه شاهد حرکت های تکنیکال مهمی بودند که در ان شاهد ترمیم قیمت طلا از روند فروش سنگین بودیم و در انتهای طلا در بهرتین قیمت روز بسته شد …نودس انتظار دارد که تاثیر تنش تجاری بین چین و امریکا بر شاخص دلار فشار وارد کند ….” من مقاومت های زیادی را در برابر طلا نمی بینیم .”…” ترس های زیادی در بازارها وجود دارد و در این بین جایگزینی نیز وجود ندارد .

سین لاسک، یکی از مدیران شرکت “والش تریدینگ” گفت: وی نسبت به طلا در کوتاه مدت خوش بین مانده و هدف میان مدت قیمت طلا را 1445 دلار در هر اونس می داند. بازارهای سهام با فروش گسترده روبرو شده اند و وی انتظار دارد این سرمایه‌ها به سوی طلا سرازیر شود…” شما نمی توانید در برابر این همه عدم قطعیت ها مقابه کنید و طلا در این فضا رشد خواهد کرد .”

پاسخ دادن