عمران‌خان: ترامپ بداند، جنگ با ایران فاجعه‌بار خواهد بود

عمران‌خان: ترامپ بداند، جنگ با ایران فاجعه‌بار خواهد بود

نخست وزیر پاکستان با یادآوری تلاش‌های این کشور برای رفع تنش‌های آمریکا و عربستان با ایران، به جلسه روز گذشته خود با دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت: هرگونه درگیری با ایران برای پاکستان و منطقه فاجعه‌بار خواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – 3 بهمن 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، «عمران‌خان» شامگاه چهارشنبه به وقت محلی طی سخنرانی در پنجاهمین مجمع جهانی اقتصاد در داووس، به تشریح تبعات منفی جنگ آمریکا در افغانستان بر منطقه و پاکستان، تشدید تروریسم، افراط‌گرایی، فرآیند صلح افغانستان، تنش‌ها با هند، تحولات اخیر در خاورمیانه و نگرانی پاکستان نسبت به حوادث اخیر در منطقه، پرداخت.

وی از رایزنی پاکستان با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران، عربستان و آمریکا با هدف تنش‌زدایی در منطقه سخن گفت و افزود: نباید هیچ‌گونه درگیری میان ایران و آمریکا و متحدان این کشور رخ دهد در غیر این صورت عواقب بسیار سنگینی به دنبال خواهد داشت.

نخست وزیر پاکستان به دیدار رسمی روز گذشته خود با رییس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس داووس اشاره کرد و اظهار داشت: به ترامپ گفتم که درگیری با ایران فاجعه‌بار خواهد بود و احساس می‌کنم که رییس جمهوری آمریکا نیز به این منطق رسیده باشد که جنگ جز نابودی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

پاسخ دادن