غافلگیری پایان سال با رخ نمایی ننه سرما

آغاز موج جدید بارش برف و باران از جمعه
اقتصادبرتر

بارش برف در روزهای پایانی سال 97 بیشتر استانهای غربی و مرکزی را غافلگیر و شادمان کرد.

تهران – اقتصادبرتر – 18 اسفند 97

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی،این سازمان اعلام کرد: امروز شنبه 18 اسفند، بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط استان های یزد، نیمه شمالی اصفهان، غرب قم، نیمه جنوبی سمنان، ارتفاعات کرمان؛ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا در مناطقی از هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و یزد.

طی این مدت در جاده های کوهستانی این استان ها لغزندگی جاده ها، کولاک برف و کاهش دید و لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد. از این رو به هموطنان عزیز، ارگانها و سازمانهای مسئول توصیه می گرددجهت جلوگیری ازخسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.

وقوع سیل، برف و کولاک در 17 استان / امدادرسانی به بیش از 3000 حادثه‌دیده

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، در ارتباط با وقوع سیل، برف و کولاک در کشور اظهار داشت:‌ 17 استان همدان، مازندران، لرستان، گلستان، کرمانشاه، کردستان، قزوین، سمنان، زنجان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، تهران، ایلام، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی متأثر از این حادثه طی 24 ساعت گذشته شده است.

وی افزود: بیش از 3300 نفر در 83 شهر، روستا و محور کوهستانی امدادرسانی شده و 1200 نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات از رهاسازی بیش از 300 خودروی گرفتار در برف خبر داد و گفت:‌تعداد زیادی پتو،‌کنسروجات و آب‌معدنی میان حادثه‌ دیدگان توزیع شده است و امدادرسانی در حال حاضر همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در 17 استان کشور گفت: بیش از 3 هزار نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند.

وقوع سیل، برف و کولاک در 17 استان / امدادرسانی به بیش از 3000 حادثه‌دیده

هوای سرد و زمستانی شنبه پیشرو در بیشتر مناطق کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از شرایط محیطی ناپایدار محورهای مواصلاتی چهار استان طی امروز و فردا خبر داد و گفت: رانندگانی که قصد سفر به استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و گیلان را دارند باید دقت لازم را برای تردد در این محورها داشته باشند.

سرهنگ نادر رحمانی، درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور با بیان اینکه در اغلب محورهای استان‌های اردبیل، کرمانشاه،اراک، ایلام و کردستان بارش برف گزارش شده است، گفت: محور تبریز، زنجان، بستان‌آباد و میانه آذربایجان شرقی، محور پیرانشهر – نقده، پیرانشهر – اشنویه، پیرانشهر – مهاباد در آذربایجان غربی، محورهای قزوین – رشت، قزوین – همدان و گردنه آوج در استان قزوین، بارش برف گزارش شده است. همچنین محورهای هراز و کرج – چالوس نیز در ارتفاعات بارش برف گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در اغلب محورهای استان‌های گیلان و مازندران بارش باران مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: کولاک قابل توجهی در محور اهر – کلیبر، اهر – بستان‌آباد، میانه – اردبیل، سراب – اردبیل و گردنه سائین در آذربایجان شرقی وجود دارد. همچنین تردد با زنجیر چرخ در محورهای اسالم به خلخال، سراب -اردبیل و ارومیه -اشنویه الزامی است.

وی با اشاره به اینکه در محور فیروزکوه محدوده گدوک مه گرفتگی وجود دارد، گفت: بعد از چند روز دوباره شاهد وضعیت زمستانی در محورهای کوهستانی، ارتفاعات و برف و کولاک هستیم، لذا برای امشب و فردا رانندگان جهت تردد در این محورها زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی را همراه داشته باشند.

رحمانی ادامه داد: همچنین رانندگانی که قصد سفر به استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان،اراک و گیلان را دارند، لازم است دقت بیشتری داشته باشند، زیرا محورهای مواصلاتی در این چهار استان برای امروز و فردا شرایط محیطی ناپایداری دارد.

بنابر اظهارات رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، محور زنجان – طارم به علت کولاک شدید و کاهش دید از ساعت هشت صبح امروز تا زمانیکه شرایط محیطی به حالت اولیه خود بازگردد، مسدود است.

پاسخ دادن