فروش خودروهای فولکس واگن رکورد زد

شرکت خودروسازی فولکس واگن در آمار فروش سه ماهه نخست امسال سنگ تمام گذاشته و توانست رکورد فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ را بشکند.

تهران – اقتصاد برتر – 24 فروردین 97

شرکت خودروسازی فولکس واگن در آمار فروش سه ماهه نخست امسال سنگ تمام گذاشته و توانست رکورد فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ را بشکند.

جدیدترین آمار از میزان فروش محصولات شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان از رشد فروش و رکورد زنی این شرکت آلمانی حکایت دارد. فولکس واگن که به واسطه تقلب در میزان نشر آلایندگی خودروهای دیزل خود بر سر زبان ها افتاد و پس از آن نیز روزهای خوبی را پشت سر نگذاشت، حال با گذشت زمان، رفته رفته به روند رو به رشد و صعودی خود در فروش محصولات بازگشته است و در حال جلب اعتماد مجدد از مردم است.

پس از انتشار آمار فروش فولکس واگن در سه ماهه نخست امسال به نظر می رسد که هیچ چیز حتی رسوایی نمی تواند فولکس واگن را متوقف کند؛ چرا که فولکس واگن با وجود متحمل شدن تاثیرات سوء رسوایی «دیزل گیت» هنوز نیز به رکورد زنی در فروش محصولات ادامه می دهد.

فولکس واگن در سه ماهه نخست امسال موفق به ثبت رقم فروش 1 میلیون و 530 هزار دستگاه خودرو شد که از این میزان 587 هزار 700 دستگاه تنها در ماه مارس میلادی به فروش رسیده است. بدین ترتیب فولکس واگن با رشد فروش 4.9 درصدی در ماه مارس نسبت به همین ماه در سال گذشته، موفق به شکستن رکورد فروش خود در این ماه میلادی شد. فولکس واگن بخش زیادی از این میزان فروش خودرو را مدیون بازارهای چین و ایالات متحده امریکاست.

همچنین با مقایسه آمار فروش فولکس واگن در سه ماه نخست امسال با همین برهه زمانی در سال 2017 میلادی، شاهد رشد فروش 5.9 درصدی خواهیم بود. بدون شک بازار چین با رشد فروش 8.6 درصدی، تاثیر گذارترین بازار برای صعود میزان فروش محصولات فولکس واگن است.

نکته قابل توجه پیرامون آمار فروش فولکس واگن، تدام نزول فروش محصولات این شرکت در داخل بازار آلمان است چرا که میزان فروش فولکس واگن در وطن خود در مقایسه با سه ماهه نخست سال 2017، نزول 0.8 درصدی را نشان می دهد.

افزایش درآمدهای فولکس واگن به صورت مثبتی در مدیرعامل شرکت «ماتیاس مولر» منعکس شده است. مولر که توانسته بود سود سال گذشته فولکس واگن را به میزان 40 درصد افزایش دهد، در سال گذشته درآمدی 12.5 میلیون دلاری (معادل 60 میلیارد و 507 میلیون تومانی) را برای خود به ثبت رساند و یکی از بیشترین درآمدها را در میان مدیرهای شرکت‌های خودرویی به نام خود ثبت کرد.

اگر بخواهیم از مقیاس وسیع تری به اتفاق نگاه کنیم، گروه فولکس واگن که شامل شرکت های خودروسازی بزرگی مانند سئات، اشکودا، لامبورگینی، بنتلی، پورشه و بوگاتی است، نسبت به سال گذشته میزان سود خود را تقریبا دو برابر افزایش داده است. گروه خودروسازی فولکس واگن که به نظرمی رسد از رسوایی دیزل ها آسیب چندانی ندیده است، درسال های آتی به سرمایه گذاری درباب خودروهای خودران و الکتریکی ادامه خواهد داد.

* tr.motor1.com

پاسخ دادن