قابلیت بالای موبایل بانک ، عامل رتبه بندی بانکها در جهان

قابلیت بالای موبایل بانک ، عامل رتبه بندی بانکها در جهان

بررسی ها نشان می دهد، گزینه موبایل بانک ،مهم ترین قابلیتی است که برای مشتریان بانکها از اهمیت برخوردار است و ملاک ارزشمندی برای رتبه بندی بهترین بانک های جهان از جمله بانک های آمریکایی عنوان شده و بر همین اساس ۲۰ بانک برتر امریکا نیز معرفی شده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ بهمن ۹۸

بر اساس گزارش سالانه بیزنس اینسایدر، تحقیقات ارائه شده در خصوص ملاک مشتریان برای انتخاب بهترین بانک نشان می دهد ۶۴ درصد از مشتریان پیش از افتتاح حساب بانکی خود، بانکی را انتخاب کرده اند که بهترین قابلیت موبایل بانک را داشته باشد و ۶۱ درصد هم پاسخ داده اند که اگر قابلیت موبایل بانک مورد نظر آنان که قبلا در آن حساب داشته اند ضعیف باشد، حتما حساب خود را به بانک دیگری که از قابلیت بیشتری در گزینه موبایل بانک آن برخوردار باشد انتقال می دهند.

طبق تحقیقات بیزنس اینسایدر، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، سیتی بانک بهترین بانک از نظر قابلیت استفاده کاربردی موبایل بانک از نظر مشتریان بوده است و بانک آمریکا در رده آخر قرار گرفته است.

داده های جدید نشان می دهد که ویژگی های تلفن همراه به عاملی اساسی تبدیل شده اند که مشتریان هنگام انتخاب بانک آن را در نظر می گیرند.

طبق نظر کانال استراتژیست ها ، چالش  مهم برای جذب مشتریانی که مدام برای تراکنش های بانکی خود خواهان استفاده از تلفن همراه هستند ، قابلیت های قوی موبایل بانک است و صاحبان بانک هایی که بودجه کافی برای ارتقاء قابلیت های گزینه موبایل بانک خود در نظر می گیرند و سیاستگذاری شان بر این اساس است در این چالش موفق ترهستند. این امر زمانی پیچیده تر می شود که قابلیت هایی همانند :دستیاران صوتی ، بانکداری ساعت هوشمند و کیف پول تلفن همراه که توسط بانک ارائه می شود ، از نظر تحلیلگران ، رسانه ها و مدیران بانکی بعنوان یک ضرورت رقابتی محسوب می شود.

این گزارش در خصوص بانکداری رقابتی با استفاده از داده ها برای آگاه سازی تصمیمات مربوط به کانال سرمایه گذاری با برجسته کردن ویژگی های موبایل بانک برای مشتریان با ارزش تر است. مطالعات نشان می دهد داده هایی مبنی بر تقاضای مصرف کننده برای ۳۳ قابلیت تلفن همراه در شش مورد اصلی صورت می گیرد.

کانال استراتژیست ها در موسسات مالی  با استفاده از گزارش ارائه شده بیزنس اینسایدر، ویژگی های ابتکاری در اولویت بندی آنها در بخش توسعه و یافتن ویژگی هایی که باعث مقایسه آنها با  بانک های رقیب و اتحادیه های اعتباری در ارائه آن ویژگیها شده است را مورد توجه قرار می دهند.

نتایج مطالعه در خصوص بانکداری رقابتی نشان می دهد که بیش از ۱۲۰۰ مشتری بانکی متخصصان دیجیتالی بانک ها را از ویژگی های نوظهوری می دانند که در تصمیم گیری آنان برای انتخاب بانک خود تاثیرگذار است.

همچنین باید گفت ویژگی های امنیتی نیز از جمله قابلیت هایی بوده است که از نظر مشتریان بانکی از درجه اهمیت زیادی برخوردار بوده است. از آنجا که یک تخلف بزرگ در شرکت های بزرگی همانند فیس بوک و گوگل صورت گرفت لذا این مورد به یکی از نگرانی های امنیتی کاربران موبایل بانک تبدیل شده است و آنان خواهان قابلیت غیرفعال کردن کارت پرداخت خود از این طریق شده اند.

از دیگر ویژگی ها که برای کاربران موبایل بانک مهم است ویژگی مدیریت پول دیجیتال است که برای بسیاری ضرورت دارد. لذا برخی از بانک های بزرگ با بکارگیری محبوب ترین ویژگی یعنی امکان جداسازی پرداخت های مکرر مانند نتفیلیکس و یا عضویت در سالن های بدنسازی توانسته اند نظر کاربران موبایل بانک را به خود جلب کنند.

به این ترتیب نتایج گزارش سالانه بیزنس اینسایدر مشخص کرد که هریک از مشتریان بانکی با درنظرگرفتن ۳۳ ویژگی کاربردی موبایل بانک، به ارزیابی بانک محبوب خود اقدام می کنند و به این ترتیب بانک های برتر غرب تلاش کرده اند تا برای جذب مشتریان خود برای توسعه قابلیت های موبایل بانک خود سرمایه گذاری کرده و در صحنه رقابت از سایر بانکها پیشی بگیرند.

به این ترتیب امروزه تعداد تقاضا کنندگان افتتاح حساب بانکی با توجه به ویژگی های مختلف و قابلیت های بیشتر آن، بانک ها را ارزشگذاری و رتبه بندی می کنند.

بانک ها نیز استراتژی هایی را برای خود درنظر می گیرند تا شرایط برای جذب مشتریان با بکارگیری بهترین ویژگی های موبایل بانک فراهم شده و مشتریان را جذب و حفظ کند.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت اقتصادبرتر

پاسخ دادن