قطعنامه کنگره علیه رئیس جمهورِ نژادپرست

قطعنامه کنگره علیه رئیس جمهورِ نژادپرست
اقتصادبرتر

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محکومیت سخنان نژادپرستانه ترامپ علیه 4 نماینده زن مجلس نمایندگان را تصویب کرد.

تهران – اقتصادبرتر – 26 تیر 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز،  قطعنامه ای که روز سه شنبه با ۲۴۰ رای موافق در مجلس نمایندگان به تصویب رسید اظهارات و پیام های اخیر توییتری رئیس جمهوری آمریکا بر ضد نمایندگان «ترقی خواه» و منتقد عملکرد دولت را «نژادپرستانه» توصیف و آنرا به عنوان رویکردی که به «ترس و نفرت از آمریکایی های رنگین پوست مشروعیت می بخشد» به شدت محکوم کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محکومیت سخنان نژادپرستانه ترامپ علیه 4 نماینده زن مجلس نمایندگان را تصویب کرد.در پیش نویش قطعنامه آمده که این مجلس «اظهارات نژادپرستانه رئیس‌جمهور دونالد ترامپ را که به ترس و نفرت آمریکایی‌های جدید و رنگین‌پوستان مشروعیت بخشید و سبب افزایش آن شد، به شدت محکوم می‌کند»

واکنش‌ها به توئیت ترامپ علیه نمایندگان دموکرات: از «یک مشت کمونیست» تا «فاجعه به تمام معنا»

این در حالیست که رئیس جمهوری آمریکا به تازگی در توجیه اظهارات خود اتهامات نژادپرستانه را رد کرده و گفته است که «حتی یک استخوان نژادپرست» نیز در بدن ندارد. دونالد ترامپ که مادر و دو همسر وی همگی خارج از آمریکا متولد شده‌اند با تکرار حملات گذشته نسبت به نمایندگان منتقد دموکرات که وی از آنها به عنوان «ترقی خواه‌ها» یاد می کند، از چهار نماینده که شهروند آمریکا هستند و نژادی غیر آمریکایی دارند خواسته بود که اگر از وضعیت موجود در کشور رضایت ندارند می توانند آمریکا را ترک کنند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این با انتشار توییت هایی بدون نام بردن از فرد یا افرادی خطاب به برخی از نمایندگان زن دمکرات نوشته بود که منتقدان ترقی خواه بهتر است به کشورهایی که از آنجا آمده اند بروند. آقای ترامپ در یک رشته توییت تصریح کرده بود: «خیلی جالب است که ببینید زنان ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره، که خودشان در اصل از کشورهایی می‌آيند که دولتشان فاجعه تمام و کمال است…حالا با صدای بلند و به شکلی شرورانه به مردم آمریکا، یعنی عظیم‌ترین و قوی‌ترین ملت دنیا، می‌گویند دولت ما چطور باید اداره شود.»

کلیپ 🎥

واکنش جالب مردم به حمله نماینده کالیفرنیا به #ترامپ/ #تد_لو، عضو مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به توئیت های نژادپرستانه ترامپ علیه نمایندگان زن این کشور: ترامپ یک #نژاد_پرست عوضی است!

الکساندریا اوکاسیو کورتز، ایلهان عمر، آیانا پریسلی و رشیده طلیب، چهار نماینده زن دموکرات که به طور مشخص هدف این حملات واقع شده بودند صبح روز سه شنبه با شرکت در یک کنفرانس خبری ضمن طرح انتقاد های اساسی از رویکرد دولت از مردم آمریکا خواستند که در «دام سخنان دونالد ترامپ» نیفتند.

این چهار عضو مجلس نمایندگان آمریکا درادامه ضمن متهم کردن رئیس جمهوری آمریکا به نژادپرستی تاکید کردند که توجه اصلی باید بر سیاست و عملکرد دولت معطوف شود و اظهارات و سخنان دونالد ترامپ در درجه دوم اهمیت قرار دارد زیرا به اعتقاد آنها این سخنان با هدف منحرف کردن افکار عمومی صورت می گیرد.

مسائل مرتبط با بهداشت عمومی، ترویج خشونت به واسطه آزادی حمل سلاح گرم و نیز برخورد نامناسب با مهاجران در مرز این کشور با مکزیک از جمله نگرانی هایی بود که هر چهار نماینده دموکرات بر آن تاکید و خواستار توجه افکار عمومی به آنها شده‌اند.

بیشتر بخوانید: کنگره آمریکا علیه ترامپ قطعنامه می‌دهد

گفتنی است که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر ضمن محکوم کردن اظهارات دونالد ترامپ از نمایندگان جمهوری خواه نیز خواسته بود که این رویکرد رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کنند. وی همچنین از تهیه پیش نویس قطعنامه ای برای محکوم کردن حملات تازه دونالد ترامپ بر ضد چهار زن رنگین پوست عضو مجلس نمایندگان آمریکا خبر داده بود.

قطعنامه یاد شده در نهایت با رای کلیه نمایندگان دمکرات که اکثریت را در مجلس نمایندگان در دست دارند به تصویب رسید. در این قطعنامه با اشاره به مسئله مهاجرت که در تاریخ شکل گیری آمریکا نقشی حیاتی را ایفا می کند یادآوری شده است که به جز بومیان دیگر ساکنان این کشور را مهاجران و یا بازماندگان مهاجران تشکیل می دهند و اعتقاد به قانون اساسی بر پایه برابری، آزادی، جهان شمولی و دمکراسی ملاک اصلی برای میهن دوستی تلقی می شود و نه برتری نژادی و یا قومی.

کنگره آمریکا علیه ترامپ قطعنامه می‌دهد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برغم پاره ای از اختلاف ها با چهار نماینده مورد حمله قرار گرفته از سوی ترامپ، حملات رئیس جمهوری بر ضد آنها را غیر قابل قبول و نژادپرستانه توصیف و به شدت آنرا محکوم کرده است.

گفتنی است که برخی نمایندگان جمهوری خواه پیش از رای گیری با بحث ها و مجادلاتی که بر سر موضوع طرح شده به راه انداختند تصویب قطعنامه در این خصوص را به باد انتقاد قرار دادند و اتهام نژاد پرستی به دونالد ترامپ را افترایی بیش ندانستند.

کوین مک کارتی، رهبر فراکسیون جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا نیز به صراحت از مواضع رئیس جمهوری دفاع کرده و توئیت های وی را عاری از نشانه ها نژادپرستانه توصیف کرده است.

Image result for ‫لیندسی گراهام،‬‎

سناتور جمهوری‌خواه: آنها یک مشت کمونیست اما شهروندان آمریکا هستند

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کارولینای جنوبی روز دوشنبه، پانزدهم ژوئیه در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا «اهداف بزرگتری» را پی بگیرد.

وی الکساندریا اوکاسیو کورتز و تعدادی از دیگر از زنان عضو مجلس نمایندگان کنگره آمریکا را «یک مشت کمونیست» خواند که «از اسرائیل و از کشور خود متفرند.» و در عین‌حال تاکید کرد که در هر حال «آنها شهروندان آمریکا هستند.»

این سناتور جمهوری‌خواه کنگره افزود: «آنها در انتخابت برنده شدند و سیاست‌های خود را پی می‌گیرند. اینجا کشوری با عقاید متنوع است.»

آقای گراهام ضمن درخواست از دونالد ترامپ برای «پیگیری اهداف بالاتر» گفت: «آقای رئیس جمهور شما در مورد سیاست‌های خود و همچنین درباره مسیری که آنها کشور را می‌کشانند حق دارید.»

پاسخ دادن