قیمت طلا و ارز در روز پنجم آذرماه

خيز صعودی قیمت طلا و سکه و نرخ ارز

قیمت طلا و سکه در بازار امروز نسبت به ابتدای هفته با ثبات نسبی همراه بوده و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران به کانال ۳ میلیون تومانی وارد شد.

تهران – اقتصاد برتر – 5 آذر 97

آیت محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:
از ابتدای هفته گذشته آرامش نسبی به بازار طلا و سکه بازگشته است و شاهد کاهش چشمگیر قیمت ها بودیم.این کاهش قیمت در هفته گذشته حدود ۳۰ درصد بود.پیش بینی می‌شود در هفته جاری نیز روند کاهشی قیمت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.بیشتر تقاضاها در شرایط کنونی در بازار برای طلای خام و سکه است.افراد کم اطلاع درزمینه طلاهای آب شده به این بازار وارد نشوند.

امروز قیمت طلا و سکه تقریبا با نرخ‌های روز نخست هفته جاری یکی است و می‌توان گفت که ثبات نسبی در این بازار وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود همچنان روند کاهشی قیمت‌ها در این بازار ادامه داشته باشد که البته مشروط به نگاه و سیاست‌گذاری‌های مسئولان است.

وی افزود: امروز قیمت هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است. همچنین نیم‌سکه دو میلیون و ۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان در بازار امروز معامله می‌شود.

درباره‌ حال و هوای بازار طلا، ابراهیم محمدولی – رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران – اینگونه توضیح داد که ثبات قیمت در بازار طلا با وجود افزایش اونس جهانی به ۱۲۲۷ دلار مشاهده می‌شود، به‌گونه‌ای که هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۵۷۴ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شود و اگر مدیریت و برنامه‌ریزی متولیان و مسئولان دولتی هم‌چون هفته‌های گذشته باشد همچنان امید به کاهش قیمت‌ها وجود دارد.

نرخ خرید دلار در بانک‌ها ثابت ماند

اما یورو مسافرتی امروز در بانک‌ها حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود که نسبت به روز ابتدای هفته تغییر محسوسی نداشته است.

بر این اساس، شعب ارزی بانک‌ها درصورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو به سایر کشورها ارائه می‌کنند که نرخ آن در شعب ارزی بانک‌ها ۱۳ هزار و ۶۷۹ تومان است. این نرخ امروز نسبت به هفته گذشته حدود ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.

هم‌چنین تا ساعت ۱۴ امروز (۵ آذر)، نرخ خرید دلار بدون تغییر نسبت به ابتدای هفته جاری در شعب ارزی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۵۷۸ تومان است. ازسوی دیگر، نرخ خرید یورو در شعب ارزی بانک‌ها نیز نسبت به روز شنبه تغییر محسوسی نداشته و بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۳۶ تومان خریداری می‌کنند.

نرخ خرید هر پوند انگلیس نیز در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۸۳۷ تومان اعلام شده است. روز شنبه هفته جاری نرخ خرید دلار در بانک‌ها ۱۱ هزار و ۵۷۸ تومان و یورو ۱۳ هزار و ۱۳۳ تومان بوده است. نرخ خرید ارز در بانک‌ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته عموما رو به افزایش بوده است؛ به طوری‌ که نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها در ابتدا از ۹۵۰۰ تومان آغاز شد و به بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید، اما از حدود دو هفته پیش بانک‌ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند.

بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۵۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۷۰۰ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

1397/09/05 ⏱19:24

♻️قیمت انواع ارز در بازار_آزاد (تومان)

?قیمت دلار?? 12.400
?قیمت یورو ?? 14.150
?قیمت پوند_انگلستان??????? 16.000
?قیمت دلار_کانادا?? 9.450
?قیمت دلار_استرالیا ?? 9.000
?قیمت فرانک_سوییس?? 12.500
?قیمت یوان_چین?? 1.795
?قیمت درهم_امارات ?? 3.375
?قیمت لیر_ترکیه?? 2.375

اونس جهانی:۱۲۲۵ دلار
مظنه ۱۵۷۴۰۰۰تومان
گرم ۳۶۰۳۶۰ تومان
?سکه قدیم ۳۷۵۰۰۰۰ تومان
?سکه امامی ۳۹۵۰۰۰۰تومان
?سکه نیم ۲۰۱۰۰۰۰تومان
?ربع ۱۱۶۰۰۰۰ تومان
?گرمی:۶۵۰۰۰۰تومان

پاسخ دادن