مایکل کوهن: ترامپ نژادپرست، شیاد و متقلب است

اقتصادبرتر

 وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در جریان ادای شهادت در کنگره آمریکا، دونالد ترامپ را مردی «نژاد پرست، شیاد و متقلب» توصیف کرد که به برتری سفیدپوستان معتقد است.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ اسفند ۹۷

به گزارش # اقتصادبرتر به نقل از نیویورک تایمز، مایکل کوهن، همچنین گفت که ترامپ به او گفته است که سیاهپوستان هرگز به او رای نمی دهند زیرا آنها خیلی «کودن» هستند و با اینحال هنوز من برای آنها کار می کنم. وی همچنین افزود که وقتی در حال عبور از یک محله در شیکاگو بوده‌اند به او گفته است: «فقط سیاهپوستان می توانند به این شکل زندگی کنند.»

وی همچنین ترامپ را یک «شیاد و متقلب» خطاب کرد و ادعا کرد که دونالد ترامپ دارایی هایش را بیشتر از آنچه هست جلوه داده که ثروتمندتر به نظر برسد اما در هنگام مالیات دادن این دارایی ها را کمتر از آنچه واقعا هست، گزارش کرده است.

مایکل کوهن همچنین در این جلسه گفت: «احساس شرمندگی می کنم که بخاطر ضعف و وفاداری نابجا تلاش کردم از آقای ترامپ محافظت کنم. احساس شرمندگی می کنم که به جای اینکه به صدای وجدانم گوش کنم، در کارهای غیرقانونی آقای ترامپ مشارکت کردم. شرمنده‌ام زیرا می دانم آقای ترامپ کیست. او یک نژادپرست، شیاد و متقلب، پر از نفرت و عدم تحمل است. من از تمام کمک‌ها و حمایت‌هایی که از او کردم پشیمانم.»

کوهن مدعی شد که در جریان رقابت‌های انتخاباتی یک روز راجر استون، مشاور پیشین دونالد ترامپ، در حضور او به ترامپ گفته که ایمیل‌های هک شده به زودی منتشر می‌شود و این امر به موقعیت خانم کلینتون آسیب می‌رساند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این هر گونه ارتباطی با وبسایت ویکی‌لیکس را رد کرده بود.

مایکل کوهن در ادامه شهادت خود کپی یک چک ۳۵ هزار دلاری را به کمیته نظارتی کنگره ارائه داد که به گفته وی، دونالد ترامپ به منظور بازپرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر سابق فیلم‌های پورن به او داده است.

یکی از اتهامات  کوهن که به خاطر آنها به سه سال زندان محکوم شده این است که وی با پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر پورن و و یک مدل پلی‌بوی در آخرین روزهای کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ قوانین مربوط به جنبه‌های مالی کارزار انتخاباتی را نقض کرده است.

 ترامپ داشتن رابطه جنسی با این زن‌ها را تکذیب کرده و گفته که او هیچ وقت از کوهن نخواسته که قانون را نقض کند و فرض را بر این گذاشته که وی از قوانین مطلع بوده است.

متن شهادت مایکل کوهن قبل از حضور او در کنگره به رسانه‌ها راه یافته بود.  ترامپ که برای مذاکره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به ویتنام سفر کرده است، بامداد چهارشنبه با انتشار توییتی وکیل سابق خود را «خلافکار و دروغ‌گو» خواند.

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به سخنان مایکل کوهن، ادعاهای او را تکذیب کرد و گفت که او دروغ می گوید تا از طول دوران زندانش بکاهد.

مایکل کوهن همچنین به ماجرای رابطه کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه اشاره کرد و گفت: «آقای ترامپ از مذاکرات با روسیه در دوران مبارزات انتخاباتی خبر داشت و آن را هدایت می کرد اما درباره آن دروغ گفت. او درباره آن ماجرا دروغ گفت زیرا هرگز انتظار نداشت در مبارزات انتخاباتی پیروز شود. او درباره این ماجرا دروغ گفت زیرا می خواست صدها میلیون دلار از پروژه‌اش در مسکو سود کسب کند.»

مایکل کوهن در این جلسه از خانواده‌اش، دولت و مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

مایکل کوهن همچنین گفت که ترامپ یک معما است و همانند همه ما چهره خوب و بد دارد اما از زمان انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا «بدترین» چهره‌اش را نشان داده است.

این وکیل سابق ترامپ همچنین در مورد هک شدن ایمیل های دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ گفت که دونالد ترامپ از این ماجرا مطلع بوده است.

مایکل کوهن در حالی روز چهارشنبه در کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ شهادت داد که رئیس جمهوری آمریکا برای ملاقات با رهبر کره شمالی به ویتنام سفر کرده است.

پاسخ دادن