مدیریت خودرو در برف عامل کاهش تصادفات

روز شنبه با اولین برف پاییزی ، خیابان های تهران قفل کرد و هزاران خودرو در بزرگراه های پایتخت گرفتار شدند . مهمترین صحنه های روز شنبه لیز خوردن انواع مختلف خودرو ها در برف و حتی خودرو های شاسی بلند گران قیمت بود که به عامل اصلی راه بندان و اکثر تصادفات تبدیل شد .

تهران – اقتصاد برتر – 26 آبان 98

رفتار رانندگان خودرو ها در برف نشان داد ، بسیاری از مردم اصول اولیه هدایت خودرو در برف و یخبندان را نمی دانند و از همه مهمتر این که غالب رانندگان به هشدار های هواشناسی که از چندین روز قبل اعلام کرده بود از جمعه شب برف سنگین خواهیم داشت توجه نداشتند . در بین هزاران خودرو گرفتار در برف ، اندک خودرو هایی دیده می شدند که مجهز به زنجیر چرخ و وسایل امدادی برای کمک به خودرو ها بودند . وضعیت گرفتاری خودرو ها در جاده های برف گیر کشور خصوصا در آذربایجان ها و مناطق شمالی بد تر از تهران بود و بسیاری از رانندگان بدون توجه به هشدار های قبلی بدون هیچگونه تجهیزات زمستانی راهی جاده های برف گیر کشور شده بودند و پلیس راه هم در این زمینه هشداری به رانندگان نداده بود . این وضعیت نشان می دهد در کل کشور نیازمند آموزش و فرهنگ سازی برای رانندگی در فصل زمستان خصوصا روزهای پر برف و جاده های برف گیر کشور هستیم . برای آشنایی اولیه با رانندگی در برف و باران گزارش زیر را مرور کنید .

روزهایی که خیابان ها برفی و بارانی است را حتما تجربه کرده اید یا شاهد بوده اید که کنترل و هدایت خودرو بسیار سخت تر شده از شرایط عادی است و لیز خوردن خودرو ها در برف گاه باعث تصادفات وحشتناک می شود . براساس گزارش های پلیس در روزهای برفی و بارانی شمار تصادفات خودرویی بشدت افزایش می یابد و خسارات سنگینی را به مالکان خودرو ها می زند . عامل اصلی بسیاری از این تصادفات لیز خوردن خودرو در برف و باران است . اگر رانندگان شرایط کنترل خودرو در زمان لغزندگی خیابان و جاده ها را بدانند قطعا خودرو آنان کمتر لیز می خورد و با تصادفات کمتری مواجه خواهیم بود.

  • همه خودرو ها لیز می خورند

 مهم نیست خودرو شما چه قیمتی دارد، یا از چه سیستم ایمنی برخوردار است ؟ به محض اینکه مقدار آب یا برف روی جاده بیشتر از عمق آج لاستیک باشد، احتمال بروز پدیده آب ‌سواری برای شما وجود خواهد داشت. زمانی که باران شدیدی می بارد، یا زمان کمی از بارش باران گذشته، لایه ای از آب سطح جاده را می‌پوشاند. در این زمان اگر سرعت حرکت خودرو بالا باشد و آج لاستیک کمتر از مقداری باشد که آب بتواند از زیر آن و لا بلای آن ها بگذرد، لاستیک ها نمی‌ توانند همه آب را کنار بزنند، پس مقداری از آب روی سطح جاده در جلوی لاستیک جمع خواهد شد و در مقابل حرکت لاستیک ها مقاومت ایجاد می کند، در این صورت شرایطی ایجاد می شود که لاستیک به صورت شناور بر روی مقدار کمی آب سرخورده و بر روی جاده نخواهد چرخید. این شرایط را اصطلاحا آب سواری می گوییم.

  • آب سواری خودرو

بروز پدیده آب سواری به متغیر های بسیاری از جمله وزن خودرو، اندازه و نوع لاستیک ها، میزان کارکرد آنها، حجم بارندگی و آب جمع شده در خیابان و حتی جنس آسفالت مسیر بستگی دارد، اما به طور کلی، در یک جاده با آسفالت مناسب، در بارندگی معمولی و در صورتی که جاده استاندارد و با شیب عرضی مناسب باشد، با لاستیکی مناسب معمولا تا سرعت 90 کیلومتر هم شاهد آب سواری نخواهیم بود، اما در شرایط واقعی، احتمالا نه سطح جاده، نه کارکرد تایر ما و نه وضعیت بارندگی، آنقدر با ما همکاری نخواهند کرد و شخصا با یکی از خودروهای داخلی، با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت هم دچار آب سواری شده ام، بنابراین هرگز توصیه های رانندگی در باران را شوخی نگیرید، سور خوردن برای همه خودرو ها ممکن است اتفاق بیفتد. با وقوع پدیده آب سواری، ناگهان متوجه ایجاد یک نیروی مقاوم در مقابل حرکت خودرو می شویم، همچنین سواری خودرو بسیار نرم خواهد شد، گاه اتومبیل به یک سمت منحرف شده و گاه به طور کامل فرمان پذیری اتومبیل به صفر می رسد. در این حالت هر واکنش شتاب زده ای از سوی راننده می تواند به انحراف خودرو از مسیر و بروز یک حادثه کمک کند. این اتفاق احتمالا برای تعداد کمی از رانندگان ممکن است رخ دهد، اما همواره درصد بالایی از همین تعداد کم منجر به بروز تصادف می شود، چرا که اکثر رانندگان آمادگی لازم برای کنترل خودرو در شرایط لغزنده را ندارند، در کنار این موضوع، بر خلاف سر خوردن ها در هوای برفی، در زمان بارش باران معمولا سرعت حرکت خودروها تفاوت کمی با زمان رانندگی در جاده ای کاملا خشک دارد و همین عامل، شدت انحراف و لیز خوردن خودروها را نسبت به زمان بارش برف دو چندان می کند. پس همواره به مقدار آب روی سطح جاده توجه داشته باشید . دقت کنید عوامل پدید آورنده این اتفاق را تشخیص داده و به منظور پیشگیری از این مشکل به اندازه کافی سرعت را کم کنید. ممکن است در یک پیچ متوجه شوید که مسیر حرکت خودرو تابع فرمان همیشگی شما نیست ! راه دیگر تشخیص احتمال آب سواری، بررسی رد لاستیک در آینه وسط خودرو است. همواره باید بتوانید خطوط به جای مانده از لاستیک های خودروی خود را در پشت سر مشاهده کنید، در صورت امکان سعی کنید بر روی خط ایجاد شده توسط خودروی جلویی حرکت کنید ( با حفظ فاصله طولی مناسب و ایمن)، با این کار شما اجازه داده اید چرخ های خودروی جلویی آب ها را جابجا کرده و کار تایرهای خودرو شما آسان‌تر شود.

  • پیشگیری بهتر از درمان

در زمان لغزندگی جاده بهترین کار جلوگیری از سر خوردن است. ، بهترین راه جلوگیری از سر خوردن حرکت با سرعت کم است. یک رانندگی حرفه ای را در برف و باران از پیش برنامه ‌ریزی کنید، تمرکز داشته باشید ، با دقت به اطراف خود نگاه کنید ، به آرامی حرکت کنید. فراموش نکنید سر خوردن هنگام لغزنده بودن جاده، اتفاق می‌افتد اما چه جاده لغزنده باشد چه نباشد ، تنها دلیل سر خوردن، اشتباه راننده است.

  • بازگشت به شرایط نرمال

 اگر دچار اشتباه شدید و پدیده آب سواری رخ داد و متوجه بی تعادلی و شناور شدن خودرو شدید، بدترین اتفاق ممکن از دست دادن اعتماد به نفس و کنترل خود و بعد ترمز گرفتن است، در چنین شرایطی باید منطقی و با حوصله عمل کنید و تلاش نمایید کنترل حرکت خودرو را دوباره در دست بگیرید، از هرگونه واکنش نشان دادن تند و شتاب زده خود داری کنید و تمام مراحلی که برای کنترل خودرو لازم است را به آرامی و با طومانینه انجام دهید، در این مواقع سعی کنید با کم کردن گاز و نه با ترمز زدن، سرعت خودرو را کنترل کنید، بدانید که هرچه سرعتتان کمتر باشد، کار آسانتری در پیش دارید. برای کنترل اکثر سرخوردن ها و لغزیدن هایی که در سرعت های بالای 60-70 کیلومتر در ساعت رخ می دهند،‍‍‍ فرمان دادن دقیق، بدون اتلاف وقت و حساب شده نیاز است که انجام موفقیت آمیز این مهم، فراتر از توانایی بسیاری از رانندگان است. در کل بیش فرمانی و کم فرمانی، دو نوع اصلی مشکلات لغزندگی راه ها محسوب می شوند، برای کنترل بیش فرمانی، سعی کنید از انتقال بیشتر وزن خودرو به جلو خودداری کنید، و سعی کنید خودرو را به وسیله فرمان دادن به سمت جهتی که عقب خودرو در حال لغزیدن است، کنترل کنید. به عنوان مثال اگر عقب خودروی شما به سمت راست می لغزد شما هم چرخ ها را به طرف راست بچرخانید. اگر خودرو مستقیم حرکت می کند شما هم فرمان را راست نگهدارید. اما کار مقابله با کم فرمانی اندکی سخت تر است، زمانی که خودرو دچار کم فرمانی شد،تنها راه چاره این است که سعی کنید وزن بیشتری بر روی محور جلوی خودرو منتقل کنید، برای این کار، ابتدا به آرامی پدال گاز را رها کرده و سپس در صورت نیاز، خیلی آهسته بر پدال ترمز نیرو وارد کنید، در کل سعی کنید با بازی کردن با نیروی موتور(پدال گاز) چسبندگی را به چرخ های جلو خودرو بازگردانید(خودروهای دیفرانسیل جلو)، در مرحله بعد نیز آرام آرام فرمان را به سمت مسیر حرکتی خودرو ( نه مسیر مطلوب) بچرخانید تا آرام آرام چسبندگی لازم به دست آید، فقط امیدوارم فضا و زمان کافی برای این فرایند در اختیار داشته باشید. دقت کنید در تمام این لحظات آرامش و تمرکز خود را حفظ کنید، مقدار مورد نیاز چرخاندن فرمان متناسب است با اینکه تا چه حد و با چه سرعتی عقب خودرو در حال لغزیدن است. یک لغزش جزیی، فقط اندکی حرکت فرمان لازم دارد. باید در استفاده از پدال های ترمز و کلاچ دقت و وسواس زیادی صرف کنید، ترمز زدن ناگهانی می تواند موجب انتقال غلط وزن خودرو شده و شرایط را سخت تر کند. همچنین دقت داشته باشید اغلب اوقات همزمان با اصلاح مسیر و بازگشت خودرو به مسیر درست، خودرو تمایل زیادی به انحراف دوباره از سمت مقابل خواهد داشت، بنابراین در لحظات آخر میزان گردش فرمان را اصلاح کرده و آماده مقابله با انحراف بعدی نیز باشید. همچنین در آن لحظات از تعویض دنده، گاز دادن ناگهانی و فشار زیاد بر پدال گاز نیز خودداری کنید. هنگامی که به پیچ ها نزدیک میشوید، طوری عمل کنید تا قبل از ورود به پیچ به سرعت مد نظر خود دست یافته باشید.

پاسخ دادن