مراسم اعتکاف در کدام شهرها لغو شد؟

آخرین خبر از لغو مراسم اعتکاف در سراسر کشور

به منظور پیشگیری از بیماری های تنفسی و واگیردار و همینطور مراقبت در برابر #کروناویروس مراسم اعتکاف در برخی از شهرها لغو شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ اسفند ۹۸

هرساله هم‌زمان با فرارسیدن سیزدهم رجب، مراسم معنوی و باشکوه اعتکاف با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار می‌شد اما امسال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، وزارت بهداشت پیشنهاد داده برگزاری این مراسم معنوی لغو شود. این پیشنهاد در دست بررسی است و به احتمال زیاد موافقت می شود.

مراسم اعتکاف در استان مرکزی لغو شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی مرکزی گفت: طبق درخواست وزیربهداشت ازسازمان تبلیغات اسلامی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در استان‌هایی که برخی مبتلا شده اند ازجمله مرکزی اعتکاف برگزار نمی شود.

 طبق آخرین مصوبه جلسه پدافند غیرعامل مساجد باید زمان برپایی اقامه نماز جماعت را به حداقل رسانده و نمازگزاران لوازمی همچون مهر، چادر، سجاده را با خود به همراه داشته باشند.

در جلسه پدافند غیرعامل تصمیم بر این شد تا اماکن مذهبی بیش از حد باز نباشند تا تجمعات غیر ضروری صورت نگیرد، حتی مردم در نظر داشته باشند مجالس ترحیم را با حداقل زمان ممکن برگزار کنند.

چنانچه مراسم اعتکاف در ایام‌البیض (۱۳ تا ۱۵ رجب) برگزار نشود، تأکید بر برگزاری مراسم اعتکاف در ماه مبارک رمضان است.

اعتکاف در قم لغو شد

استاندار قم در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم: اعتکاف در قم برگزار نمی شود چرا که سلامت مردم مهم‌تر است و مردم بهتر است در خانه معتکف شوند.

این خبر تکمیل می‌شود …

پاسخ دادن