مشارکت سرمایه گذاران سعودی در پروژه ملی روسیه

اقتصاد برتر

 کریل دمیتریف، رییس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت: توسعه پروژه های ملی روسیه می تواند منجر به سرمایه گذاری گسترده از سوی عربستان سعودی شود.

تهران- اقتصاد برتر-08 آبان 98

به گزارش #اقتصاد_برتر به نقل از “تاس” ، دمیترف افزود: “ما معتقدیم که اجرای پروژه های ملی در روسیه فرصت های عالی برای سرمایه گذاری ایجاد می کند ، نمونه ی آن ، پروژه هایی به ارزش بیش از 200 میلیارد دلار در تعدادی از صنایع است .”

اوایل این ماه ، در سفر ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه به عربستان سعودی، مسکو و ریاض بیش از 20 معامله مهم را امضا کردند. این معاملات علاوه بر همکاری های فرهنگی و تقویت روابط تجاری ، شامل نفت و سایر صنایع انرژی ، ناوبری فضا و ماهواره ای ، ثروت معدنی ، گردشگری و حمل و نقل هوایی نیز می شد.

دمیتریف گفت ، RDIF و صندوق ثروت مستقل عربستان سعودی PIF مشترکاً بیش از 2.5 میلیارد دلار در بیش از 30 پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

وی افزود: “ما به همراه همكاران سعودی در حال كار روی بیش از 25 پروژه جدید به ارزش 10 میلیارد دلار در بخش هایی از جمله كشاورزی ، فن آوری و هوش مصنوعی هستیم. ما همچنین در پروژه هایی برای توسعه خاور دور روسیه سرمایه گذاری می کنیم. “

به گفته مدیر RDIF ، اهداف توسعه ملی روسیه از بسیاری جهات مشابه برنامه سعودی ویژن 2030 است.

 وی پیش بینی کرد: “اجرای مشترک این برنامه ها به رشد اقتصادی و تحول در اقتصاد ملی کمک خواهد کرد.”

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن