معجزه در نیوکمپ ،بازگشت تاریخی بارسلونا

تیم فوتبال بارسلونا با برتری ۶ بر یک مقابل پاری سن ژرمن ضمن جبران شکست سنگین دیدار رفت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا صعود کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ اسفند ۹۵

دیدار های برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه پیگیری شد و دو تیم صعود کرده به جمع هشت تیم برتر مشخص شدند. در مهمترین بازی بارسلونا برابر پاری سن ژرمن قرار گرفت و ۶ بر یک مهمانش را شکست داد تا علاوه بر جبران بازی رفت (شکست چهار بر صفر) نخستین تیمی در تاریخ لیگ قهرمانان باشد که نتیجه چهار بر صفر را جبران می کند.

بارسلونا ۶ – ۱ پاریسن ژرمن؛

غیرممکن در نیوکمپ با معجزه ممکن شد

حساس ترین بازی این مرحله را تیم های بارسلونا و پاریسن ژرمن در ورزشگاه نیوکمپ برگزار کردند که طی آن تیم بارسلونا ۶ بر یک رقیب خود را شکست داد. با این برد معجزه بارسلونا برای صعود از این مرحله تکمیل شد.

بارسلونا با فشار فراوان هوادارانش بازی را آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه ۳ این مسابقه بود که لوئیس سوارز یک توپ سرگردان را به گل تبدیل کرد. چند دقیقه بعد روی یک ضد حمله بازیکنان پاریسن ژرمن معتقد به خطای پنالتی ماسکرانو بودند اما داور چنین باوری نداشت.

در ادامه بازی پاریسن ژرمن به دفاع اتوبوسی روی آورد و بارسلونا سعی کرد با شوت راه دور راکیتیچ و نیمار شانس خود را امتحان کند. سرانجام در دقیقه ۴۰ بود که روی سماجت اینیستا دروازه تیم فرانسوی باز شد. زننده گل البته لاوین کورزاوا بازیکن پاریسن ژرمن بود که گل به خودی را ثبت کرد. نیمه اول در نهایت با حساب ۲ بر صفر به سود بارسلونا پایان یافت.

. فشار آبی اناری ها در دقایق پایانی نیمه اول نیز زیاد بود اما در نهایت ۴۵ دقیقه نخست با پیروزی دو بر صفر میزبان به پایان رسید.

بارسا در نیمه دوم با پنالتی که داور به نفع این تیم سوت زد گل سوم را وارد دروازه حریف کرد. لیونل مسی این ضربه را تبدیل به گل کرد. لحظاتی بعد ادینسون کاوانی فرصت داشت تا گل نخست پاری سن ژرمن را به ثمر برساند اما ضربه اش به تیرک دروازه برخورد کرد.

آبی اناری ها به دنبال گل چهارم بودند که کاوانی دروازه این تیم را باز کرد تا سکوت ورزشگاه را فرا گیرد. مهاجم پاری سن ژرمن دقایقی بعد فرصت گلزنی داشت اما ضربه اش توسط مارک آندره ترشتگن دفع شد. آردا توران که در این نیمه به میدان آمد می توانست گل چهارم بارسا را به ثمر برساند اما ضربه اش از روی خط دروازه برگشت. در دقیقه ۸۴ آنخل دی ماریا بهترین موقعیت گلزنی اش را از دست داد.

در مقابل نیمار به زیبایی از روی ضربه آزاد دروازه پاریسی ها را برای چهارمین بار باز کرد. لحظاتی بعد داور به نفع بارسا یک پنالتی دیگر اعلام کرد و نیمار توانست آن را به گل تبدیل کند تا بارسا به صعود امیدوار باشد. در نهایت این اتفاق تاریخی در نوکمپ رخ داد و بارسلونا با گل سرخی روبرتو به جمع هشت تیم برتر پیوست.

لوییز انریکه پس از این دیدار در خصوص این دیدار در کنفرانس خبری گفت:

دوست دارم از همه افرادی که پس از شکست ۴-۰ به جبران نتیجه در دیدار برگشت ایمان داشتند یاد کنم و این پیروزی را به آن ها تقدیم کنم. هیچ کدام از ما برای جبران نتیجه نا امید نبودیم و ایمان داشتیم می توانیم به این دیدار بازگردیم. با وجود گلی که کاوانی به ثمر رساند، باز هم عملکرد درخشانی داشتیم، باید خطر می کردیم، این دیدار ارزش ریسک کردن را داشت. گاها در برخی از دیدارها شاهد چنین پایان هایی هستیم و امروز توانستیم این حس بی نظیر را داشته باشیم.

 تیتر برخی  روزنامه های ورزشی انگلیس  از نظرتان میگذرد :

تایمز  :    

 ”    بازنویسی کتاب رکوردها توسط بارسلونا  “

میرور    :   

        معجزه در نیوکمپ  ”      صعود بارسا با ثبت بزرگترین بازگشت تاریخ در هفت دقیقه دیوانه کننده

هشدار سران آرسنال به ونگر: شرایط را تغییر بده یا برو    انتقاد مورینیو از چمن ورزشگاه روستوف

دورتموند ۴ – بنفیکا ۰

در دیگر بازی دورتموند میزبان بنفیکا بود که توانست چهار بر صفر حریف پرتغالی اش را شکست دهد و به جمع هشت تیم برتر صعود کند.
زردپوشان خیلی زود توسط اوبامیانگ به گل رسیدند و نیمه نخست با پیروزی میزبان به پایان رسید. در نیمه دوم باز هم دورتموند به گل دست یافت. کریستین پولیسیچ این گل را در دقیقه ۵۹ به ثمر رساند. دقایقی بعد اوبامیانگ سومین گل را وارد دروازه بنفیکا کرد. او در ادامه با به ثمر رساندن گل دیگری هت تریک کرد تا تیم آلمانی به راحتی به دور بعد صعود کند.

نیمه اول با برتری دورتموند همراه بود و اوبامیانگ خیلی زود توانست دروازه ادرسون را باز کند. بعد از این گل بازیکنان دورتموند توانستند تا پایان نیمه بازی بهتری را نسبت به تیم میهمان انجام دهند و چند بار دیگر هم دروازه بنفیکا با خطر جدی تهدید شد اما نیمه اول با نتیجه ۱-۰ به نفع دورتموند خاتمه یافت. در نیمه اول بازیکنان بنفیکا چند بار روی ضد حملات و ضربات آزاد دروازه بورکی را تهدید کرد.

نیمه دوم برای بنفیکا بهتر آغاز شد و این تیم نزدیک بود گل خورده را جبران کند اما ضربه پیتزی به مدافعین دروتموند برخورد کرد و به کرنر رفت. بعد از این صحنه دوباره دورتموند جریان بازی را در دست گرفت و تا دقیقه ۶۰ ضمن زدن دو گل چند بار دیگر به صورت جدی دروازه ادرسون را تهدید کردند. بعد از زدن گل سوم بازی متعادل دنبال شد و بازیکنان دورتموند بیشتر سعی در حفظ جریان بازی داشتند. دقیقه ۸۲ دورتموند تا آستانه زدن گل چهارم پیش رفت اما ضربه سر مارک بارترا به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد، اما دقایقی بعد اوبامیانگ موفق شد گل سوم خود در این بازی را به ثمر برساند و خیال هوداران دورتموند بابت صعود راحت شود.

پیش از این تیم های رئال مادرید و بایرن مونیخ در جمع هشت تیم برتر قرار گرفته بودند.

*ایسنا

 

پاسخ دادن