مهار آتش سوزی مراتع مسجدسلیمان

آتش نشان
اقتصادبرتر

آتش سوزی مراتع شهرستان مسجدسلیمان با حضور بموقع و فعالانه آتش نشانان شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان مهار و خاموش شد .

تهران – 18 اردیبهشت 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، سهراب ترکیان رییس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت: در ساعت 15:50 روز گذشته آتش سوزی در زمین های کشاورزی و مراتع اطراف پلیس راه مسجدسلیمان تا دو راهی لالی به مرکز آتش نشانی شرکت نفت و گاز اعلام شد .

سهراب ترکیان افزود: با توجه به علاقمندی و تعهدات زیست محیطی این شرکت بلافاصله تیمی 12 نفره متشکل از کارشناسان و عوامل آتش نشانی با تجهیزات لازم و یک دستگاه خودروی اطفای آتش و 2 دستگاه تانکر آب رسان به محل اعزام شدند .

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت تپه و ماهور بودن منطقه و گستردگی آتش سوزی که منطقه ای به وسعت 8 هکتار شامل علف زارها و ساقه های خشک شده گندم کاشته شده را در بر می گرفت، تیم اعزامی شروع به عملیات مهار آتش نمودند و در قسمت هایی که امکان حضور خودروی آتش نشانی وجود نداشت با تجهیزات ابتدایی و دستی از قبیل آتش کوب اقدام نمودند .

ترکیان تصریح کرد: در این عملیات که پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به همراه تیم آتش نشانی شهرداری نیز مشارکت داشتند بدلیل حضور بموقع تیم عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و به لطف بهره مندی از تجهیزات مناسب تر و استاندارد، محوریت عملیات و سختی کار  با عوامل زحمت کش و همیشه در صحنه اداره HSE این شرکت بود .

این مقام مسئول در حوزه HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود: با همت همه عوامل حاضر در صحنه و تلاش بی وقفه همکاران بنده در اداره HSE ، این آتش سوزی در ساعت17:30 خاموش و مهار شد .

پاسخ دادن