مهلت دو ماهه وزیر صنعت به ذوب‌آهن اصفهان

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید جلسات بیشتری در مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برگزار شود و تا دو ماه آینده مهلت دادیم برنامه اجرایی مناسبی را پیش‌بینی کند.

تهران – اقتصاد برتر 8 شهریور 96

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید جلسات بیشتری در مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برگزار شود و تا دو ماه آینده مهلت دادیم برنامه اجرایی مناسبی را پیش‌بینی کند و تا آن زمان بخشی از این برنامه نیز انجام شده باشد تا بتوانیم به زودی شاهد حل مشکلات مجموعه باشیم.

محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از خط تولید ذوب‌آهن اظهار کرد: در دنیا با همراهی دانش و تکنولوژی و صنعت اتفاقات خوبی را شاهد هستیم. ممکن است که بخش خصوصی برای تامین واحدهای خود به مجوز نیاز نداشته باشد اما در بخش دولتی باید نظاماتی رعایت شود.

وی افزود: کل پروسه تولید از ابتدا تا انتها باید توسط یک چشم بینا در کشور رصد شود و برنامه داشته باشد و طبق برنامه توسعه صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: واگذاری‌های غیراصولی در کشور وجود داشته که البته در دولت یازدهم متوقف شده‌اند. به عنوان نمونه باید مسائل پالایشگاه را از وزیر دفاع بپرسیم و یا مسائل مربوط به پتروشیمی را از وزیر رفاه سراغ بگیریم و اینها عجیب و غریب است.

شریعتمداری اضافه کرد: وزارت رفاه که با بسیاری از مشکلات اجتماعی درگیر بوده است حل مشکلات ذوب‌آهن نیز به او واگذار شده است.

وی ادامه داد: مالک یا مالکین مجموعه ذوب‌آهن باید مسوولیت خود را بپذیرند و نقش خود را به طور درست ایفا کنند. علاقه‌مند بودم در سفرم به اصفهان در ابتدا از مجموعه ذوب‌آهن بازدیدهایم را آغاز کنم تا مشکلات آن را ببینم و به‌گونه‌ای بتوان این مشکلات را حل و فصل کرد.

وی افزود: باید برنامه روشن و زمان‌بندی شده‌ای وجود داشته باشد و بر طبق آن برنامه‌ها گام برداشت و در جهت حل مشکلات تلاش کرد.

وزیر صنعت اظهار کرد: باید جلسات بیشتری در مجموعه ذوب‌آهن برگزار شود و تا دو ماه آینده مهلت دادیم برنامه اجرایی مناسبی را پیش‌بینی کند و تا آن زمان بخشی از این برنامه نیز انجام شده باشد تا بتوانیم به زودی شاهد حل مشکلات مجموعه باشیم.

در ادامه استاندار اصفهان اظهار کرد: ذوب‌آهن بسته پیشنهادی را برای حل مشکلات ارائه کرده است. پیشنهاد می‌کنم که این بسته در جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، وزیر کار و امور اجتماعی و وزیر اقتصاد بررسی شود.

وی افزود: هر بخش از این بسته پیشنهادی که پاسخگو نیست، کنار گذاشته شود و راه‌حل دیگری ارائه شود.

پاسخ دادن