هشدار کارشناسان نسبت به فرسودگی ناوگان حمل و نقل

اقتصاد برتر

کارشناسان صنعت خودرو نسبت به فرسودگی ناوگان حمل و نقل کشور خصوصا خودرو های تجاری و سنگین و بی توجهی مسئولان به این مهم هشدار دادند.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، کارشناسان می گویند عدم توجه مسئولان به ضرورت سرمایه گذاری برای تولید یا واردات خودرو های تجاری در آینده نزدیک تبعات اسفباری برای صنعت حمل و نقل کشور خواهد داشت. در حالیکه پیش بینی دستگاه های دولتی نشان می دهد در حوزه تجاری (حمل کالا و مسافر) کشور سالانه به تولید حداقل ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو تجاری نیاز دارد که ۹۰ هزار دستگاه آن برای داخل و ۳۰ هزار دستگاه برای صادرات است. اما آمار بسیار پایین تر از میزان نیاز می باشد.

درحوزه تولید قطعه نیز هدف این بوده است که حداقل ۲۵ میلیارد دلار قطعه توسط قطعه سازان برای خودرو های ساخت داخل تولید شود و شش میلیارد برای بازار های مستقل اما طبق اعلام انجمن جهانی خودرو در سال ۹۷ در زمینه تولید کامیون، ایران نسبت به سال ۹۶ که توانسته بود ۱۷ هزار کامیون تولید کند با کاهش۲۸ درصدی روبه ‌رو شد و در سال ۲۰۱۸ تنها توانست ۱۲هزار کامیون تولید کند. یعنی یک دهم نیاز کشور، آمار های منتشره رسمی وزارت صمت نیز حکایت از افت ۲/۷۶ درصدی تولید خودروهای تجاری شامل اتوبوس، مینی‌بوس، میدل ‌باس، کامیون، کامیونت و کشنده در هفت ماهه منتهی به مهر ماه سال ۹۸ دارد.

با این وضعیت باید گفت وضعیت شرکت ‌های تولید کننده خودرو های تجاری در کشور بحرانی است. بحرانی که با بازگشت تحریم‌ های صنعت خودرو از مرداد ماه سال گذشته آغاز شد و متاسفانه شواهد نشان از سوء مدیریت در وزارت صمت در ادوار مختلف گذشته دارد . فرسودگی ناوگان حمل و نقل با پرداخت یارانه دولت از سوی شهرداری، بی توجهی دولت ها به هشدارهای ناشی از بحران صنعت حمل و نقل ، عدم شناخت دقیق مسئولان دولتی از نیازهای کشور به محصولات حمل و نقل به عنوان یکی از موضوعات استراتژیک و بی توجهی به هشدارهای مطرح شده در این زمینه باعث شده ناوگان حمل و نقل فرسوده شود و نارضایتی عمومی را به همراه داشته باشد.

  • مراقب معضلات اجتماعی ناشی از کمبود خودروهای تجاری باشید

کمبود ناوگان حمل و نقل و تعداد اتوبوس ها و واگن های مترو باعث شده تا در ماه های گذشته شاهد نارضایتی مردم از این ناوگان باشیم این در حالیست که دولت نیز به این موضوع توجه چندانی نداشته و در صورت ادامه این روند در آینده نزدیک شاهد معضلات اجتماعی خواهیم بود. مهدی علیخانی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر این که اتوبوسرانی و خطوط مترو به اشباع رسیده و تقاضا بسیار بالا است اما ناوگان حمل و نقل پاسخگوی این نیاز نیست و این روند منجر به نارضایتی شده است.

وی می گوید : ناوگان حمل و نقل فرسوده شده و کیفیت ندارد و مشکلات حمل و نقل زیاد است و دولت های مختلف درک صحیحی از نیازهای حمل و نقل عمومی ندارند و اهمیت توجه به این مهم را درک نمی کنند و صرفا در نامه نگاری های بین دستگاهی موضوع به مدیران گوشزد می شود اما هیچکس برای رفع مشکی تصمیم اساسی اتخاذ نمی کند.

وی گفت: حمل و نقل به لحاظ جایگاه اهمیت یک موضوع استراتژیک برای کشور خصوصا حوزه اقتصاد به شمار می رود. علیخانی گفت: حمل و نقل شهری و برون شهری دچار مشکل است و طبیعی است در چنین شرایطی با تعیین قیمت بنزین و افزایش سه برابری آن درصدی از این افزایش قیمت باید به صورت مستقیم به حمل و نقل تزریق شود اما در ایران با افزایش سه برابری نرخ بنزین هم هیچ توجهی به حمل و نقل عمومی نمی شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان این که بدون شک با افزایش نرخ بنزین تقاضا برای حمل و نقل عمومی افزایش می یابد، تصریح کرد ، هم اکنون درک درستی از موضوع حمل و نقل در میان مسئولان وجود ندارد و شناخت درستی از این موضوع نیست و تنها با بروز یک بحران اهمیت موضوع مشخص می شود. علیخانی گفت: با وجود هشدارهای داده شده توجهی به این موضوع نمی شود در حالی که تنها در صورت توقف مترو و بروز مشکل، سه میلیون نفری که با این ناوگان جابجا می شوند با بحران مواجه خواهند شد بنابراین اگر مسئولان دولتی به موضوع اهمیت حمل و نقل آگاه بودند برخی از جلسات هیات دولت به این مشکل اختصاص می یافت.

وی مشکل حمل و نقل را مشکل شهرداری نمی داند و می گوید: شهرداری نمی تواند نسبت به واردات خودرو اقدام کند و قوانین کشور را تغییر دهد بلکه دولت باید از محل صرفه جویی سوخت یارانه بلیت مترو و اتوبوس را پرداخت کند اما هم اکنون شهرداری سهم خود و دولت را پرداخت می کند و  دولت از پرداخت این سهم سرباز می زند اما با این حال شهرداری نمی تواند ارایه خدمات را متوقف کند.

علیخانی یادآور می شود: سال ها است که شهرداری سهم دولت را پرداخت کرده و دولت نیز وظیفه خود را انجام نمی دهد. این امر فشار زیادی به منابع شهرداری وارد کرده و منابع محدود تر شده اند که این امر اجرای امور عمرانی را با مشکل مواجه کرده است.

افزایش ۱۱ درصدی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین ضرورت تجهیز و نوسازی آن برای ارایه خدمت بهتر به شهروندان را ضروری کرده است لذا انتظار می رود دولت ها توجه و حساسیت بیشتری به این موضوع داشته باشند و هشدارهای مطرح شده را جدی بگیرند.

پاسخ دادن