هیل: ایران ابرقدرت پهپادی شده است

هیل: ایران ابرقدرت پهپادی شده است
اقتصادبرتر

پایگاه خبری هیل نوشت: ایران بی سر و صدا ایجاد زرادخانه هواپیماهای بدون سرنشین محلی تولید می کند که به متحدان خود در منطقه صادر می کند و در برابر دشمنانش در عراق، اسرائیل و عربستان سعودی آزمایش می شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه خبری «هیل»، نزدیک به کنگره آمریکا در یادداشتی نوشته ایران در حال تبدیل شدن به یک ابرقدرت پهپادی است. این پایگاه خبری نوشته ایران در حال ایجاد زرادخانه‌ای از پهپادهای بومی است.

در روز ۱۰ ژوئیه، هواپیماهای بدون سرنشین ایران به منظور حمله به یک گروهک تروریستی در شمال عراق مورد استفاده قرار گرفت، رسانه های ایران گفتند که یک واحد هواپیمای بدون سرنشین جدید سپاه در طول حمله مورد استفاده قرار گرفت که سه هفته پس از آن که ایران هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را در خلیج فارس کوبید.

تهدید هواپیماهای بدون سرنشین ایران محدود به آبهای ساحلی ایران یا کشورهای همسایه نیست. این در حال تبدیل شدن به یک تهدید منطقه ای علیه متحدان ایالات متحده است. متحدان ایران، از شورشیان حوثی در یمن تا حزب الله در لبنان، از دانش فنی هواپیماهای بدون سرنشین ایران بهره می برند. به عنوان مثال، ایالات متحده معتقد است که حملات هواپیماهای بدون سرنشین به تاسیسات نفت عربستان توسط گروه های طرفدار ایرانی در عراق در ماه مه آغاز شد.
حزب الله هواپیماهای بدون سرنشین خود را در ایران ارتقاء داده و اکنون تهدید می کند که در جنگ های آینده از جنگ علیه اسرائیل استفاده کند. حسن نصرالله، رهبر حزب الله، در ۱۲ ژوئیه بر این باور بود که حزبالله هواپیماهای بدون سرنشین جدید و پیچیده است.

نشریه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا به خبری  در تاریخ ۲۱ تیرماه مبنی بر اینکه «نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استفاده از پهپادهای مهاجر۶ و بمب‌های قائم مواضع تروریست‌ها در کردستان عراق را در هم کوبید» استناد کرده و می‌نویسد: «تهدید پهپادهای ایران فقط به آب‌های ساحلی ایران یا کشورهای همجوار با آن محدود نمی‌شود.»

«هیل» به سخنان «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان اشاره کرده و نوشته این گروه گفته در جنگ آتی با اسرائیل از پهپادهایش استفاده خواهد کرد. نصرالله در سخنرانی هفته گذشته گفته که حزب‌الله صاحب پهپادهایی جدید و پیشرفته است. به نوشته این پایگاه، حزب‌الله برای اولین بار از پهپادهای «مرصاد» خود استفاده کرد.

رسانه آمریکایی استفاده متحدان ایران در منطقه از پهپادهای پیشرفته را تهدیدی برای آمریکا و متحدانش ارزیابی کرده و نوشته است: «به نظر می‌رسد فناوری پهپادی ایران پیشرفته‌تر می‌شود. ایران از دهه ۱۹۸۰ اقدام به ساخت نیرویی از پهپادهای بومی کرده است.»

در هر گونه جنگ بعدی با ایران که ممکن است شامل ایالات متحده و متحدانش علیه ایران و پروکسی های آن باشد، تهدید هواپیماهای بدون سرنشین باید مورد توجه قرار گیرد و این موضوع  در حال حاضر تهدیدی  برای  اسرائیل، عربستان سعودی محسوب می شود.

پاسخ دادن