والمارت در طرح بازسازی ، ۵۶ مدیر در هند را اخراج کرد

والمارت در طرح بازسازی ، 56 مدیر در هند را اخراج کرد

بزرگترین خرده فروش جهان ، والمارت ، حدود یک سوم از مدیران را در دفتر مرکزی هند در گورگائون برکنار می کند ، زیرا تلاش می کند تا تجارت خود را در این کشور تقویت کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ دی ۹۸

کریش لی یر ، مدیرعامل والمارت هند ، در بیانیه ای که روز دوشنبه به رسانه ها اعلام شد ، گفت که این شرکت در مجموع ۵۶ نفر از کارکنان خود را که هشت نفر از آنان از مدیران ارشد بوده و باقی آنان از میان مدیران میانی و سطوح پایین را اخراج کرده است. گفته می شود که این کاهش حدود یک درصد از کل کارمندان شاغل در این شرکت در هند است.
بانک ها نیز از سال ۲۰۱۵ بزرگترین اخراج را تشکیل داده اند و ممکن است سال آینده این کار را ادامه دهند.

لی یر، همچنین گفت : البته راه هایی برای کار موثرتر، نیز هستیم که ما را ملزم به بررسی ساختار شرکت می کند تا اطمینان حاصل شود که سازماندهی را دنبال کرده ایم” وی افزود: تمامی کارکنان اخراج شده از مزایا و خدمات حداکثری بابت قطع همکاری شان دریافت خواهند کرد.
در گزارش قبلی ادعا می شد که موج دوم اخراجها در ماه آوریل انجام می شود زیرا این شرکت ممکن است بخش عمده فروشی در این کشور را به دلیل آنکه نتوانسته سود خود را بدست آورد، منحل کند. والمارت با رد این ادعاها آنها را “بی اساس و نادرست” خواند و افزود در سال ۲۰۱۹ فروش آن در این کشور ۲۲ درصد افزایش یافته است. با این وجود ، افزایش فروش به طور خودکار به معنای حفظ سود و نداشتن زیان نیست .
رویترز با استناد به منابع خود اعلام کرد که این اقدام را می توان به دلیل برنامه های این شرکت برای توسعه تجارت الکترونیکی است چرا که افتتاح فروشگاه های فیزیکی به کندی صورت می گیرد . با این حال ، لی یر، گفت این شرکت در بخش خرده فروشی هم می خواهد فروشگاه ها را توسعه دهد.
وی گفت: “ما اخیراً سرمایه گذاری های چشمگیری را برای ارائه خدمات بهتر به اعضای خود انجام داده ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. این امر شامل سرمایه گذاری در فروشگاه های آجر و ملات ما و همچنین تجارت الکترونیکی است. ”
از مشکلات دیگر والمارت در فروشگاه های فیزیکی خود چندین مورد آتش سوزی آن هم به دلیل استفاده از صفحات خورشیدی بوده است که به همین خاطر از تسلا شکایت کرده و ادعا می کند که صفحات خورشیدی باعث آتش سوزی در چندین فروشگاه شده است.
در همین حال ، یک شرکت تابعه والمارت در آفریقای جنوبی ، Massmart Holdings ، در نظر دارد با تعطیل کردن ۳۴ فروشگاه که آن را به عنوان بخشی از یک طرح بهینه سازی در دستور کار دارد و می تواند به از دست دادن ۱٫۴۴۰ شغل منجر شود ، در نظر بگیرد. در حال حاضر مشاوره با اتحادیه ها و سایر سهامداران در مورد این موضوع آغاز شده است.
لازم به ذکر است، وال‌مارت (Walmart) شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است، که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان می‌باشد. این شرکت در میان بزرگترین شرکت‌های جهان در رده اول قرار دارد. در سال مالی ۲۰۱۹ شرکت والمارت با فروشی معادل ۵١۴ میلیارد دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکت جهان بر پایه میزان درآمد، شناخته شد.
در سال ۲۰۱۱ در رتبه‌بندی انجام شده، توسط مجله فورچون، شرکت وال مارت در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ رتبه اول از بزرگترین شرکت‌های عمومی جهان را به خود اختصاص داد.این شرکت همچنین، با بیش از دو میلیون کارمند، بزرگترین کارفرمای خصوصی جهان به‌شمار می‌آید.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت اقتصادبرتر

پاسخ دادن